İçeriğe Yönlendir

Altus Elektrikli Radyatör Ses Sorunu.

Misafir

Recommended Posts

Günaydın,

Ufaklığın odasında kullandığımız elektrikli radyatör çalışırken termostatı açıp kapattıkça çok fazla genleşme sesi yapıyor (Çıt,Çıt). Gece sessizliğinde yan odadan duyuyorum ve çok kafam takılmaya başladı. Bu ses olayı tümünde oluyor mu? Arçelik almak ile hata mı yaptım? Bu sesi kesmenin bir yolu varmıdır? Dün gece çok canımı sıktı ve tipik Türk yöntemleri ile kaldırıp tartakladım biraz ama aynı tabi.

Ufak bir ekleme yanlış anlaşılmasın sesi çıkaran termostatın açıp kapaması değil, radyatör tekrar ısınırken çıkan genleşme sesi. Çok uyuz edici bir ses...

Yorum bağlantısı

Günaydın,

Ufaklığın odasında kullandığımız elektrikli radyatör çalışırken termostatı açıp kapattıkça çok fazla genleşme sesi yapıyor (Çıt,Çıt). Gece sessizliğinde yan odadan duyuyorum ve çok kafam takılmaya başladı. Bu ses olayı tümünde oluyor mu? Arçelik almak ile hata mı yaptım? Bu sesi kesmenin bir yolu varmıdır? Dün gece çok canımı sıktı ve tipik Türk yöntemleri ile kaldırıp tartakladım biraz ama aynı tabi.

Ufak bir ekleme yanlış anlaşılmasın sesi çıkaran termostatın açıp kapaması değil, radyatör tekrar ısınırken çıkan genleşme sesi. Çok uyuz edici bir ses...

Altus'mu,arçelik'mi ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Dilim ek yerlerine wd-40 sık, bu kesmez ise sprey lityum gress sık, ses azalacaktır sanırım :good1:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Dilim ek yerlerine wd-40 sık, bu kesmez ise sprey lityum gress sık, ses azalacaktır sanırım :good1:

Hemen akşam deneyeyim wd 40 ı.

Yorum bağlantısı

Genleşme metal değilde, plastik kısımda olmasın?

Plastik kısım hiç ısınmıyor yalıtılmış durumda, metal kısımdan geliyor. Sanki petek ekleri daha sıkılaşıyor gibi ısındıkça. Seste metalik.

Müş hizmetlerini aradım az önce o aletler o sesi yapar dedi :s

Peki uykudan uyandırması da normal mi dedim kayıt açalım dediler.

Kayıt açtılar.

Ama eminim gelen servis normal diyecek. Yani bu sesi benim bir şekilde kesmem lazım.

Yorum bağlantısı

Şimdi araştırdım, eğer değişmen gerekirse Delonghiler tavsiye ediliyormuş...

http://www.delonghi....lled-radiators/

Nette delonghi den de aynı konuda şikayet var. Çocuğun odasındaki klimayı sağlıklı bulmadığım için bu aleti aldık bu da ses konusunda sağlıksız çıktı.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Kokusu bebeği rahatsız eder; ısındıkça artar koku ; zeytinyağı falan deneyin hiç olmassa ;)

Yorum bağlantısı

Kokusu bebeği rahatsız eder; ısındıkça artar koku ; zeytinyağı falan deneyin hiç olmassa ;)

Hiç aklıma gelmemişti evet.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hımm, bu da tırt çıktı desene :) en iyisi sihirli maddeyle işi çözmek...

Sıktıktan sonra 5-10 dk. bekle, fazlasını nemli bezle sil ve çalıştır, bu arada kurur ve koku yaymaz merak etme.

Esas zeytin yağı kalır ve kokar, ayrıca zamanla ek yerlerinde kalıp gibi toz tutar, sakın dökme çıkaramazsın bak, wd-40 uçucu bir madde, geriye kalan sadece ince bir katman yağ, oda kokmaz, araba egzostunda bile ilk anda kokar, eğer kuruması için 1-2 saat beklersen hiç kokmaz, bundamı kokacak yani :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

o ney :)

Anladın sen onu ama yinede koyayım :D

wd40.JPG

Aslında fanlı hava üfleyiceler daha iyi değilmi, tabi uyduruk olanlar değil, bu alıncaksa kriter en yüksek hava debisi olanı almak, mesele febbre ler fena değil, inverter klimalarda da aynı olay var, mesela Toshiba inverter klima, aynı güçte darçelik inverteri tokatlar, çünki aletin debisi fena ve tasarım süper, ünite ufak, debi yüksek seste yok, işte tasarım.

Yorum bağlantısı

Balıkesir'de oturduğumuz ev kaloriferliydi ve çok memnunduk hiç te ses gelmezdi peteklerden. (döküm) Sadece ilk yandığında borular öterdi. Biraz da yangın riski az diye bu tip birşey düşünmüştüm. ama taşa vurduk sanırım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Aaa döküm petek süperdir, bazı dertleri vardır ama bir ısındımı iş tamam, şimdikiler teneke, ısıyı kesmenle soğuması bir oluyor, ne teknolojiler çıkmış vallahi, para olucak müstakil ev yapıcaksın, çatıya güneş kollektörü ve solar panel, duvar içlerine klima gaz borusu döşeteceksin, ev süper yalıtımlı olucak ama, sağlam bir inverter kompresör tüm evi duvarın içinden ısıtıp soğutuyor, hava akışı toz temizlik yok, evin duvarları ısı kaynağı, feci ekonomik, ama kurulum pahalı, bazen bakıyorum bunlara, süper şeyler var.

Mesela evine kat kaloriferi kuruyorsun, çatıya güneş enerjisi, bu kazana destek oluyor, ayrıca büyük bahçen varsa toprağın altına, galiba 80 cm. di, zeminden ısıtmada nasıl boru döşerler, sende bahçene döşüyorsun, toprak ısısı bu derinlikte sabitmiş, oradanda destek alıyor ve çok az kömürle rahatça ısınıyorsun mesela...

toprak.jpg

Örneğin: http://www.sentezhaber.com/toprak-sicakligiyla-isinan-konut-h45887.html

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Döküm peteğin derdi perdeleri boyaması. :)

Bizim evde de döküm petekler var ancak tamamının üstünde ya mermer var ya da kendi yuvaları mevcut.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Döküm peteğin derdi perdeleri boyaması. :)

Üstüne mermer koyardık, boyaması azalırdı hani :)

Bizim evde de döküm petekler var ancak tamamının üstünde ya mermer var ya da kendi yuvaları mevcut.

Tamda yazıyordum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Mermer olması iyi yoksa perdeleri boyuyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...