İçeriğe Yönlendir

Yakıt Sorunu Ve Çözüm Olabilecek Alternatifler

Burak Cora

Recommended Posts

Burak Cora

Sorun Dedim ama çok mu yakıyorum yoksa normalmi bilemiyorum ama herkes burada

Ş. içi ve Ş. dışı

değerlerini ve hangi şehirde olduğunu söylerse ortalama bir fikre ulaşacağımız kanaatindeyim

Bu arada Hidrojen vs. gibi birimlerle ayrıştırma yapan bir cihazı araca hava girişinden bağlayıp yakıtı %30 ila 45 arası tasarruf ettiren bir sistem duymuştum daha denemek nasip olmadi. Bu konuyuda tartışmaya açmak istiyorum mantıklı geliyor ama yinede istişareye müsait bi konu olduğu görüşündeyim. Ne dersiniz ?

(Bu arada belki forumun başka yerlerinde yakıt konusu vardır fakat benim öğrenmek istediğim explorerlar olduğu için buraya konu açtım hatta ettiysem kusuruma bakmayın)

Yorum bağlantısı
Aykut Zeren

Sorun Dedim ama çok mu yakıyorum yoksa normalmi bilemiyorum ama herkes burada

Ş. içi ve Ş. dışı

değerlerini ve hangi şehirde olduğunu söylerse ortalama bir fikre ulaşacağımız kanaatindeyim

Bu arada Hidrojen vs. gibi birimlerle ayrıştırma yapan bir cihazı araca hava girişinden bağlayıp yakıtı %30 ila 45 arası tasarruf ettiren bir sistem duymuştum daha denemek nasip olmadi. Bu konuyuda tartışmaya açmak istiyorum mantıklı geliyor ama yinede istişareye müsait bi konu olduğu görüşündeyim. Ne dersiniz ?

(Bu arada belki forumun başka yerlerinde yakıt konusu vardır fakat benim öğrenmek istediğim explorerlar olduğu için buraya konu açtım hatta ettiysem kusuruma bakmayın)

Merhabalar Burak bey hatırlıyorsanız sizin araca bakmaya gelmiştim. Bu sabah itibari ile İstanbul-Kdz.Ereğli yaklaşık 270 km araç tam 27 lt benzin tüketti. Hız sabitleyici açık 98 km hız ile olduğunu belirteyim. Bence bu araç için mükemmel bir sonuç. Bahsettiğiniz hidrojen sistemlerini uzun zamandır yurtdışı forumlardan ve Türkiye'de taktıran insanlardan takip ediyorum inanması zor ama insanlar pek olumsuz bahsetmiyor ve özellikle büyük motorlu ve eski teknoloji araçlarda misal bizimkilerde (Youtube'da bulunan videolarda hep yüksek motorlu 4x4 araçlar) sistem %20-30 arasında tasarruf sağladığı söyleniyor. Ama fiyatı itibari ile biraz yüksek ve paranın boşa gitme ihtimali ile pek riske gitmek istemiyorum. Kendini feda edip sistemi deneyecek arkadaş lazım :-)

Yorum bağlantısı
Burak Cora

Hatırladım aykut bey ama gerçekten çok güzel bi değer çıkmış benzinde şaşırdım diyebilirim ben benzinde denemedim ama gaz ile 800 km yol yaptım zonguldak>istanbul<zonguldak şeklinde 305 tl yakmıştım ama zamlardan önceydi gerçi bi 100 120 km kadarı istanbulun içinde vızır vızır gezdim ve giderkende trafiğe takılmıştım ama siz şimdi böyle yakınca acaba diyorum biraz fazlamı yakıyorum ki ne dersiniz

aslında dediğiniz gibi sistem için hala kararsızım ama bi tanıdık tamirci var ilk önce test edip sonra gerçekçi bulursam bayiliğini alıcam demişti onunla bi irtibata geçip öğrenmem lazım acaba son durum ne bakabildimi eğer öyle %25lik bir değer çıkarsa tofaşlar gibi yakacağımız kanaatindeyim öyle değilmi bu arada sizin araçta tüp yok sanırım olsa ne yakacaksınız acaba ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...