İçeriğe Yönlendir

Youtube Vevo Engeli

Süha Demirtaş

Recommended Posts

Süha Demirtaş

Biraz önce youtube'dan vidyo izleyerek müzik dinliyordum fakat bu şarkıyı açınca bu şekilde bir durum ile karşılaştım sizce neden engellenmiş bu durum ve nasıl açabiliriz ? Acaba DNS değişimi durumu düzeltir mi şuanda iş yerinde olduğum için gerekli değişmi yapamıyorum

ZIuuS.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
(düzenlendi)

Telif haklarından dolayı kapalıdır.Mesela Acun medya televizyon programlarından alınan Youtube'daki videolarına ,bu tür engel koyduruyor.Orda içeriği bulunanlar bu tür şeylere izin vermiyor olabilirler mi?

Mozillanın Modify Headers eklentisi ile düzeliyor diye biliyorum.

tarihinde Mehmet Pınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Süha profilinden giriş yaptı ise Türkiye olduğu için açmıyordur. Vevo bazı videolarda bu şekilde yapıyor. Profilsiz giriş yaptı isen giriş istiyor olabilir.Bunları dene bir de.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

E buradan geliyor.. youtub engellenmiş sadece..

Süha profilinden giriş yaptı ise Türkiye olduğu için açmıyordur. Vevo bazı videolarda bu şekilde yapıyor. Profilsiz giriş yaptı isen giriş istiyor olabilir.Bunları dene bir de.

Ben çıkış yaptım, göremiyorum, beni kaydetmiş olabilir...

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Bende çıkış yaptım farklı bir tarayıcı ile de denedim ama açılmadı. Sadık abinin verdiği link de açılıyor mesela :) Ben anlamadım bu vevo işini telif hakkı desek oda biraz mantıksız gibi geliyor bana vidyo paylaşım sitesi sonuçta herkese açık olması gerekli değil mi ? Adamlar direk ülkenizde kullanılmaz diyor, şarkının Türkiye patentini mi aldılar yahu :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Bu sitede daha önce müslüman hristiyan ayrımı bile yapıldı.Bazı videoları Türkiye'de açtırtmadılar.Sadece bu yüzden bile olabilir.Sadece Türkiye'ye kapalı olmasının mantığı ne olabilirki?

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Bu sitede daha önce müslüman hristiyan ayrımı bile yapıldı.Bazı videoları Türkiye'de açtırtmadılar.Sadece bu yüzden bile olabilir.Sadece Türkiye'ye kapalı olmasının mantığı ne olabilirki?

Acun'un var mı bu şekilde bir engellenen bir linki ? Bana sanki bizim ülkemizdekilerin bir isteği gibi geliyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Mesele geçen porgramında bir genç kızı yarışamadan kovmuştu.O görüntüler youtube da izlenemedi.Acun medya telif hakkı yüzünden.Zaten çoğu silinmiş.Sonradan eklenende aynı şekilde silinecektir.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Mesele geçen porgramında bir genç kızı yarışamadan kovmuştu.O görüntüler youtube da izlenemedi.Acun medya telif hakkı yüzünden.Zaten çoğu silinmiş.Sonradan eklenende aynı şekilde silinecektir.

Silme işini anlarım o konuda sıkıntı yokda ülke engelinin açıklamasını merak ediyorum. Direk yazsınlar ülkenizde kullanılmıyor yerine telif hakkı ile ilgili bir şeyler. Velhasıl söz konusu ip gizlemek ise yaparızda ne gerek var ki bunlara

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Dediğim gibi bence bu tarz bir uygulama.Ancak Türkiye'deki yetkililerden pek ses çıkmadığına göre duruma razıyız gibi görünüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Bro İron maiden klipleri ve sözleri bazı kesimleri rahatsiz eder..

Özellikle Hayvan Hakları savunucaları ile mahkemelikler...

Bir konserinde Çivili ayakkabı giyip, civcivleri ezip öldurmüşlerdi Sahne Show'u olarak...

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Yetkililerin ses çıkaracağı bir durum yok ki ortada? Adam yayın hakkını başkasına satmıştır veya satacaktır Türkiye için. Doğal olarak Türkiye'den izlenmesini istemyiordur. En doğal hakkı...

Telif konusunda haklısınız.Ancak ülke bazında sınırlamalar getirildiyse,(ki zamanında yaptılar)bu bence ayrımcılıktır.Buna dur demeleri gerekirdi diye düşündüm.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Bro İron maiden klipleri ve sözleri bazı kesimleri rahatsiz eder..

Özellikle Hayvan Hakları savunucaları ile mahkemelikler...

Bir konserinde Çivili ayakkabı giyip, civcivleri ezip öldurmüşlerdi Sahne Show'u olarak...

sabah sabah bir nostalji yapalım dedik saçma bir şeye takıldık, hadi bari kafamıza göre bir kaç siteye girelim dedik orada da mahkeme kararı çıktı. Ya arkadaş nerde kaldı özgürlük anlamadım gitti ;) İlerleyen zamanlarda ülkenin başına geçme görevini kendime bir zorunluluk olarak görüyorum :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Yasak videoda değil, VEVO'da. Android uygulaması da yüklenmiyor Türkiye'deki android cihazlara. İlgili video da sanıyorum klip değil, kamera arkası gibi bir şey olsa gerek.

VEVO Türkiye'de neden yasak orasını araştırmak lazım. Her hangi basit bir sebep bile olabilir.

qFbKo.png

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...