İçeriğe Yönlendir

Araçtaki Kötü Kokuları Giderme

Tuncay Ak

Recommended Posts

Tuncay Ak

Bugün başıma gelen ve herkesin bilmesi gerektiğini düşündüğüm bir bilgiyi paylaşmak istiyorum.Bir kaç gün önce aracıma dökülen kan ve neticesinde oluşan koku epey canımı sıkmıştı.Olusan kokuyu gidermek için yaptığım araştırmalarda Ozon jeneratörü (Cihazı) denen mücize alet ile tanıştım.Belki bir çok forumdaşım biliyodur ama ben yeni öğrendiğim için paylaşmak istedim.Alet ortama ozon gazı (O3) yaymak suretiyle bakterileri öldürüyor ve kötü kokuların kökü kurumuş oluyor.Ortamda olusan ozon kokusu 3-4 saat içinde kaybolarak işlem tamamlanıyor.Pis kokular,Sigara kokusu giderilebiliyor.Ayrıca ortamdaki bakterileri öldürdüğü için daha sağlıklı bir yaşam sunuyor.

Bunun haricinde aracın içine Vanilya serpilerekte bazı kokuların önüne geçilebiliyor,beyaz olan vanilya ortamdaki kokuyu emerek kısa sürede kararıyor.Belki bir arkadaşımızın işine yarar.Ben kokuyu engelledim.Denenmiş onaylanmıştır.

Ben cihazı emanet aldım,bazı işyerlerinde mevcut,işlem 15-20 dk. sürdüğü için kısa süreliğine emanet alarak yapabilirsiniz.Saygılar..

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Desenize bu işlem sonrası içinde sigara içilen araçlar satışa çıktığında hiç sigara içilmemiştir diye satılacak.

Geçmiş olsun.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tuncay Ak

nasıl bir cihaz bu nerelerde bulabiliriz?

Marka vermemde sakınca varmı bilmiyorum ama OZZY ozon jenaratötü diye yazarsanız internete bakabilirsiniz.Benim kullandığım cihaz markası buydu.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Fiyatları oldukça yüksek gibi görünüyor.Siz nasıl temin ettiniz kiraladınız mı yoksa arkadaşınızındı ödünç mü aldınız? Kiralamak istesek nereden nasıl bulabiliriz.

Yorum bağlantısı
Tuncay Ak

Kan nasıl temizlendi?

Kan temizlenmiş balık kanıydı arka bagaj altını dışarda yıkadık ama ısınınca koku yaptı sonra bunu uyguladım.

Fiyatları oldukça yüksek gibi görünüyor.Siz nasıl temin ettiniz kiraladınız mı yoksa arkadaşınızındı ödünç mü aldınız? Kiralamak istesek nereden nasıl bulabiliriz.

Kira olayını tam bilemiyorum ama ben tesadüfen bir tanıdıkta buldum o tavsiye etmişti zaten arabanın durumunu anlatınca.Araştırmak lazım kira olayını.

Diğer mesajda beceremedim sanırım çoklu alıntıyı :)

Ben olayı bir tanıdığa anlatmıştım,Onda bu cihaz varmış ordan aldım.Kiralama olayını tam olarak bilmiyorum ama araştırmak lazım.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Alıntı işini hallettim ;)

Fiyatlar yüksek böyle bir sektör olabilir aslında.

Burası için zaten pek şansımız olduğunu sanmıyorum kiralama durumunda ama büyük şehirlerde vardır veya olsa güzel olur aslında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Bende buharlı temizlik makinesi var. İhtiyacı olan istesin vereyim. Kullanıp geri getirsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuncay Ak

Alıntı işini hallettim ;)

Fiyatlar yüksek böyle bir sektör olabilir aslında.

Burası için zaten pek şansımız olduğunu sanmıyorum kiralama durumunda ama büyük şehirlerde vardır veya olsa güzel olur aslında.

Teşekkür ederim.Ben beğendim cihazı,Özellikle bakteri öldürmesi,benim gibi küçük çocuğu olan kullanıcılar için çok önemli.

kokunun sebebi hala varlığını sürdüyorsa, tekrar başlar ama kokmaya?

Güzelce temizleyip ozon yayınca kökü kuruyormuş.Şimdilik sorun yok ama tekrarlarsa kötü,zaman gösterecek.Sonuçları paylaşırım..

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Bende buharlı temizlik makinesi var. İhtiyacı olan istesin vereyim. Kullanıp geri getirsin.

Abi senin yerin müsaitse orada bir toplantı yapsak ya. :p

Bu arada ozon işlemini sonaxlar yapıyordu. :)

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Abi senin yerin müsaitse orada bir toplantı yapsak ya. :p

Konak belediyesine toplu dilekçe verelim, daralttıkları yolları yıkıp geri açsınlar. Araba ile gelmek neredeyse imkansız. :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Melikay Çetin

Paylaşımınız için çok çok teşekkür ederim.Kurban bayramında ne kadar önlemeye çalışsak da bagaja kurban etinin kanı sinmiş istetmenin içine kadar.İçini yıkadım temizledim her şeyi yaptım kokunun yoğunluğu neredeyse kayboldu fakat arabaya başka birisi bindiği zaman hala o kokuyu alabiliyor. Sanırım buna sizin verdiğiniz bilgi kökten çözüm getirecektir.Böyle güzel bir bilgiyi bizimle paylaştığınız için tekrardan çok sağolun. :bravo::flowers::good1:

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...