İçeriğe Yönlendir

Kış Lastiği Kararsızlığı

Turkay Enez

Recommended Posts

Ali Özgen

TS850 çok çok iyi bir lastik. Bence açık ara birinci. Ama fiyatı performansından daha da yüksek.

UG8 fiyat/performans lideri.

Hayırlı olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Dalgıç

Benim yakıtta belirgin artış olmadı. Dikkat ettim ama olması lazım normalde. Havaları 34 yaptım.

Ses konusunda fusion malum sesi alıyor ya.

Kış lastiğinin yol konforu (kedigözü) evet daha iyi. Ve fakat gaza basınca lastiklerden haşşş diye ses geliyor. Gazdan ayağı çekince kesiliyor.

Yine aynı şekilde ıslak zeminde hatırı sayılır ses yapıyor. Normal lastiğe göre.

Bu yukarda belirttiğim sesler anormal diye değil, huyu böyledir diye yazıyorum. Aşırı bir ses yok. Genelde ses azalması var. Ama yağmursa seste artış var. Ve ayrıca yine yukarda dediğim gibi lastik tork görünce ses yapıyor.

Mehmet Bey aynen katılıyorum.İntercoler hortumumda yırtık vardı ve gaza bastıkça ses yapıyordu,değiştirdim bir sıkıntı kalmadı.Kış lastiklerini taktığım gün hava iyiydi ve yerler kuruydu.Öğleden sonra yağış başladı.Akşam üstü işten çıktım yolda gidiyorum.Bahsettiğiniz haşşş sesi gelmeye başladı gene turbo hortumunda problem olduğunu düşündüm durdum baktım hiçbirşey göremedim.Gaza bastıkça ses artıyor ayağımı gaz pedalından çekince ses azalıyordu.Kafayı yedim :angry: ,Beylikdüzü tarafına geldiğimde yağmur yağmıyordu ve yerler kuruydu,o zaman uyandım sesin lastiklerden kaynaklandığını. :)

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Teşekkür ederim...

TS850 çok çok iyi bir lastik. Bence açık ara birinci. Ama fiyatı performansından daha da yüksek.

UG8 fiyat/performans lideri.

Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Mehmet Bey aynen katılıyorum.İntercoler hortumumda yırtık vardı ve gaza bastıkça ses yapıyordu,değiştirdim bir sıkıntı kalmadı.Kış lastiklerini taktığım gün hava iyiydi ve yerler kuruydu.Öğleden sonra yağış başladı.Akşam üstü işten çıktım yolda gidiyorum.Bahsettiğiniz haşşş sesi gelmeye başladı gene turbo hortumunda problem olduğunu düşündüm durdum baktım hiçbirşey göremedim.Gaza bastıkça ses artıyor ayağımı gaz pedalından çekince ses azalıyordu.Kafayı yedim :angry: ,Beylikdüzü tarafına geldiğimde yağmur yağmıyordu ve yerler kuruydu,o zaman uyandım sesin lastiklerden kaynaklandığını. :)

Aynı durum bende de var. "UG8'imin kalitesi ses getiriyor" deyip kendimi avutuyorum :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Evet lastik yağmurda gaza basınca haşırdıyor :D . Sabit giderken değilde gaza basınca yapıncada ister istemez bahsedilen kıllanmayı bende yaşadım :yes: .Güzel lastik ug8 ,memnunum :good1:

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Ben geçen sene petlas taktırdım aracıma ve bütün kış aracı hanım kullandı.Ankaradaki o karlı günlerde en ufak bir sorun yaşamadık. Hatta geçen sene Ankara-Afyon karayolunun kapalı olduğu gece Samsuna gittim. Her ne kadar 9 saatte gittiysemde yavaş gitmenin haricinde en ufak kayma yaşamadım.Ancak asıl bu sene belli olacak tabii

Yorum bağlantısı
Mehmet Tüysüz
(düzenlendi)

Dün aldım 185/60/14 lassa snowways,tek kelimeyle 'süper'.Şiddetle tavsiye ederim. (:

ben gecen yıl aldım lassa bursa yollarına uygun olabilir amma velakin zorlu kıs sartlarında cık cık. yeniden almam gerekirse almam. buzlu ve yeni yagmıs karlı zeminde basını alıp gidiyor. Petlas alırım türkiye sartlarına gore yapılmıs bir lastik kullananlar cok memnun ve yerli sermaye

tarihinde Mehmet Tüysüz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Balıkesir'de kış lastikleri tükenmiş neredeyse, ticari araçlara satmışlar, stok sıkıntısı varmış. benim ebatta conti 160, michelin 160, petlas 125, lassa 125.

Yorum bağlantısı
Onur Urhan

Erzurum kars ardahan bölgesinde araç kullanmış biri olarak michelin alpin diyorum. ne şartlarda kullandım hiç zincir taktırmadı. 3 lira 5 lira demeyin michelindeki yumuşaklık ve desen özelliği hiçbirinde yok.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...