İçeriğe Yönlendir

2001 Fiesta Ghıa, Kaliteli Bir Müzik Istiyorum

Ahmet Dinçer

Recommended Posts

Ahmet Dinçer

2001 Fiesta Ghıa, aracımdaki cd çalarım aşağıdaki resimdedir

bu cihazda kaliteli bir tiz ve bass olayına nasıl kavuşabilirim,kaliteli bir müzik istiyorum,öyle bangır bangır bir ses değil benim dinlemek istediğim,

aracımda orjinal fabrika çıkışlı ,ön kapı içlerinde 13cm 2 adet ve arka bagajdada 13 cm 2 adet olmak üzere 4 adet bass höpörlör vardır,yine orjinal fabrika çıkışlı ön kapı içlerindede 3,5 cmlik twitter lar bulunmaktadır,bu hopörlörler zaman içinde güncelliğini ve ses tonlarını kaybettiğini düşünüyorum

orjinal cd çalarımı değiştirmeden 13 cm lik kapı içlerindeki ve 13 cm lik bagajdaki hopörlörleri,

2 yollu pıonerr' ın 1343 140 watlık ,

ön kapı içlerindeki twitterları daha güçlüleri ile değiştirsem istediğim ses kalitesini alırmıyım,

ayrıca piyasada jameson' un küçük bir anfisi var.( JS BS-2920 Modeli ) 200W bu benim arabamdaki orjinal cd çalara olurmu ?veya uyarmı, Bu anfiyi kullanmadan yalnızca hopörlörleri değiştirsem ses kalitesi düzelirmi? veya benim yukarıda yazdığım ho0pörlör modelinin haricinde daha iyi ses verebilecek hopörlör marka ve modelini yazarsanız çok memnun olurum,orj. cd çalarımı değişmeden yapılabilecek ses iyileştirmesinin nasıl olacağını bu işlerden anlayan arkadaşlardan bekliyorum özellikle Adana'da olupta bana yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim

108298547nei.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hoparlör kışını anfiye çevirici aparat alınacak, bagaja 20 cm lik sub konacak, 2 veya 4 adet tiz alınıp uygun yere takılacak, en makul rakama en yüksek faydayı böyle alırınsız, fiesta kapısını izole etmeden hoparlör takmak boşa masraf

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Dinçer

sayın çağlar bey;

/(hoparlör kışını anfiye çevirici aparat alınacak)/ ,bunu anlayamadım kelime ve teknik olarak biraz açabilirmisiniz

aracın kapılarındaki ve bagajındaki hopörlör çapı 13cm, ben bu özelliği bozmadan yapmak istiyorum yani herhangi bir yeri delme işlemi yapmadan bulunan hopörlörleri değiştirerek fakat aynı yerlerine aynı çap fakat kuvvetli hopörlör koyarak.(13 cm hopörlör tavsiyelerinizi bekliyorum)

dediğiniz gibi zaten kapı açma kollarının yanında orjinalinde sağ sol kapılara twitter koymuşlar,onları çıkarıp dinledik ama yeterli tiz seslerini vermiyor ,

dediğim gibi oralarada daha güçlü 3.5 cm çapında güçlü tiz ses veren twiter lar koymak istiyorum acaba bilginiz doğrultusunda

3.5 cm tiz ses veren twiter marka ve model verebilirmisiniz,ayrıca bagaja sub koyma taraftarı değilim,orjinalliği bozmadan ve görüntü değişikliği olmadan yapmak istiyorum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mesela:

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kablo-aksesuar-rca-cevirici-acc-konturollu-yuksek-sinyal-salar-107778186/detay

bu teybin arka hoparlör çıkışına takıalcak , diğer ucundan çıkan kablo anfiye bağlanacak, anfi çıkışına da subwoofer takılacak.

mesela:

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-ses-sistemleri-hoparlor-500watt-tweeter-super-power-2-adet-kargo-bedava-108199991/detay

bunun gibi tiz alıncak, kapı içine olur dışına olur, bir yerlere takılır. bunlar hoparlöre gelen normal çıkıştan beslenecek

yani toplamda 300-350 TL gibi bir harcama ile ses oldukça değişir,

Yorum bağlantısı
Ahmet Dinçer

çağlar bey ;

jameson' un küçük bir anfisi var. JS BS-2920 Modeli 200Watt'lık bu anfi hakkındaki görüşleriniz nelerdir

Yorum bağlantısı
Cenk Yıldır

Merhaba Ahmet bey. Bence gerekli değil ama(180 tl civarında jbl cs 60.4 amfi bence işinizi fazlasıyla görür.)Uzun ömürlü olsun diyorsanız iki çft MTX Black thunder 525 (hoparlör+mid takım halinde) ideal olur.Yanma ya da bozulma derdi olmaz( İki çifti 380 Tl dolaylarında internetten bulabilirsiniz)

Ayrıca Çağlar beyin yazdığı gibi kapı içlerine izole olmasında büyük fayda var.Kendim yapabilirim derseniz onu da internette kendin yap vb. sitelerde göteriyor. Biraz el becerisi ile kolay sayılır :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Dinçer

Merhaba Ahmet bey. Bence gerekli değil ama(180 tl civarında jbl cs 60.4 amfi bence işinizi fazlasıyla görür.)Uzun ömürlü olsun diyorsanız iki çft MTX Black thunder 525 (hoparlör+mid takım halinde) ideal olur.Yanma ya da bozulma derdi olmaz( İki çifti 380 Tl dolaylarında internetten bulabilirsiniz)

Ayrıca Çağlar beyin yazdığı gibi kapı içlerine izole olmasında büyük fayda var.Kendim yapabilirim derseniz onu da internette kendin yap vb. sitelerde göteriyor. Biraz el becerisi ile kolay sayılır :)

Sayın Cenk Yıldır , cevap için çok teşekkür ederim,

fazla masrafa girmeden , Anfi kullanmadan direk olarak kapı içlerindeki orjinal ve arka bagajdaki orjinal hopörlörleri ve ön kapılardaki tweeter ları kaliteli bir marka ve model ile değiştirsem ses kalitesini yükseltebilirmiyim,

böyle bir sistem için sizin hopörlör ve tweeter marka ve model öneriniz ne oloabilir,

Yorum bağlantısı
Cenk Yıldır
Sayın Cenk Yıldır , cevap için çok teşekkür ederim, fazla masrafa girmeden , Anfi kullanmadan direk olarak kapı içlerindeki orjinal ve arka bagajdaki orjinal hopörlörleri ve ön kapılardaki tweeter ları kaliteli bir marka ve model ile değiştirsem ses kalitesini yükseltebilirmiyim, böyle bir sistem için sizin hopörlör ve tweeter marka ve model öneriniz ne oloabilir,
Ahmet bey geç oldu kusura bakmayın. Bence iki çift (çifti 90 TL civarı)Hertz dcx-130 dört kapı için işinizi görür.Temiz ses alırsınız.İtalyan malı kullanışlı bir ürün olduğunu düşünüyorum.2011 symbol ve 94 SLÇARPİ da denedik tok ve temiz ses verdi.Tizlerde cızırtı yoksa bence bozmayın. Hertz bunu da karşılar. Kolay gelsin. :)
Yorum bağlantısı
Cenk Yıldır

Ahmet bey geç oldu kusura bakmayın. Bence iki çift (çifti 90 TL civarı)Hertz dcx-130 dört kapı için işinizi görür.Temiz ses alırsınız.İtalyan malı kullanışlı bir ürün olduğunu düşünüyorum.2011 symbol ve 94 SLÇARPİ da denedik tok ve temiz ses verdi.Tizlerde cızırtı yoksa bence bozmayın. Hertz bunu da karşılar. Kolay gelsin. :)

Bakiyeyi yükseltirim derseniz illa MTX derim
Yorum bağlantısı
Ahmet Dinçer
(düzenlendi)

Bakiyeyi yükseltirim derseniz illa MTX derim

cevap için teşekkür ederim,tweeter ler sağlam herhangi bir cızırtı yok, zaten aracın kendi orjınal tweeterı,

şu anda belirttiğiniz marka ve modeli araştırıyorum, acaba bahsettiğiniz bakiye yükselten model MTX fiatı ne civarlardadır? en kısa süre içinde taktıracağım sonucu buradan yazarım, iyi çalışmalar

tarihinde Ahmet Dinçer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cenk Yıldır

cevap için teşekkür ederim,tweeter ler sağlam herhangi bir cızırtı yok, zaten aracın kendi orjınal tweeterı,

şu anda belirttiğiniz marka ve modeli araştırıyorum, acaba bahsettiğiniz bakiye yükselten model MTX fiatı ne civarlardadır? en kısa süre içinde taktıracağım sonucu buradan yazarım, iyi çalışmalar

İyi günler Ahmet bey. Benim bilader Adana'da - Cemalpaşa M. Toros C. de Zihni Elektronik adlı işyerinde yaptırmış. Galiba orası Gazipaşa diyede geçiyor. İşçilik ve kalitesinden çok memnun. Araç içerisinde gördüğümde beğenmiştim. İsteğinize ve cebinize göre fikirde veriyorlarmış. Hatay'da çalışan resim öğretmeni bir arkadaşın (Kum Beji SYMBOL) tavsiyesi derseniz biraz daha ilgi gösterirler dedi. 0.322.457 15 10 İsterseniz bir irtibat kurun. Hem net bir karar vermiş olursunuz.

Bahsettiğim MTX thunder 525 lerin bir takımı UCUZU.com adlı bir sitede 190TL olarak var. :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Dinçer

İyi günler Ahmet bey. Benim bilader Adana'da - Cemalpaşa M. Toros C. de Zihni Elektronik adlı işyerinde yaptırmış. Galiba orası Gazipaşa diyede geçiyor. İşçilik ve kalitesinden çok memnun. Araç içerisinde gördüğümde beğenmiştim. İsteğinize ve cebinize göre fikirde veriyorlarmış. Hatay'da çalışan resim öğretmeni bir arkadaşın (Kum Beji SYMBOL) tavsiyesi derseniz biraz daha ilgi gösterirler dedi. 0.322.457 15 10 İsterseniz bir irtibat kurun. Hem net bir karar vermiş olursunuz.

Bahsettiğim MTX thunder 525 lerin bir takımı UCUZU.com adlı bir sitede 190TL olarak var. :)

konu ile yakından ilgilendiğiniz için Çok teşekkür ederim,

en yakın zamanda bahsettiğiniz adrese gideceğim,saygılar

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...