İçeriğe Yönlendir

Hava Filtre Kutusu Patladı

Yavuz Aydın

Recommended Posts

Serdar KILIÇ

iş görüyor

sıcak hava yazın sorun olabilir ozamanda boru uzatılıp öne yakştırlabilir filtre ucu

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Vedat Yiğit

değerli arkadaşlar hava filtresi kutusunu bende kısa bir süre önce patlattım. bunun nedenini çok zamandan beri araştırıp nihayetinde buldum. arkadaşlar öncelikle olay çok basit olması bir yana bunu hiç bir usta ya akıl edemiyor yada işlerine öyle geliyor. Neyse biz konumuza dönelim arkadaşlar bildiğiniz gibi aldığımız veya hazır üzerindeki bujiler 1,3 mm sente ayarlı bujilerdir bunlar benzine göre ayarlanmıştır durum böyle olunca lpg benzine göre geç yanan bir yakıt olduğu için ateşleme hem geç yapacak hemde yanmamış yakıt egzosdan çiğ olarak atılacaktır. şöyle düşünelim bujilerin kıvılcım boyu ne kadar uzarsa ateşlemede o kadar geç olur mantığı ile bende bujilerimi 1,3 mm sende ayarından 09 mm ayarlayıp kendim taktım. sonuç mükemmel ilk kalkışlarımda genelde sabahları araç sanki stop edecek gibi kerkinme dediğimiz olayı yapardı şimdi ise ilk çalıştırmamla kalkmam bir oluyor hiç bir kerkinme ve stop etme gibi bir durumla karşılaşmadım. Ayrıca başka bir konuyada değinmek istiyorum.eskordların bildiğiniz gibi rolanti sapması ve boşa alınca stop etmeler gibi sorunumuda şöyle çözdüm filtre kutusunu çok güzel bir şekilde kontrol edin hiç bir yerinden hava almamasına özen gösterin eğer varsa hava alan bir yerini muhakkak tamir edin genelde vidaladığımız kulaklar kırılmış oluyor ve bunun farkına varamadığımız için oradan fazla hava çekiyor ayrıca filtre kutusunun yanındaki diğer küçük kutunun hiç bir işe yaramadığını yer doldurmaktan başka bir işe yaramadığını tecrübelerimle sabittir ama yinede siz yeri boş kalmasın derseniz kutu kalsın fakat kutuyu filtre kutusuna bağlayan altındaki hava giriş kısmını bir şekilde kapatınki oradan hava alış verişi yapmasın bunları yaparsanız böyle sorunları olanlar için fayda göreceklerine inanıyorum. Özelliklede buji konusunda kesinlikle lpg de 09 mm olmalıdır hepinize saygı ve sevgilerle

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...