İçeriğe Yönlendir

Yakıt Depo Boğazından Yakıt Kaçırma...

Erkut Uysal

Recommended Posts

Erkut Uysal

Yaklaşık olarak bir haftadan beri arabanın depo kapağının etrafı aşağıya doğru mazot izleri ile dolu... Ne zamandır bakıcam diyordum bugün kısmet oldu... Aracın altına baktım herhangi bir kaçak vs görünmüyor... Yarım depo yakıt olduğunda başlıyor kaçırmaya sanırım sorun kapak boğazında... Başka bir nedeni olablirmi acaba... ?

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

havalandırma hortumu tıkanmış olabilir, 2010 model yılında olmaz ama olmuştur?

Bende böyle düşündüm abi... Peki bu garanti kapsamında birşey yapılması mümkün mü yada ne yapmak gerekir... ?

Bence pompacı arkadaşın pompayı depo girişinden çıkarırken damlattığı mazot....

Yaklaşık olarak 20cm eninde 40cm boyunda bir damla ben hiç görmedim Burak... :D

Yorum bağlantısı
Gökhun Batur

Metal kapakta ya da plastik iç kapakta bir ıslaklık, nem, mazot kokusu vs. var mı? Boruda birşey olsa bile oraya çıkana kadar 2 adet kapak var...??? Ya komple giriş sisteminde birşey var ya da pompacıda sorun var gibi geldi bana... :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

bende aynı sorun birkaç kez o da her seferinde değil depoyu fullediğim zaman olmuştu. . . çok önemsemedim ama bilmiyorum eski kasa fiestamda da fulleyince oluyordu. . .

Yorum bağlantısı
Halil Yücel

Aynı şey benimde başıma geldi. Ben pompanın çekerken damlatıldığını düşünüyorum. Sonra uzun bi süre gözlemledim. Akma olmadı. Ben benzinlikten çıkınca arabayı yıkatırken fark ettim. 10 dakka su tutmama rağmen hala mazot geliyordu. Ve kesinlikle arınmıyor. Kapaktan kaçırmasının düşük bi ihtimal görüyorum ama yine de takip etmek gerek.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...