İçeriğe Yönlendir

Fiesta 6, Kış Lastiği Önerileri

İbrahim Şafak

Recommended Posts

• 2 hafta sonra...
Kadir Türkcan

bencede 175 65 14 saç cantla kullanım

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Halil Yücel

Öncelikle yeni kasa(2009 sonrası) fiestalarda hep değişik ebat ölçülerde lastik kullanılmış. Dar yanaklı lastiklerden genelde şikayet var malum Türkiye yolları. Benim lastiklerim 195 50 r15 ölçülerinde. Firmalar bu ölçülere standart dışı diyor. Bu ölçülerde kış lastiği bulamadım. Buna muadil sizce ne kullanabiliriz. Muadilini kullanmak sııntı yaratırmı? Sürtme vs gibi?

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

19 60 15 sürtme yapmıyor kullanan tanıdığım çok var...

ama normal dışı diye bişey yok...

2010 mayıs ayyından sonra gelen ve trend olmayan tüm fiestaların lastikleri 195-50-15...

ben muadil olarak 185x60x15 lastik taktım çok memnunum :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Kızıl

Eğer estetik kaygın yoksa 4 adet kara jant ve 175/65/14 yada 185/60/14 en ekonomik çözüm olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Çankaya

4 Tane kara jant alıp 175/65 14 UG8 taktırdım....Trend donanımda bu ölçü kullanıldığından sıkıntı çıkarmaz..Keyfinize bakarsınız..

15 jantlarınız kar kış çamur görmeden bahara kadar kış uykusuna yatar.

Yorum bağlantısı
Caner ŞAHİN

şiddetle BF goodrich öneririm 10 numara lastik hemde ucuz memnun kalırsınız mişlen satıyor araştırın :)

Yorum bağlantısı
Halil Yücel

Servise bugün r14 lastik takabilir miyiz diye sordum(jantları da değiştirerek). Sonuçda trend paketlerinde r14 lastik var. Sevise bi sorayım dedim makinede güncelleme yapmamız gerek dediler. Hız bilgisi yakıt bilgisi değişiyor dediler. Sizce bunu yaptırmak gerekli mi? Yoksa servis para kazanmaya mı çalışıyor?

Yorum bağlantısı
Onur Çankaya
(düzenlendi)

Servise bugün r14 lastik takabilir miyiz diye sordum(jantları da değiştirerek). Sonuçda trend paketlerinde r14 lastik var. Sevise bi sorayım dedim makinede güncelleme yapmamız gerek dediler. Hız bilgisi yakıt bilgisi değişiyor dediler. Sizce bunu yaptırmak gerekli mi? Yoksa servis para kazanmaya mı çalışıyor?

Kapıda yazan ebatlara bağlı kaldıysanız sorun olmaz diye biliyorum...14 inç için ebatımız 175/65 R14

Bunun dışında bir ölçüyse servise uğrayın..

tarihinde Onur Çankaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Halil Yücel
(düzenlendi)

Yaşadığım şehirde her marka ve ölçülerde kışlık lastik bulma imkanı yok. 195 50 15 zaten hiç bir yerde yok. Bunun alternatifi 185 55 15'e de çok yüksek fiyatlar istiyorlar. Michelin ve conti 300 tl ye yakın fiyatlar istiyor bu lastiğe. Bende forumda ve nette yaptığım ufak araştırma sonucunda. 175 65 14'e karar kıldım. 200tl gibi bi fiyat farkı ödedim, sıfır 4 tane çelik jant aldım. 175 65 14 kapıda yazıyor. Kitapçığındada bu ölçülerin tüm model fiestalara uygun olduğu yazıyor. Şu an için bi sıkıntı yok gibi. Zaten arabanın stepnesi 175 65 14.

tarihinde Halil Yücel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Halil Yücel

Bu arada bu lastik mevzusunda fordun sevisinin ne kadar işden anlamaz olduğunun bi kere daha karar kıldım. Gidip servise sordum, hiç kimseden adam gibi cevaplar alamadım. Sonradan öğrendim ki kapıda ve kitapçığında yazıyor. Bu vesile ile stepne lastiğine de bakma fırsatım oldu. 195 50 15 lastiklere 175 65 14 stepne vermişler yeni fark ediyorum. Olacak iş değil.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...