İçeriğe Yönlendir

Cam Suyu Yere Akıyor

Reşat Uz

Recommended Posts

Reşat Uz

iyi akşamlar uzun zamandır foruma girmiyordum bu zaman zarfında araç değiştirip 2006 model fusion 1.4 tdcı aldım

cam suyu depodan yere akıyor depo yu üstten çıkarmak istedim çıkmadı yarın tekeri ve davlumbazı söküp depoyu aşagı almayı düşünüyorum davlumbazın arasından gördüğüm kadarıyla depo altındaki siyah dağıtıcı çıkışlarından biri kırılıp hortum boşa düşmüş kırılan kısımdan da su boşa akıyor bu dağıtıcı dediğim parçaya elk. bağlantısı geliyor fakat parça pompa mıdır su seviye sensörümüdür anlayamadım ayrıca bu bölgede

soketli siyah bir parça daha mevcut bu da sanki yerinden çıkmış boşta duruyor saygılar selamlar

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Pompadır o.. Hortum takılan yeri kırılmıştır.. Bidonu sökmeye gerek yok.. Bidonu sökmeden pompayı sökebilirsiniz..

Yorum bağlantısı
Reşat Uz

Pompadır o.. Hortum takılan yeri kırılmıştır.. Bidonu sökmeye gerek yok.. Bidonu sökmeden pompayı sökebilirsiniz..

mehmet bey haklısınız pompa depoya lastikli sıkı geçme fakat depoyu sökmeden çıkarmak için üstten müdahale alanı yok lifte kaldırmak lazım ancak o şekilde kolayca sökülebilir ben teker ve davlumbazı söktükten sonra pompa 2 çıkışından birini körleyip(bir çıkış kırılmış) tek çıkıştan 2 li dağitım yaptım iyi sonuç alamazsam pompayı değişmem gerekiyor ilginize teşekkür ederim iyi akşamlar

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet, lift olmaz ise zordur..

deneyin bakalım.. ben yeterli gelmeyeceği kanaatindeyim..

Yorum bağlantısı
Reşat Uz

Evet, lift olmaz ise zordur..

deneyin bakalım.. ben yeterli gelmeyeceği kanaatindeyim..

tek çıkışa ön arka cam hortumları birlikte bağlandığından ön camla birlikte arka cama da su atıyor ve ön camlara gelen su basıncı azalıyor ancak iş görüyor

Yorum bağlantısı
Reşat Uz
Arka camın motoru ayrı değil mi ?

ayrı mı?

depo üstünde tek pompa var 2 ayrı çıkıştan 2 hortum tabi ki arada başka bir eleman yoksa cam lara doğru gidiyordur diye düşünmüş ayrıca motor 2 yöne dönerek ön ve arkaya ayrı çıkış veriyor sanıyordum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...