İçeriğe Yönlendir

Toplu Alımda İndirim Olur Mu?

Ahmet Candan

Recommended Posts

Ahmet Candan

merhaba arkadaşlar 2007 90ps connectim vardı ilk önce arkadaşım sıfır silver aldı daha sonra ben glx aldım diğer arkadaşım ise blackline aldı arabalar ayrı şirketler üzerine 1i şahsi sizce toplu alsaydık dahamı ucuza gelirdi zararımız ne kdar olurdu bide 3 tane ve fazlasını alınca filo indirimi yapıyorlar diye duydum doğrumu?

Yorum bağlantısı
Uğur Günindi

merhaba arkadaşlar 2007 90ps connectim vardı ilk önce arkadaşım sıfır silver aldı daha sonra ben glx aldım diğer arkadaşım ise blackline aldı arabalar ayrı şirketler üzerine 1i şahsi sizce toplu alsaydık dahamı ucuza gelirdi zararımız ne kdar olurdu bide 3 tane ve fazlasını alınca filo indirimi yapıyorlar diye duydum doğrumu?

öncelikle hayırlı olsun.

filo indirimi yapıyolar keşke değerlendirseydiniz.

bursadaki bi şirkete fiorinoları 3 tane 28500e kadar düşürdük filo indirimi olarak 27bine verdiler.

bende geçen hafta silver aldım size maliyeti ne oldu hangi bayiden aldınız ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

filo bambaşka bir hadisedir, indirimi fabrikadan yaparlar, adetli alımda ise bayi kardan iner

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Merhaba,

Konunuzu taşıdım, başlığını düzelttim.

İyi forumlar :flowers:

Yorum bağlantısı
Kaan Akkor

her ne kadar işim filo kiralama olsa da, filo satış hakkında da detay paylaşmak istedim. Filo satışta iskonto 3' e ayrılır :

1) Kapıdan giren müşteri iskontosu

2) Duyulmuş firma iskontosu

3) Araç parkının adetsel bazda yüksek olması sebebiyle sağlanan iskonto

bu üç alternatifin arasında fiyat farklılıkları mutlaka olacaktır. Ama en iyi iskonto oranları 5-10 adet ve üzeri siparişlerde yakalanır. Sizin örneğiniz burada 1. alternatife girer.

Yapacağınız yöntem, üç arkadaş aynı anda satınalma kararı verip, aynı marka için en az 3 bayiyi birbirine vurdurmak olacaktı.

Artık bir dahakine... :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...