İçeriğe Yönlendir

Öğretmen Evinde Konaklamak

Semih İzgi

Recommended Posts

Semih İzgi

Selamlar. Ocak ayının ilk iki haftası Sivas'da final sınavlarıma gireceğim. Bu tarihlerde ikamet edebileceğim kalabileceğim bir öğrenci evim yok. Bu nedenle Öğretmen evinde kalmayı planladım.

Lakin, çift kişilik oda da tek kalmam lazım ki rahat rahat ders çalışıp eşyalarımı da güvende tutabileyim. Şimdi ben sivil olduğum için tek başıma oda tutmak bana günlük 48-50TL'ye mal oluyor.

Sorum şu, bir öğretmen aracılığı ile ben o odada kamu personeli veya üye tarifesinden ücretlendirilerek ikamet edebilir miyim?

Ucuz yolla başka nerelerde kalabilirim? Devlet Su işleri Misafirhanesi vs? Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Cihangir Elbasan

Ben Samsun'a gittiğimde polis evine giderim.Öğretmen evinden daha ucuza aynı hizmeti verebiliyorlar.Sivasta birde polis evinin fiyatlarını sorun isterseniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Ben Samsun'a gittiğimde polis evine giderim.Öğretmen evinden daha ucuza aynı hizmeti verebiliyorlar.Sivasta birde polis evinin fiyatlarını sorun isterseniz.

Tamam Cihangir bey, Polis tanıdığımız olması şart mı veya; polis tanıdığımızın olması bize bir avantaj sağlar mı?

Yorum bağlantısı
Cihangir Elbasan

Bilirsiniz ,tanıdık her zaman avantaj sağlar ülkemizde.Ben tanıdık olmadan gidiyorum.Fiyatları öğretmen evinden daha ucuzdu.Yeni tarifelerden haberim yok.aklınızın bir köşesinde bulunsun istedim.2 kişilik bir odayı kapatacaksanız dışarıdaki hoteller daha pahalı.Sizin için en uygunu bulabilirseniz öğretmen evi veya polis evi gibi yerler.DSİ misafirhanesini de sorun.Bulunulan yere göre aralarında fiyat farkı olabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Sabri Alemdaroğlu

İki kişilik odada kalacağını söylemişsin fakat öğretmen evinin sitesinden sende bakar isen kişi başı fiyatı 40 TL görünmektedir. Fiyatlar güncel olmayabilir aramanda fayda var. Eğer öğretmen bir tanıdığın var ise onun öğretmen kartını kullanabilirsin fakat fiyat 25 tl civarı görünmektedir.

Benim Tavsiyem Devlet yurduna misafir olarak yerleşmen olacaktır. öğrenci olduğun için günlük maksimum 10 tl alırlar senden.

Bu arada polis evleri daha uygun olmakta. Sivas polis evinde, tanıdık birisinin polisevi kimlik kartı ile kalabilirsin.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

İki kişilik odada kalacağını söylemişsin fakat öğretmen evinin sitesinden sende bakar isen kişi başı fiyatı 40 TL görünmektedir. Fiyatlar güncel olmayabilir aramanda fayda var. Eğer öğretmen bir tanıdığın var ise onun öğretmen kartını kullanabilirsin fakat fiyat 25 tl civarı görünmektedir.

Benim Tavsiyem Devlet yurduna misafir olarak yerleşmen olacaktır. öğrenci olduğun için günlük maksimum 10 tl alırlar senden.

Bu arada polis evleri daha uygun olmakta. Sivas polis evinde, tanıdık birisinin polisevi kimlik kartı ile kalabilirsin.

Bilgiler için teşekkürler, değerlendireceğim :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

Kredi yurtlarda misafirler için yer vardır her zaman doğrudan müdürle konuşun.Ders çalışma ortamı da olur.Seçenek.

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tahir'in önerisi de güzelmiş ama o paralara otel de bulursun... Nevşehir'den olsan o paraya ben seni 4 yıldızlı otelde yatırrım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

otelde kal borç morç birşey bul. Hem doğrusu da odur. Bu yaştan "halletmeye" alışmadan yaşamak iyi.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ankara'da Tarım İl Müdürlüğü'nün misafirhanesinde 2009'da kalmıştım Çayyolun'da bulunanda 20 lira gibi bir para verdim 1 geceliğine ki sadece gittim kalmak istiyorum uygun mu dedim o şekilde. Balkon dahil her yerde sigara içmek yasaktı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Sabri Alemdaroğlu
(düzenlendi)

otelde kal borç morç birşey bul. Hem doğrusu da odur. Bu yaştan "halletmeye" alışmadan yaşamak iyi.

Hocam evet olması gereken bu aslında fakat arkadaş öğrenci, maddiyat durumunu bilmiyorum fakat kendisine günlük 30 TL den bir otel bulduğunu varsayar isek iki haftada yaklaşık 420 TL gibi bir fatura çıkartıtlar. Bunun yemesi içmesi hariç tabi birde.

En iyisi KYK yurtlarına yerleşmesi olacaktır. Mustafa beyin dediği gibi müdür ile konuşur ise sorunu halledecektir. Hem ucuz hem güvenli.

tarihinde Mustafa Sabri Alemdaroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Kardeş öğretmenevleri öğretmenlere bile ucuz değil ki misafirlere ucuz olsun. Belediyelerin konaklama tesisleri vardır oralara başvur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Sivas polis evinde kalmıştım, siviller de kalabiliyor. Yemek öğünleri 3-4 lira gibi bir şeydi merkeze de yakın sayılır. İnternet sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...