İçeriğe Yönlendir

Klima

Cenk Yıldız

Recommended Posts

Cenk Yıldız

Merhabalar arkadaşlar.kışın klimayı nasıl kullanıyorsunuz? Auto mu, A/C mi yoksa bunlar kapalı motor ısısı mı

Yorum bağlantısı
Adem Güler

Valla benimki manuel klima.kışın sadece nemlenen on camı açmakta kullanıyorum.a/c zaten aç kapa tuşu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

Öncam buhar olduysa buharın çabuk gitmesi için havalandırmayı cama yöneltip klimayı açmak daha pratik oluyor.Zaten havalandırma öncama doğruysa fanı açtığınızda otomatik olrak klimada açılıyor.

Yorum bağlantısı
Tansu Arkın

kışın motor ısısını kullanıyorum, zaten motor sıcakken ısınmak için klima açmak pek akıl karı değil.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
kışın motor ısısını kullanıyorum, zaten motor sıcakken ısınmak için klima açmak pek akıl karı değil.

Aracınızdaki klima sadece soğutma özelliklidir ; ısıtma özelliği yok. Kışın kullanılmasının amacı nem alma özelliğinden dolayıdır..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Arkın

Aracınızdaki klima sadece soğutma özelliklidir ; ısıtma özelliği yok. Kışın kullanılmasının amacı nem alma özelliğinden dolayıdır..

bunu hiç denememiştim. sadece nem almak için de hem çekişten düşme hemde yakıt sarfiyatı açısından yinede akıllıca değil kışın çalıştırmak.

Yorum bağlantısı

bunu hiç denememiştim. sadece nem almak için de hem çekişten düşme hemde yakıt sarfiyatı açısından yinede akıllıca değil kışın çalıştırmak.

Yaza girincede klima gazı bastırmak zorunda kalırsınız,hiç kullanmayınca...

Kompresör yağınıda düşünmek lazım...

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Yaza girincede klima gazı bastırmak zorunda kalırsınız,hiç kullanmayınca...

Kompresör yağınıda düşünmek lazım...

Bunu hiç aklıma getirmedim.O zaman devamlı açmak daha iyi.

Yorum bağlantısı

Bunu hiç aklıma getirmedim.O zaman devamlı açmak daha iyi.

Devamlı'ya gerek yok.

İhtiyaç durumlarında dahi açsanız kafii...

En azından ayda 1saat çalışması, Klimanın sağlığı için iyidir.

Yorum bağlantısı
Vedat KUŞ

A/C kapalı durumda bende sadece motor ısısını ön cama vererek kullanıyorum.

merhaba arkadaşlar, sadece motor ısısını cama vermek nasıl oluyor. a/c çalıştırmadan.. bilgi verirmsiiniz.. teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Volkan Özüdoğru

Sevgili Vedat,

Klimanın ayar düğmelerinin sağındakinde A/C yazar,ona basarsan klima çalışır.

Fakat dijital bölümün altında OFF butonuna basarsan o zaman sadece motor ısısını alırsın.

Zaten A/C açık olduğu zaman lambası açık uyarısı veriyor...

Merhabalar arkadaşlar.kışın klimayı nasıl kullanıyorsunuz? Auto mu, A/C mi yoksa bunlar kapalı motor ısısı mı

Ben kışın sürekli motor ısısını kullanıyorum.yazın sürekli A/C açık ama...

Yorum bağlantısı
Misafir

Ön cama verince,Ac'yi kapatamazsınız,bir çok modelde...

Fiestada kapanıyormu?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ön cama verince,Ac'yi kapatamazsınız,bir çok modelde...

Fiestada kapanıyormu?

Benimkinde de otomatik açılma özelliği yok :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vedat KUŞ

Sevgili Vedat,

Klimanın ayar düğmelerinin sağındakinde A/C yazar,ona basarsan klima çalışır.

Fakat dijital bölümün altında OFF butonuna basarsan o zaman sadece motor ısısını alırsın.

Zaten A/C açık olduğu zaman lambası açık uyarısı veriyor...

Ben kışın sürekli motor ısısını kullanıyorum.yazın sürekli A/C açık ama...

çok teşekkürler.. bu iyi oldu ya..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Orhan Türkmen

selam forum üyeleri benim sorum klima çalışınca yakıta ne kadar etki eder yada motorda ki yaptıgı değişiklik nedir?

yani kışın hiç çalıştırmadım,ama geçenlerde açtım ama moturun devrini etkiledi ve yakıt göstergesi birden bire düştü acaba benim klimada bir anolmallikmi var.?

arç 2008 1,4 TCDİ

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Murat Yalçın

Klimanın 1-4 arasında çalışma modu seviyesi ile yakıt tüketimi arasında doğru orantı var mı ? 1. seviyede daha az 4.seviyede daha çok tüketir mi acaba ?

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ersen Tapan

Araçtaki klima açıkken en çok kompresörün çalışması yakıt tüketimini arttırır. Her fan kademesinde de kompresör devrede olduğu için yakıt tüketimi 1. kademe ile 4. kademe arasında önemsiz bir miktarda artar. Yani teoride artar ama pratikte önemsenmeyecek bir miktardır..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Ender

Kışın çalıştırmayanlar da aslında haftada bir, 15 dakika contaların kurumaması için çalıştırmalılar denir. Çalıştırmazsam buğu oluyor bir de. Havanın tam ısınmadığı ama güneşin olduğu zamanlarda (Nisan-Mayıs gibi) ise açmayabiliyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...