İçeriğe Yönlendir

Linea Motoru Farklı Mı Acep

Abdullah Aladı

Recommended Posts

Cihangir Elbasan

Ben 1.4 70 lik fiesta ile 160 basarken 180 ile dacia stepway beni fena geçti. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Yetkin Akın

1,3 cdti ve 1,3 multijet 6 ileri şanzımanlar manyak bir sürücü ile 1,6 tdci focus'u bayağı uğraştırır hatta çoğu zaman alt eder.1,3 lerin gaz tepkisi ve o tatlı sesini TDCİ nin sesine değişmem.

Her üç aracı işim gereği kullanmaktayım ve çoğu zaman bir çok aracıda günü birlik kullandığım zamanlar oluyor 1,3 linea o kadar küçümsenecek kadar vasat bir araç değil acımaz çarpar :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Babamda 1.4 tjet linea var emotion donanımlı,performans istediğimde alıp 5-6 km kadar dolaşıp kendime geliyorum.Çok arabayla dalga geçer bence o araç. İç dizaynı daha geniş olsa, vites 2.de iken dizime yapışmasa kesin alırdım.. 20 cm daha geniş olsa yeterdi..Bir de yay şart, yola yapışmıyor gibi hissettiriyor..

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

2010 1.3 multijet Emotion donanımlısını 5 ay kadar kullandım. Donanım olarak baya iyi bir arabaydı. İlk iki vites ölü ama 3 ve 4. vitesler fena değildi. Hafif eğimli bir yolda neredeyse kadran devirmişliğim vardı Linea ile. Bu arada yol tutuşu kötü diyen arkadaşlara pek katılmıyorum, 6 sene Focus kullandıktan sonra Linea yabana atılmayacak yol tutuşu ile beni gerçekten çok şaşırtmıştı...

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

Mehmet Mert 1.3 90lık Astra'yı geçemedim diyordu 90lık 1.6 Focus ile... 95lik Multijetler çok çok daha fena, 95lik Aveo için 1.6 dizellerin üzerinde değerlendirin diyor test edenler.

Mert mi söyledi bunu.. Defalarca denedim, defalarca üstünden atladım öyle, böyle değil hemde.. Akıl işi değil Astra'da bayırda 2.den 3 e atınca bile avans vuruyor.. Bilmediğimiz, denemediğimiz bir araba olsa yiyeceğiz...

Hadi geçtil 1.3 90'lık Corsa ile'de denedim... 18 Jant üstümde iken sadece 1.5 boy attı kısa süreli sonradan bay bay dedim zaten.. 200'e geldiğimde dikiz aynamda mum ışığı gibi farları yanıyordu...

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Mert mi söyledi bunu.. Defalarca denedim, defalarca üstünden atladım öyle, böyle değil hemde.. Akıl işi değil Astra'da bayırda 2.den 3 e atınca bile avans vuruyor.. Bilmediğimiz, denemediğimiz bir araba olsa yiyeceğiz...

Hadi geçtil 1.3 90'lık Corsa ile'de denedim... 18 Jant üstümde iken sadece 1.5 boy attı kısa süreli sonradan bay bay dedim zaten.. 200'e geldiğimde dikiz aynamda mum ışığı gibi farları yanıyordu...

1.3 astraya kasası ağır geliyor bende denedim ve gelemedi arkamdan.benim araba 109 hp olduğu için aynı değil ama astranın 1-2 tamamen ölü gibi

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

1.3 astraya kasası ağır geliyor bende denedim ve gelemedi arkamdan.benim araba 109 hp olduğu için aynı değil ama astranın 1-2 tamamen ölü gibi

109 luk güle oynaya geçer zaten bunda sıkıntı yokta.. 90 ps. Focus birakin astrayi corsayı bile çok rahat geçiyor.. Astra çok zor yani...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Linea'da aynı donanım seçeneğinde dizel ve benzinli aynı fiyat 1-2 yıldır. Aynı fiyata 95lik dizel varken 1.4 olduğu için bir üst vergi dilimindeki 77lik benzinliyi alan var mıdır?

Ben bilmem video koymuş. Bana da 75lik Aveo 90lık Linea ve Astra'dan iyi gidiyor gibi geldi. En azından daha iyi rampa çıkıyor.

dizelle benzilnlinin aynı para olması zor, sanırım donanım fakı vardır.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

dizelle benzilnlinin aynı para olması zor, sanırım donanım fakı vardır.

gerçekten aynı paraymış, donanım da aynı galiba. O zaman dizeli çok uygun.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

ben donanım farklıdır diyordum, ilginç bir fiyat politikası, çünkü dizel daha maliyetli.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

Linea'da aynı donanım seçeneğinde dizel ve benzinli aynı fiyat 1-2 yıldır. Aynı fiyata 95lik dizel varken 1.4 olduğu için bir üst vergi dilimindeki 77lik benzinliyi alan var mıdır?

Ben bilmem video koymuş. Bana da 75lik Aveo 90lık Linea ve Astra'dan iyi gidiyor gibi geldi. En azından daha iyi rampa çıkıyor.

5 sn. Lik video'dan nasıl bir sonuç çıkardın Murat ? Ki Mert' te beni geçti falan dememiş videoda 2 sn. Önce gaza basiyor Astra.. 3 viteste zaten yanina gelmiş video bitmiş.. Senin tezine gelirsek 90 lık Astra'yi Aveo geçer diyorsan 90 lık focusuda geçersin sen!.. Deniyelim mi ? Deniyelim dersen Arka Spoilerin ustune kamera Monte etcem ona göre ? Yada sen 10 boy önden başla kadrajta ol bare birkac saniye ?

Muratcım böyle şehir efsanelerine inanma hurafe bunlar hurafe ;)

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Abi ben Fun'dan inmiş adamım bıraktım bu işleri, babam bile o hızlı spor arabadan nasıl 1.3 dizele geçtin hayret ettim dedi :)

Bu lafının üzerine saygı ile selamlıyorum seni canım Kardeşim.. Üstüne laf söyleyip haddimi aşamam :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bu lafının üzerine saygı ile selamlıyorum seni canım Kardeşim.. Üstüne laf söyleyip haddimi aşamam :)

:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Linea diyoruz da şu flash a ne demeli . İbrede hata yoksa iyi gidiyor.

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

O ne flash öyle yaa:)hakkaten 4. vites bitmek bilmio 5 e hiç gerek yok :D

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Basmayı becerememişsin.

Neden 120 de 5 yapıyorsun ki, 150-160 a kadar 4 te devam etseydin geçemezdi...

4 ardından 5 yapınca arayı açmaya başladı 6 ileri bizede şart o zaman :)

Çağlar abi linea vitesten de mi kazanıyo acaba 120 ye kadar kafa kafaya gittik ama sonrasında arayı açtı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...