İçeriğe Yönlendir

Tamirde Sökülen Araç Parçaları

Mustafa B Akkaya

Recommended Posts

Mustafa B Akkaya
(düzenlendi)

Bakıma veya tamire gittğinizde eskiyen değişen parçalarınızı alıyormusunuz? bazı parçaların tamir edilerek tekrar kullanıldığını düşündünüz mü? ben parçaların alınması taraftarıyım tekrar başkasına tamir edilerek satılmaması için.

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
; g=ğ
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben özellikle bırakırım.. Al, belki birinin işine yarar derim...

Yaşar usta bu konuda iyiydi..

İşe yarayanları satar, bir sonraki gidişimde de şu paraya sattım derdi..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Şirketimizdeki fordlar Otokoç ve Turotoya bakıma giderler. Otokoç giden araçlara değişen parçaları vermez, Turoto değişen parçaları hep paketleyip bağaja koyar. Bende bu tamamen güvenmekle alakalı. Ben renault aracımı periyodik bakıma ilk götürdüğüm zaman değişen parçaları vermediklerini gördüm. Şirkete dönünce hava filtresi kutusunu açıp değişip değişmediğine baktım. değişmişti. bu nedenle artık kontrol etmiyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa B Akkaya
(düzenlendi)

Servisler genelde veriyor ama özel servislerde genelde dediğim şekilde parçanın tamir edip başkasına satılmasına karşıyım başkasının işini ücretsiz görecekse,ona eyvallah veya sattığını söyleyip dürüst davranıyorsa size bir geri dönüşü varsa onada eyvallah ama ikinci bir kazanç sağlamaları bana göre hoş değil bazı yedek parçacılar sıfır parça getirdiğinde eskiyi almak zorunda olduklarını söylüyorlar bu da benim kafamda daha sonra nasıl bir geri dönüşüm olduğu konusunda şüphe oluşturuyor esasında kastettiğim buydu?

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
; g=ğ İmla
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

kafamda daha soonra nasıl bir geri dönüşüm oldugu konusunda şüphe oluşturuyor esasında kastettigim buydu?

Haklısınız tabii ki..

Yorum bağlantısı
Caner Kardeşseven

Kimi bırakır ama çoğu bırakmaz. Bıraksa ne yapacam ki, atarım çöpe. Ister alsın başkasına satsın ister kendine taksın umrumda değil.benim arızam giderildi mi ben ona bakarım.hem belki başkasının ihtiyacını giderir.tamir ettirip yeniden kullandığımda pek nadir olur.gene bozulur çünkü

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Ben farklı bir sektörde tamirciyim. Çıkan parçayı zorla müşteriye veririm. Almaz ise müşteri ile dışarı çıkar ve gözünün önünde çöpe atarım.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bizde çıkan malzemeler hurda niteliğinde ise müşteriye bilgi verilip kesilen faturada iskonto uygulanır, hurdaya satılan mamulün parası elemanlara dağıtılır.

Kurşun bazlı yada kimyevi hurdalar ilgili yerlere bedel ödenerek gönderilir.

Elektronik ünitelerde ise müşteri isterse satın alırız. Onarımı ypılıp başka müşteriye onarınlı parça olarak satarız.

Otomotiv sektörü de bu konuda titizdir zannederim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...