İçeriğe Yönlendir

Buji Kabloları

Murat_Durmaz

Recommended Posts

Murat_Durmaz

arkadaşlar buji kablolarını değiştirmek kolay bişeymidir? kendim değiştirebilirmiyim. teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Fordlarda kolaydır, palio falansa rektefiye etmekle eşdeğer :D

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

1.25 2001 ford fista, parçayı alıp denemek istiyorum? bilmem gereken püf nokta varmı acaba? biliyormusunuz? dikkat etmem gereken bişi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Her kablonun yeri ve boyu farklıdır..

Bir tanesini söküp, aynı boyda yenisini aynı yere takın.. Sonra diğerine geçip aynı şeyi yapın..

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
Her kablonun yeri ve boyu farklıdır..

Bir tanesini söküp, aynı boyda yenisini aynı yere takın.. Sonra diğerine geçip aynı şeyi yapın..

mehmet abi peki bu buji kablosunun değişmesi gerektiğini nerden anlamamız gerekiyor.araç 3 aydır bend . ve 100.000 km de ,daha önceki sahibi değiştirdimi bilemiyorum.bu arada bu değişikliğin yakıta etkisi olurmu.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

niye abi bende beş dakkada değiştirdik :D

Yorum bağlantısı
Enver Çatak

Ben değiştirmeden önce herhangi bir sorunu yoktu. Yeniledikten sonra gaz tepkileri iyileşti, yumuşamayla beraber sürüş keyfi arttı. Yakıtta değişim farketmedim. Yalnız ben ateşleme bobini ve bujileri de değiştirmiştim.

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

2001 model ghia var bende de, ateşleme sırasını biliyormusunuz acaba? böylemidir acaba "arabanın önüne gecince saat 11 yönünden başlayarak sırayla tam saat 11 yönü 1 silindir saat yönüne dgru ateşleme sırasına göre takıyoruz , detaylıca tarif edebilecek var mı acaba? tane tane :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

2001 model ghia var bende de, ateşleme sırasını biliyormusunuz acaba? böylemidir acaba "arabanın önüne gecince saat 11 yönünden başlayarak sırayla tam saat 11 yönü 1 silindir saat yönüne dgru ateşleme sırasına göre takıyoruz , detaylıca tarif edebilecek var mı acaba? tane tane :)

Bunu ezbere ustalar bile karıştırıyor.En güzeli bobin ve buji kablosu değişimlerinde birebir uygulamadır.Yani sökülenin yerine yenisinin takılmasıdır.Mesela elinizde yeni bobin var diyelim.Eskiden söktüğünüz kabloyu yeni bobinde aynı yere takmaktır.Sonra da bobin yerine takılır :) kablo değişiminde de aynı yöntem uygulanır.Sırayla sökülüp yenisi takılır. Hepsi birden söküldüğünde kafa karışabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

mehmet abi peki bu buji kablosunun değişmesi gerektiğini nerden anlamamız gerekiyor.araç 3 aydır bend . ve 100.000 km de ,daha önceki sahibi değiştirdimi bilemiyorum.bu arada bu değişikliğin yakıta etkisi olurmu.

Değiştiğine dair bir ibare yoksa, değiştirin.. Benzin parasından çıkarır parasını..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...