İçeriğe Yönlendir

Fan Açması Normal mi?

Özgür Çakırhan

Recommended Posts

Özgür Çakırhan

Herkese selam arkadaşlar; özellikle yüksek vitesle yokuş çıktıktan sonra araç fan açıyor. ve rölanti te biraz yükseliyor bu normal mi?

Yorum bağlantısı
Özgür Çakırhan

devirdaim eskimişse normaldir, kaç km de devirdaiminiz?

hayır arabam henüz 5500 km

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

servis e başvurdunuz mu? bakımı beklemeden başvurun, havalar da buz gibi

Yorum bağlantısı
Özgür Çakırhan

Aslında sorunmu değilmi bilmiyorum ama araç yüksek viteste örneğin 5 viteste ankaralı olanlar bilir, konya yolundaki 70 tabelasını geçtikten sonra kepekli kaşağına kadar olan yokuşta oldu bir kere daha olmuştu ışıklarda durduğumda fanın çalıştığını fark ettim kontağı kapattıktan sonra fanın sustuğunu duyabiliyorsunuz. aracın rölantisi çok hafif yükselmiş gibime geldi. Servise git diyorsanız gidicem teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Bu havada 5.vitesle seyir halinde fan açması her arabada anormaldir.kalöriferi cama vermişseniz klima çalışmasından dolayı fan çalışabilir.Motorda hava varsa da çalışabilir .

Yorum bağlantısı
Özgür Çakırhan

Bu havada 5.vitesle seyir halinde fan açması her arabada anormaldir.kalöriferi cama vermişseniz klima çalışmasından dolayı fan çalışabilir.Motorda hava varsa da çalışabilir .

Evet aracın kalöriferi 1. seviyede hem ayaklarda hem camda olan seçenekte çalışıyor sürekli

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

kalörifer tamamen camda olan seçenekte klima çalışır bildiğim kadarı ile , klimanın kapalı olduğundan emin olarak dene bakalım , kalöriferi tamamen kapat , o şekilde dene.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Musa Durmuş

Aracınız kaç model acaba? Bazen benim araba da yapıyor. Euro 5 motorlu fiestalar da dbf varmış.Yanmayan kötü yakıtları yakmak için,bu yanma esnasın da dbf aşırı ısındığından fan çalışıyormuş.(servis böyle söylüyor)

Yorum bağlantısı
Özgür Çakırhan

Aracınız kaç model acaba? Bazen benim araba da yapıyor. Euro 5 motorlu fiestalar da dbf varmış.Yanmayan kötü yakıtları yakmak için,bu yanma esnasın da dbf aşırı ısındığından fan çalışıyormuş.(servis böyle söylüyor)

Aracım 2012 model trend 6000 km de bende aradım servisi sordum aşırı zorlamışsınızdır dedi. suyunu kontrol edin herhangi bi sıkıntı olmaz dediler. zaten uzun zamandır da yapmıyor 5 viteste zorlayınca yapmıştı

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

5. viteste ne kadar zorlayabilirsiniz arabayı.daha öte vites yok zaten.normal şartlarda yapmaması lazım çünkü o hızda ön pancurdan giren hava zaten (hem de bu mevsimde) gerekli soğutmayı yapar.

bence siz klima açıkken farkettiniz bu olayı.klimayı açtığınızda fan çalışır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Tunç

serviste aracın yazılımını yeniden yükletin.bende böyle düzeldi:)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Özgür Çakırhan

devirdaim eskimişse normaldir, kaç km de devirdaiminiz?

Çağlar bey partikül filitresi devreye giriyormuş servis öyle söyledi

Yorum bağlantısı
Özgür Çakırhan

Geçmiş olsun sorun çözülmüş sanırım.

Teşekkür ederim, sorun yokmuş zaten ama kafadaki sorun çözüldü :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...