İçeriğe Yönlendir

Fiesta mı Focus 1 mi?

Harun Aydın

Recommended Posts

Harun Aydın

İyi akşamlar bir arkadaşım ford alacak ama fiestamı focusmu yani 2004 kasası fiestaların focus 1 yada ama kararsız kaldı bende tam bilmiyorum focusmu iyi fiestamı yol tutuş suspansiyon vs bakımından ?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Focus ile Fiesta arasında segment farkı var.Bu iki aracı kıyaslamak yanlış olur.Siz ihtiyaçlarınıza göre önce hangi segmentte araç aradığınızı belirleyip, o sınıfa ait araçlar arasında kıyaslama yaparsanız çok daha sağlıklı bilgilere ulaşırsınız. Mesela;

Polo,Fiesta,Corsa

Focus,Golf,Bora,Astra

Mondeo,Passat,Vectra gibi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Focus ile Fiesta arasında segment farkı var.Bu iki aracı kıyaslamak yanlış olur.Siz ihtiyaçlarınıza göre önce hangi segmentte araç aradığınızı belirleyip, o sınıfa ait araçlar arasında kıyaslama yaparsanız çok daha sağlıklı bilgilere ulaşırsınız. Mesela;

Polo,Fiesta,Corsa

Focus,Golf,Bora,Astra

Mondeo,Passat,Vectra gibi.

Koyu ile boyadığım C ve D segmenti araçtan inilmişse Fiesta tam bir hezimet olur.

Vectra'dan 306'ya

Mondeo'dan Fiesta'ya geçişlerim oldu. Her ikisinde de elimde mum eski arabamı aradım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Koyu ile boyadığım C ve D segmenti araçtan inilmişse Fiesta tam bir hezimet olur.

Vectra'dan 306'ya

Mondeo'dan Fiesta'ya geçişlerim oldu. Her ikisinde de elimde mum eski arabamı aradım.

Projektör kullanırdım ben olsam! Mum ne ki? :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

iki aracıda kullandım. Focus c sınıfı olması nedeniyle hissedilir şekilde daha konforlu ve yol tutuş açısından daha iyidir. Eğer focus alacak ise makyajlı kasayı almalarını tavsiye ederim...

yurtdışından gelen makyajsız kasayı tercih ederdim ben olsam :) makyajlı ve makyajsız kasayı almış biri olarak :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Projektör kullanırdım ben olsam! Mum ne ki? :biggrin:

Vectra baba idi ama 13lt/100km gibi bir lpg tüketimi vardı, işsizdim dayanamadım sattım.

Mondeo'yu ise düğüne mali kaynak yaratmak için sattım :)

Bir daha Vectra? Kalsın,

Bir daha Mondeo? Neden olmasın ;)

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Vectra baba idi ama 13lt/100km gibi bir lpg tüketimi vardı, işsizdim dayanamadım sattım.

Mondeo'yu ise düğüne mali kaynak yaratmak için sattım :)

Bir daha Vectra? Kalsın,

Bir daha Mondeo? Neden olmasın ;)

:good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

İki aracı da alabilecek bütçe varsa elbette focus.Hem daha konforludur hemde daha oturaklı diye düşünüyorum.Yanlız ikisinide kullanmadım.Forumda geçirdiğim bunca süreden sonra oluşan engin tecrübelerime dayanarak :D

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emrah Uludağ

çok pis ikileme girmişsiniz. ben 2006 dizel fiesta sahibiyim ama arada kuzenin 2004 focusuna binince diyorum yol aynı, hız aynı, çukur aynı, viraj aynı da ben neden at arabası sürüyor gibiyim :) dizel fiestayla km'de aynı parayı harcayacam diyorsanız lpg şart. o zaman da gaz kelebeği, kapalı otopark kısa menzil, bagaj ya da stepne kaybı gibi bi ton baş ağrısı. sonu gelmez bir düşünce fırtınası. ben biraz düz adam olduğumdan sert olsun motor orjinal yakıtını kullansın deyip dizel aldım ama... bitmeyen amalar... :yildizlar:

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Bence elmayla armut birbirine karışmış... iki farklı segment sonuçta. İç mekan diz mesafesi görsellik yol tutuş vs. tamamen birbirinden farklı iki araç. Focus düşünen biri fiesta'ya merak sarmaz kanımca, farklı markaların benzer araçlarına bakar diye düşünüyorum; Focus/megane/golf/cerato/corolla/astra gibi.

Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ

Bence elmayla armut birbirine karışmış... iki farklı segment sonuçta. İç mekan diz mesafesi görsellik yol tutuş vs. tamamen birbirinden farklı iki araç. Focus düşünen biri fiesta'ya merak sarmaz kanımca, farklı markaların benzer araçlarına bakar diye düşünüyorum; Focus/megane/golf/cerato/corolla/astra gibi.

segmentler farklı ama 0 araç almıyoruz. 2006 dizel fiestayla 2004 focus1 aynı para. 20.000-22.000 tl civarında daha konforlu ama yakıtı sıkıntılı bir araç mı alaryım, yoksa motor-yakıt açısından sorunsuz ama ufak ve sert bir araba mı alayım diyenlerin bir günahı yok.

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

segmentler farklı ama 0 araç almıyoruz. 2006 dizel fiestayla 2004 focus1 aynı para. 20.000-22.000 tl civarında daha konforlu ama yakıtı sıkıntılı bir araç mı alaryım, yoksa motor-yakıt açısından sorunsuz ama ufak ve sert bir araba mı alayım diyenlerin bir günahı yok.

Benim anlatmak istediğim şey fiyatla ilgili değildi zaten. Focus arayan birisi fiesta'ya bakmaz diye düşünüyorum, tabi bu benim fikrim. Focus ayarında ama daha ekonomik araçlar araştırırdım mesela ben olsam. Elbette f1 mi fiesta mı demenin nesi günah olsun? Adam şahin mi f1 mi? diye de sorabilir; 8-9 bin TL'si vardır borca gireyim focus mu alayım borçsuz harçsız şahine mi bineyim diye de ikilemde kalabilir...

Saygım sonsuz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...