İçeriğe Yönlendir

Çakmak Yeri Sorunu

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Aracımdaki çakmak yeri çakmak görevini yerine getirirken sıkıntı çıkartmıyor,ısıtma işlemini yapıp çakmağı fırlatıyor fakat ben telefon şarjı gibi ürünler bağladığımda temassızlık var 5-10 dakika boyunca düzgün noktayı çok hassas şekilde aramam lazım.Ki genellikle çalıştırdıktan sonra arabanın tek sarsıntısında tekrar temassızlık yaşıyorum.Ne yapmam gerekli acaba ?

Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Çakmak yerinde sorun yoktur büyük ihtimalle, benim de navigasyonun şarj aletinde yapıyordu benzer durumu, daha çok taktığınız şark aletinin girişiyle ilgili olabilir, güzelce bir inceleyin içindeki sigortasında kısa devre yada temassızlık olabilir.ben bant yapıştırmıştım sigortanın etrafına kısa devre yaptırmasın diye.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin

Kalitesiz sarj aletlerinde bendede oluyor yerine oturma sorunu, sürekli çevirmek zorunda kalıyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Kendi şarj aletimde oluyordu bu sorun dün arkadaşın kendi aracında kullandığı şarj aletini denedim yine aynı sorunu yaşadım.Normalde içinde turuncu ışık yanıyor arkadaş kendi aracına takınca çalıştığına dair fakat bende ondada sonuç alamadım.Kalitesinden kaynaklanıyor diyeceğim fakat bilindik markalardan biri demek ki dahada iyisini bulmak lazım. :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

Ben çakmalığı değiştirdim, zaman ile korozyon sonucu pas oluyor o kısımlarda, 10 TL ye halldedebilirsiniz.

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alkan Koca

Çakmaklığın içini kontrol edin zamanla korozyon oluşuyor ve alttaki + kutupa iletim sağlanmadığı için bağlantı kopabiliyor özellikle sigara küller orda biriktikçe bu soruna yol açıyor ya çıkartıp o alttaki kısmı zımpara ile temizleyin yada değiştirin gitsin.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şarj aletlerinin hepsi kaliesiz, çakmak yuvasını büyütüyorlar

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Çakmaklığın içinde bulunan + ve eksi kutupları iletken olmayan bir cisimle azıcık kanırtmak lazım ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...