İçeriğe Yönlendir

Ogs'Den Kaçak Geçmişiz !

Hüseyin Sönmez

Recommended Posts

Hüseyin Sönmez

Merhaba,

Bundan 7 ay kadar önce Ankara yönüne giderken, Gebze'de yol çalışması var diye TEM'i kapatmışlardı ve herkesi çıkışa yönlendiriyorlardı, tabiki bizde TEM'den çıktık, gişelerde okuma yoktu tamamen açılmıştı, çıktık ve ilerden tekar TEM'e girdik.

Bugün birde baktık ki OGS kaçak geçiş için 148 TL ceza gelmiş, ne erken ödeme opsiyonu var nede başka bir açıklama.

Nasıl itiraz edebilirim, ya da itiraz edebilirmiyim, (bu arada KGS kullanıyorum)

Yada en az hasar ile nasıl sıyrılırım.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ödeyip itiraz et bence abi.EĞer sonuç çıkmazsa en hafif hasar bu gibi.

Bu arada o kağıtta yazmıyor galiba ama erken ödemede %25 düşüyor.

Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Biz de OGSden geçmiştik. Okumamış. OGSde araç üzerine kayıtlı olmadığı için ve biz de bir hafta içinde geçtiğimiz araca OGS almadığımız için cezayı mecbur ödedik. Geçmiş olsun...

Yorum bağlantısı
Kubilay Evis

115 lira bizimde vardı hiçbir ödeme yapmadığımız halde geçen hafta tekrar baktık ceza gözükmüyordu, şaşırdık. Bence sizde ödemeyin biraz zaman geçsin tekrar bakın belki sizinde ceza borcu silinir :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Merhaba,

Bundan 7 ay kadar önce Ankara yönüne giderken, Gebze'de yol çalışması var diye TEM'i kapatmışlardı ve herkesi çıkışa yönlendiriyorlardı, tabiki bizde TEM'den çıktık, gişelerde okuma yoktu tamamen açılmıştı, çıktık ve ilerden tekar TEM'e girdik.

Bugün birde baktık ki OGS kaçak geçiş için 148 TL ceza gelmiş, ne erken ödeme opsiyonu var nede başka bir açıklama.

Nasıl itiraz edebilirim, ya da itiraz edebilirmiyim, (bu arada KGS kullanıyorum)

Yada en az hasar ile nasıl sıyrılırım.

karayollarına bildir, saçma bir iş, binlerce araba, o güzergahta kaçak mı geçti yani :s

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

115 lira bizimde vardı hiçbir ödeme yapmadığımız halde geçen hafta tekrar baktık ceza gözükmüyordu, şaşırdık. Bence sizde ödemeyin biraz zaman geçsin tekrar bakın belki sizinde ceza borcu silinir :)

Devlet alacağından vazgeçer mi hiç :) benimde Radar cezam gözükmüyordu, vergi dairesine gidince çıktı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı

ödeme yapmadan önce e-mail ile durumu bildiren bir dilekçe ile kgm ye üç gün içinde ulaş. senden gerekli bilgileri isteyeceklerdir kgs numarası v.b büyük bi ihtimal ile düşüm yapılacaktır. ben de kgs gişelerinden kaçak geçtiğim için cezaya tabii tutulmak istenmiştim. teknik olarak kgs okunmadan bariyeri aşamaıyacağımı ve o tarihteki (kredi kartı ile geçiyordum) kredi kartı ekstresi sonrası düşümüm yapılmıştı.

Yorum bağlantısı
Kubilay Evis

Devlet alacağından vazgeçer mi hiç :) benimde Radar cezam gözükmüyordu, vergi dairesine gidince çıktı :)

Yılbaşından 4 gün önce temmuz vergisini yatırmaya Kocasinan Vergi Dairesi'ne gittiğimde ceza var mı yok mu diye sorgulama yaptırdığımda da ceza çıkmadı ama?

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Yılbaşından 4 gün önce temmuz vergisini yatırmaya Kocasinan Vergi Dairesi'ne gittiğimde ceza var mı yok mu diye sorgulama yaptırdığımda da ceza çıkmadı ama?

Vergi Dairesindede çıkmıyorsa yapılabilecek hiçbirşey yok :) odeyim dersen neyi odeyeceksin :)

Yorum bağlantısı
Kubilay Evis

Vergi Dairesindede çıkmıyorsa yapılabilecek hiçbirşey yok :) odeyim dersen neyi odeyeceksin :)

Aynen öyle bizde geçen hafta tekrar baktık yine gözükmeyince şaşırdık sonra babam boşver gitsin belki biri ödemiştir deyip kapattı konuyu :)

Yorum bağlantısı
Mert Dinçol

444 11 17 /Kgm-ogs,kgs,hgs danışma hattı'nı arayıp görüşün ilk önce bence. Eğer yanlış bir durumsa gereksiz yere ödeme yapmamış olursunuz. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...