İçeriğe Yönlendir

Toshiba 106 Ekran Lcd Full Hd,Tavsiye?

Onur Yeşil

Recommended Posts

Onur Yeşil

Merhabalar.Bir teknosa mağzasında 106 ekran toshiba full hd lcd tv buldum.Fiyat 869 TL.Teşhir ürünü olduğu için bu fiyataymış.Tv'yi neredeyse alıyordum ki,lcd olduğu için beklemeye aldım.Acelesi de yok aslında Temmuz'a kadar vaktim var.Sizce "elsidi melsidi" demeden almalı mıyım bu tv'yi.Maç,film izleme,ps oynama amaçlı (yani genel amaçlı) kullanacağım.Nacizane tavsiyelerinizi bekliyorum... :flowers:

Yorum bağlantısı
Mert Dinçol

Ekran boyutu gayet güzel ama diğer özellikleri nasıldır acaba. Tepki süresi,hdmi çıkışları vs.

Bir de sağında solunda çizik falan olmasın ya da sorun çıkmasın sonra. Biraz garanticiyimdir o yüzden yazdım. İsterseniz acele etmeyin belki kampanya denk gelir ne de olsa vakit varmış temmuz ayına kadar. Tam içinize sinen model çıkabilir :unsure2::)

Yorum bağlantısı
Onur Yeşil
(düzenlendi)

Vakit var diye ağırdan alıyorum aslında. :) Ama,ulen nasıl kaçırdım ya,demek de istemiyorum... Full HD,HDMI çıkışları USB çıkışları flan var,diğerlerinin arasında görüntü biraz da karanlık duruyordu ama. :unsure2:

tarihinde Onur Yeşil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Dinçol

Ya o görüntü meselesi aslında mağazada yanıltıcı olabilir. Ne de olsa görüntü ayarları kimbilir nasıl ayarlandı bilemiyoruz genelde. Emin olmak için kumanda isteyip ayarları kontrol edebilirsiniz. Arkadaşım da Samsung'un teşhir ürününü almıştı full hd lcd tv 106 ekran ama diğer özelliklerini bilmiyorum tabi. Kasasında ufak bir çizik vardı ama çok dikkatli bakınca görülür. Eğer böyle şeylere takılmıyorsanız alınabilir de bence Samsung tercih edin memnun kalırsınız diye düşünüyorum :)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Toshibalar epey süredir Teknosa'ya gelmiyor. Muhtemelen epey eski bir üründür. Örneğin ben de Teknosa'da şu an piyasada olmayan ancak ilk çıktığınd 7500.-TL'den satılan (2009 yılında) daha sonra kapalı kututlu en ucuz 4500.-TL'yi gören 55sv685 modelini 2329.-TL'ye görmeme ve şu an tüm led tv'lerden çok daha güzel görüntü verdiğini bilmeme rağmen alamıyorum. LCD tv olması çok önemli değil ancak TV'nin teşhiri şakaya gelmez. Evde ortalama 8 saat çalışan tv'ler mağazada hergün en az 12 saat çalışyor ve genelde en parlak görüntü açık olarak. SOnuçta aldığınız her elektronik cihazın bir ömrü var ve genelde ev kullanımında bu süre 10 senedir. Kitapçıklarda da yazar bu. Mağaza ortamında toz, sürekli çalışma gibi etkenlerle 8 yıl sayarsak(en iyi ihtimalle), mağazada da 2 yıldır teşhirdeyse, cihazın kalan ömrü 6 yıl olacak. Yani %40 ömrü azalmış bir cihazı 869.-TL'ye alacaksınız. Bugünlerde 42" tv'ler iyice ucuzladı ve bir önceki satırlardaki hesaba göre 1200.-TL'lik bir model alırsanız zaten aynı hesaba gelecek. Üstelik kutusunu sizin açtığınız bir ürünün içinize sinmesinin farkını da hesaba katarsanız; teşhir almanızın çok da iyi bir tercih olmadığı ortada. Kırık, çıkık, bozuk, kumanda kayıp ihtimallerini de unutmamak gerekir.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Toshibalar epey süredir Teknosa'ya gelmiyor. Muhtemelen epey eski bir üründür. Örneğin ben de Teknosa'da şu an piyasada olmayan ancak ilk çıktığınd 7500.-TL'den satılan (2009 yılında) daha sonra kapalı kututlu en ucuz 4500.-TL'yi gören 55sv685 modelini 2329.-TL'ye görmeme ve şu an tüm led tv'lerden çok daha güzel görüntü verdiğini bilmeme rağmen alamıyorum. LCD tv olması çok önemli değil ancak TV'nin teşhiri şakaya gelmez. Evde ortalama 8 saat çalışan tv'ler mağazada hergün en az 12 saat çalışyor ve genelde en parlak görüntü açık olarak. SOnuçta aldığınız her elektronik cihazın bir ömrü var ve genelde ev kullanımında bu süre 10 senedir. Kitapçıklarda da yazar bu. Mağaza ortamında toz, sürekli çalışma gibi etkenlerle 8 yıl sayarsak(en iyi ihtimalle), mağazada da 2 yıldır teşhirdeyse, cihazın kalan ömrü 6 yıl olacak. Yani %40 ömrü azalmış bir cihazı 869.-TL'ye alacaksınız. Bugünlerde 42" tv'ler iyice ucuzladı ve bir önceki satırlardaki hesaba göre 1200.-TL'lik bir model alırsanız zaten aynı hesaba gelecek. Üstelik kutusunu sizin açtığınız bir ürünün içinize sinmesinin farkını da hesaba katarsanız; teşhir almanızın çok da iyi bir tercih olmadığı ortada. Kırık, çıkık, bozuk, kumanda kayıp ihtimallerini de unutmamak gerekir.

Saygılarımla.

Çok mantıklı,şu çalışma yüzdesi,ömründen yeme konusu.Sanırım bunları göz önünde bulundurduğumda teşhir ürünü almam... :nea:

Ya o görüntü meselesi aslında mağazada yanıltıcı olabilir. Ne de olsa görüntü ayarları kimbilir nasıl ayarlandı bilemiyoruz genelde. Emin olmak için kumanda isteyip ayarları kontrol edebilirsiniz. Arkadaşım da Samsung'un teşhir ürününü almıştı full hd lcd tv 106 ekran ama diğer özelliklerini bilmiyorum tabi. Kasasında ufak bir çizik vardı ama çok dikkatli bakınca görülür. Eğer böyle şeylere takılmıyorsanız alınabilir de bence Samsung tercih edin memnun kalırsınız diye düşünüyorum :)

Genelde samsung ve lg'lere bakıyorum ama,çok iyi bi fiyat çıkarsa diğer markaları da düşünürüm tabi. ;)

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Genelde samsung ve lg'lere bakıyorum ama,çok iyi bi fiyat çıkarsa diğer markaları da düşünürüm tabi. ;)

Ben de LG aldım, 42" (106cm) LED. Çok araştırdım, çalışma mantıklarını da bildiğimden LED'i öneririm, elektrik tasarrufu da yapmış olursunuz hem.

Evren abi haklı, o tv hem uzun süredir beklemiş hem de uzun süre çalıştığından sıkıntı çıkarma oranı yüksek.

Şunu öneririm, fiyatı da fena değil:

http://www.hizlial.com/u05.011.1165.0271/lg-42ls3450-107cm-100hz-usbmovie-hd-led-tv?utm_source=Daily_Mailing&utm_medium=tv&utm_campaign=ev-elektronigi-tv_20130201&utm_term=20130201&utm_content=tv_tv_location

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Samsung aldık bizde yakın zamanda teknosadan. 3D HD LED Smart Tv. 1299 tlye. Üstelik beyaz renkte ve çok şık. Çok araştırıp aldık bunu ve değdi gerçekten. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Aceleniz yoksa bekleyin.Adamlar stok eritmek için sürekli yeni yeni kampanyalar düzenliyorlar zaten ,bu süre zarfında da birçok markanın birçok modelini gözden geçirir ihtiyacınıza göre seçim yaparsınız.Ayrıca lcd ekranlar yerini led tv lere bırakıyorlar.Led tv bakmanızı öneririm...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

teşhirse vazgeçin düşünmeyin bile çünkü faturaya da yazılıyor garantisinde sorun çıkarabilirler bide kullanım süresi önemli artık lcd nin dönemi üzerine 400 daha eklerseni 3d sine bile bulabilrsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Televizyon modeli nedir? displayreport forumunda albani'ye sorarsanız detaylı bilgi verir.

Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Söyledikleriniz gerçekten çok mantıklı.İyi ki bi anlık hevesle almamışım diyorum. :)

Ben de LG aldım, 42" (106cm) LED. Çok araştırdım, çalışma mantıklarını da bildiğimden LED'i öneririm, elektrik tasarrufu da yapmış olursunuz hem.

Evren abi haklı, o tv hem uzun süredir beklemiş hem de uzun süre çalıştığından sıkıntı çıkarma oranı yüksek.

Şunu öneririm, fiyatı da fena değil:

http://www.hizlial.c...=tv_tv_location

Evet bu ilanı da gördüm araştırırken gold'un sitesinde vardı.Bütçem de zaten bu civarda bin liranın üzerine çıkmayı düşünmüyorum pek.

Gerek yok derim yaza kadar çok vakit var ben televizyonumu aldım 3 ayda fiyatı 250 lira aşağı indi..Çok daha güzel televizyon bulabilirsiniz yazın buna emin olun.

Bekliycem yaza kadar,denk gelirse güzel bi kampanya alırım.Ki Alpe Keski'nin dediği gibi daha ne kampanyalar görürüz,oho oo. :yes:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...