İçeriğe Yönlendir

Yeni Kasa Fiesta Ön Gögüsten Gelen Ses

Ali Öztürkk

Recommended Posts

Ali Öztürkk
(düzenlendi)

Arkadaşlar yeni kasa fiestamın ön gögüsünden sesi araştırmak için gögüsün orta kısmını söktüm ve sesin geldiği yer klimanın ısı ölçerinde bulunan fandan geliyor. (Bunuda bu forumdan öğrenerek söküp çıkarttım :D ) Bilgisayar fanı gibi düşünün tozlandığında nasıl ses geliyorsa bunun durumuda böyle. Toz içerisinde ve ses geliyor. İsterseniz fanın dinamosu kalıp pervanesini sökebilirsiniz. Ses tamamen kesiliyor :D

Çalışmazken

1fiestaisiolcer.jpg

Çalışırken

2fiestaisiolcer.jpg

3fiestaisiolcer.jpg

4fiestaisiolcer.jpg

5fiestaisiolcer.jpg

tarihinde Ali Öztürkk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet YILDIRIM

Ali bey bu ses çarpma yada sürtünme gibi çıkan bir sesmi, Yoksa klima çalıştıgında çıkan bir sesmiydi ?

Yorum bağlantısı
Ali Öztürkk
(düzenlendi)

Kontak açıldıktan araba çalışmadan ve kırmızı ışıklarda belirgin olan cızzzzzzzzzzzzzzzzzz diye bitmek bilmeyen bir ses bazen az bazen çok...

Yorum bağlantısı
Mert Dinçol

Çok iyi oldu bu sesin kaynağını öğrenmiş olmak. İnanılmaz rahatsız ediyor beni. Ama fanı söktüğümüzde bir şeye zararı olmuyor mu bu işlevsiz bir parça değildir sanırım? Ara ara oraya hava tabancasıyla hava tutsak fanın tozunu atsa sesi keser mi acaba?

Yorum bağlantısı
Ali Öztürkk
(düzenlendi)

Fanı sökmeniz zararlı olur çünkü klima dijital olduğu için büyük ihtimal ortam ısısını ölçmek için olan bir cihaz ve klimayı otomatik konumuna getirdiğinizde dereceyi bilemediğinden sıkıntı çıkarabilir. En güzeli pervanesini çıkartmak ses yine kesiliyor :D

Hava tabancası iş görür fakat kısa zamanda yine ses çıkarır. Çünkü ben temizlediğim halde artık fanın motor kısmına toz kaçtığından ufakta olsa ses çıkıyor, en iyisi sadece pervane gözüküyor :)

Bu arada sökmek için teybin altındaki kutuyu açın arkasından vitesin oldugu yerde çıkıyor onuda açın ve orta kısımdaki gri renkli kapağı çıkartıp(dikkat edin o gri kapat kırılmaya müsait tornavida ile yanlarını hafifçe esneterek çok rahat açarsınız) klima dügmelerini çıkartın. Hemen arka sol tarafında duruyor elinizle tutarak titreşimden ve sesten anlayıp dışarı çekin..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ali Öztürkk

Klima fanı çok toz toplamış olabilir ya da herhangi bir kablo veya benzeri bir şey fana temas ediyor da olabilir

Yorum bağlantısı
Emrah Akdoğan

Akşama doğru parçaları söktüm ama kontrollerin olduğu kısıma özel tornavida yanımda yoktu yarına kaldı bakalım...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...