İçeriğe Yönlendir

Transit 2012 Takograf Sorunu

Selcuk Ozkan

Recommended Posts

Selcuk Ozkan

Selamlar...

2012 model 16+1 transit kullanıyorum. orijinal radyoyu çıkarıp başka birtane taktık yanlız Destaş markalı takograf devre dışı kaldı.( 77km'de sayıyordu araba gitmese dahi)

kaçtane elektrikçı dolaştım ama bi çözum yolu bulamadık.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

takograf hız bilgisini nereden alıyordu? teybin avc girişine mi bağladılarki teyp değişince hata versin?

Yorum bağlantısı
Selcuk Ozkan

bizde anlıyamadık. radyonun soketini çıkardığım anda takograf kendi kendine saymna başlıyo.

Yorum bağlantısı
Selcuk Ozkan

şasedeki tüm elektrik tesisat değişmesi lazımmış :)

500 liraya yaparız diyo yetkili servis....yani gelde öpelim seni diyorlar...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

şasedeki tüm elektrik tesisat değişmesi lazımmış :)

500 liraya yaparız diyo yetkili servis....yani gelde öpelim seni diyorlar...

Yok daha neler.

Başka servise gösterdiniz mi?

Tüm elektrik tesisatı değişse 500tl kat be kat yukarıda olmalı.

Yorum bağlantısı
Selcuk Ozkan

yurtgenelinde servislerde araştıracam şimdi bakalım.

transitin orijinal radyosu bir işe yaramıyo.2012model araba mp3 çalamıyo.kısacası bu sorun ya çözülecek yada çözülecek :))

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

üretimde, teybin soketinini çıkması ile başyalan bir hız sensörü bilgi hatası olduğu açık, bunu fabrikanın gidrmesi lazım, ticari bir araçta. Radyo arızalandı diyelim? ne olacak?

Yorum bağlantısı

elektrik kesintisi yada başka bir temas tan kalibrasyon değeri bozulmuştur bu en iyi ihtimal, bi kısa rapor alın bakın kalibrasyon değeri kaç yazıyor ve rapordaki ruhsat bilgileri yerine üüüüü yada ..... gibi saçma sapan bişeyler yazıyosa veyahut bilgilerde eksiklik varsa veya bilgileri yazmıyyorsa ayarla ilgili sıkıntıdır iki dakikalık iş.kalibrasyon değeri doğruysa elektronik hız sensörü kablosunda bi anormallik vardır, kilometre saatinin arkasından tek bir kablo gelir sokete girer onu bi kontrol ettirin başka bir serviste (takograf orjinalse) takograf sonradan takılmaysa elektronik hız sansörü 50 tl civarına değişirseniz düzelir. saygılar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kalibrasyon değildir..

Teybe AVC için helen hız verisini kullanmışlardır.. Bu da muhtemelen bir soketle girip, başka bir soketle çıkıyordur teypten.. Doğru uçlar bulunup seri bağlanırsa sorun çözülür diye düşünüyorum..

Teybin şeması incelenecek...

Yorum bağlantısı
Ömer Gencer

Selamlar...

2012 model 16+1 transit kullanıyorum. orijinal radyoyu çıkarıp başka birtane taktık yanlız Destaş markalı takograf devre dışı kaldı.( 77km'de sayıyordu araba gitmese dahi)

kaçtane elektrikçı dolaştım ama bi çözum yolu bulamadık.

ben bi ara destaş bayiliği yaptım sen bu bi destaş fabrikasına sorup sorunu öğrenebilirsin çünkü fordlarda hız müşürü yok abs üzerinden hız sinyalini alıyor onun için sadece fordlarda araya bi ünite takılıyor sen tako fabrikasıyla bi temasa geç

Yorum bağlantısı
Selcuk Ozkan

servisle konuştum şasadan takografa yeni bağlantı çekicek oldular. inşallah olur

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...