İçeriğe Yönlendir

Özel Plaka Nasıl Satılır?

Akif Özkan

Recommended Posts

Akif Özkan

Alıcısı için özel olan plakalar nasıl satılır?

Yorumlar için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Ben soruyu tam anlamadım.

Alıcısı için özel ne demek?

26 SF 117 benim için özeldir gibi mi?

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Evet Furkan onu demek istemiş sanırım.Normalde bir özelliği yoktur ama kişiye özel gelir.

Yorum bağlantısı
Şaban Arhan

Emniyete bağış yapılıyor, ilden ile değişiyor, hem harf grubunu hem de rakamları seçersen 300-500 TL gibi birşey tutar..ama trafik tescilde çalışan bir arkadaşın varsa bedelsiz de olabilir..

Yorum bağlantısı
Ali Erkan Aktaşgül

35 ERKAN 35 tarzı alma usulleri yasa ile belirlenmiş "özel" plakalar kastedilmemiş anladığım kadarıyla.

Onun dışındaki 35 ERK 35 tarzı "benim için özel" plakalarda ise arkadaşların dediği gibi 'normalde' fazladan resmi bir ücret ödemeniz gerekmez. Ancak özellikle bazı plakalar doğal olarak çok istendiği için emniyette, emniyetin derneğine makbuz karşılığı bir bağış yapmanız istenebilir. Onlar da 34 GS 1905, 35 FB 1907, 34 CHP ..., 06 EGE .... tarzı çok özellikli plakaları saymazsak öyle uçuk rakamlar olmaz tahminimce. Tahmin diyorum çünkü bu tamamen idari bir takdir olduğu için ilden ile, emniyet müdüründen emniyet müdürüne değişebilir.

Yoksa bildiğim kadarıyla trafikte, sizin istediğiniz plakayı vermek zorunda değiller. Sıradaki plakayı verip geçebilirler. Öyle yasal bir zorunluluk olmadığı için istediğiniz plaka ile ilgili olarak emniyet yönetiminin belirlediği özel bir politika/emir yoksa, ikili ilişkilerle ya da bağış yaparak sevdiğiniz bir plakayı alabilirsiniz .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akif Özkan

35 ADA 01 plakamı satarak aracımın motorunu yaptırmayı hedefliyorum.

İlanı nereye ve ne kadara vermeliyim?

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Tamam şimdi soru ve niyet anlaşıldı,

Ama böyle bişeyin yasal bir prosedürü olduğunu sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

35 ADA 01 plakamı satarak aracımın motorunu yaptırmayı hedefliyorum.

İlanı nereye ve ne kadara vermeliyim?

Aklınızdan geçen rakam nedir.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Alıcısı için özel olan plakalar nasıl satılır?

Yorumlar için şimdiden teşekkürler.

Çekme belgesi alarak yapabilirsiniz diye tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sahibniden koma vitrin ilanı verilebilir de, alıcı o plakaya , trafik şubeyi aşıp nasıl ulaşır bilemem, trafik müşavirlerine başvurmalı, ama en az yarı paraısnı keserler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Akif Özkan

sahibniden koma vitrin ilanı verilebilir de, alıcı o plakaya , trafik şubeyi aşıp nasıl ulaşır bilemem, trafik müşavirlerine başvurmalı, ama en az yarı paraısnı keserler.

Plakaya bu parayı veren müşavire katlanır abi :)

Sahibinden kom vitrini kaç lira keser acaba :)

Yorum bağlantısı
Akif Özkan

Plakasının daha pahalı olan araba nedir desem

taunus 2.0 gls 88 mod.

Foruma indirimimiz var.Plaka muayyer :D

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Valla sattığım focusta herkes için özel sayılabilecek sonu 999 olan bir plaka vardı , bilseydim arabayı ayrı , plakayı ayrı satar , gider bir tane titanyumx çekerdim altıma :D

Yorum bağlantısı
Akif Özkan

Plakayı alana yanında arabası hediye veriliyor mu?

Yoo ilk arabam o benim.Manevi değeri var :)

Pazarlıksız alırsa veririm tabi bir de hayır yemeği dağıtırım alan adına :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...