İçeriğe Yönlendir

1.6 Tdci Motor

Alkan Koca

Recommended Posts

Alkan Koca

Merhaba arkadaşlar orjinal st dizel modellerde kullanılan 1.6 tdci motor hakkında bilgisi olan varmı parça sıkıntısı yaşanır mı performans olarak nasıldır ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Akbudak

Merhaba arkadaşlar orjinal st dizel modellerde kullanılan 1.6 tdci motor hakkında bilgisi olan varmı parça sıkıntısı yaşanır mı performans olarak nasıldır ?

parça konusunda sıkıntı yaşamazsınız zaten çoğu parçası aynı

Yorum bağlantısı
Samet Daş

Konunu baltalamak istemiyorum fakat forum kirliliğide yapmak istemediğim için benzer bir soru sormak istiyorum,

" Ford Fiesta 2006 1.6 tdci Ghia 90 ps" marka ve model aracımda focus motoru olduğu söyleniyor, bu doğru mudur?

Eğer doğruysa yedek parça açısından uyum sağlar mı, örnek şanzuman parçaları veya diğer parçalar...

Tekrardan konu içeriğinde faklı bir soru sorduğum için özür dilerim...

Aynı motor aynı parçalar. Şanzuman eğer faklı ise onda sıkıntı olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Konunu baltalamak istemiyorum fakat forum kirliliğide yapmak istemediğim için benzer bir soru sormak istiyorum,

" Ford Fiesta 2006 1.6 tdci Ghia 90 ps" marka ve model aracımda focus motoru olduğu söyleniyor, bu doğru mudur?

Eğer doğruysa yedek parça açısından uyum sağlar mı, örnek şanzuman parçaları veya diğer parçalar...

Tekrardan konu içeriğinde faklı bir soru sorduğum için özür dilerim...

Detayına üstadlar cevap verir ama Focus'un 90 beygirlik dizel motoru vardır. Fiestalarda da aynı 1.6 tdci 90bg'lik motor kullanılmıştır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Evet aynı Motor ama Turbo değişik enjektörler aynı.. Diğer mekanik parçalar uyumsuzdur.. Baskı balata, fren sistemi v.s.. Şanzuman tamamen ayrıdır..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Focus taki farklı parçalar fiestadakiyle değiştirildiğinde tam bir yol canavarına dönüşen motordanmı bahsediyoruz :)

Yorum bağlantısı
Alkan Koca

yakıt performans olarak bu motor daha iyi gibi duruyor ancak 1.4 daha çok tutuluyor Türk mantığımıdır :)

Yorum bağlantısı
Alkan Koca

banada 1.6 mantıklı geldi istersen geliştirebilirsinde 110 beygiri kaldırır bir motor gibi duruyor 1.4 e ne yaparsan yap ömründen yiyorsun :)

Yorum bağlantısı
Faruk Yılmaz

90 bg lik motor focus da ve fusionda da var 109luktan farkı turbosu enjektörleri hava akışmetresi v.s.

bende s modeli vardı tam bir canavar 1015 kg araca bu motor fazlaydı hatta

ne arabaydı ama pert oldu malesef unutamadığım bir araçdı şamzımanı 1.4 tdci fiestayla aynı

sadece periyodik bakımlarda fazladan 50 lira felan veriyosunuz hepsi bu

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Şanzıman ve turbo farklı Focus 90 ps'e göre.

Benim önceki aracımda 1.4 TDCİ motordu , vergi avantajı yoktu , yakıt avantajı yoktu , performansta yoktu. 1.6 TDCİ Fiesta çok farklı.. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Tarık Beyen

1.6 tdci 90 hp yeni aldım 2007 model çekişi gidişi çok fena yakıt tuketımıde ortalama 6.3 6.6 arası degısıyıor tavsıye ederım

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

1.6 tdci 90 hp yeni aldım 2007 model çekişi gidişi çok fena yakıt tuketımıde ortalama 6.3 6.6 arası degısıyıor tavsıye ederım

Yakıt tüketimiz çok yüksek , ya bir sıkıntı var , ya da fazla gazlıyorsunuz. :) 

Yorum bağlantısı
Tarık Beyen

Yakıt tüketimiz çok yüksek , ya bir sıkıntı var , ya da fazla gazlıyorsunuz. :)

bazen 7 oluyor hatta aldigimda 7 idi
Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

bazen 7 oluyor hatta aldigimda 7 idi

Sanırım devirli kullanıyorsunuz. Aracınız 1750 d/d'da maksimum torkunu verir. Seyir devriniz 1900-2100 d/d olursa , daha makul tüketim değerleri görebilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Tarık Beyen

Sanırım devirli kullanıyorsunuz. Aracınız 1750 d/d'da maksimum torkunu verir. Seyir devriniz 1900-2100 d/d olursa , daha makul tüketim değerleri görebilirsiniz.

Araci aldigimdan beri yol bilgisayarini sifirlamadim ortalama tuketimi su an sifirladim bakalim kac olucak su an 5.4 dustu degiskenlik gosteriyor tam oturmadi yerine
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...