İçeriğe Yönlendir

Ford C-Max 2012 İle 2013 Arasındaki Fark

Armagan Temur

Recommended Posts

Armagan Temur
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar;

2012 model Ford C-max Titanium X Paket ve Park paketi ile 2013 model aynı paketlere sahip araç arasında donanım olarak bir fark var mıdır? Şu an sıfırı park paketsiz beyazda 63.000 tl ye var. Ama 2 el az kullanılmış 10-15 bin kilometreyi 53 ile 55 bin tl arasına bulabiliyorsunuz. Bilgileriniz ricasi ile.

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Armagan Temur

İlginçtir sahibinden.com bir şahıs benim aracımda 2012 model geri görüş kamerası orijinal de vardı yazmış.

Yorum bağlantısı

2012 modellerde Sony geldi sanırım. 2011'ler den fark olarak. Ama 2013 ile aynı sanırım. 2012 modellere geri görüş kamerası geleceğini okumuştum daha önce ama son durum nedir bilmiyorum.

Ford'da o kadar çok değişik donanımlı araba var ki şaşırıyorum artık. Bayağıdır C-max inceliyorum. Kiminde cam tavan var OP yok, kiminde OP var cam tavan yok. Kiminde ikisi de var. Ve bunlar titanyum x diye ilan veriyorlar. Bazıları yanlış olabilir. Kiminde kör nokta uyarı sistemi var. Yani trend ve titanyum olayı hikaye artık. Sipariş üzerine pasta yapılır gibi. Ford dışında bu kadar çok donanım özelliği olan var mıdır bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Uz
(düzenlendi)

2013 full de bildiğim kadarı ile sadece aynalarda kör nokta uyarı sitemi var. Onun haricinde bir fark yok diye biliyorum.

Ayrıca 2013 modelde yanılmıyor isem opsiyonların bileşimini biraz değiştirdiler.

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
serhat öntürk

2012 ekimden sonra üretilenlerde 2013 arasında fark yok 2012 ekim üretiminde önce ise sadece sync farkı var başka fark yok kör nokta tekno pakette navi-geri görüş kamerası navi paketinde var

Yorum bağlantısı
Metin Aydın

Ben Aralıkta 2012 x paket+op aldım. Sanırım x paketli olmayanlarda Sony müzik sistemi ve bluetooth yok. Benim aracımda cam tavan ve kör nokta uyarı sistemi var ancak geri görüş kamera sistemi yok. Olanı da görmedim.

Yorum bağlantısı
Serkan PINARLI

Sony müzik sistemi,bluetooth tüm titanyumlarda var,x paket cam tavan,17 jant falan içeriyor.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

2011 titanium X paketlerde sony müzik sistemi yok. bence büyük bir eksiklik de değil. zaten şımarık markaları sevmiyorum. sony, IBM, apple gibi. :blush:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar

2 hafta önce mersin ford bayisine gittim c max ve focusa baktım,biraz inceledikten sonra görevli bayana nerede üretiliyor dedim,focus ve c max 2013 modelleri almanyada üretiliyor dedi bu bir fark olabilir mi acaba?

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Hiç bir fark yok.

2011 titanium X paketlerde sony müzik sistemi yok. bence büyük bir eksiklik de değil. zaten şımarık markaları sevmiyorum. sony, IBM, apple gibi. :blush:

2012 ler de sony var.

Yorum bağlantısı
Mustafa Uz

2 hafta önce mersin ford bayisine gittim c max ve focusa baktım,biraz inceledikten sonra görevli bayana nerede üretiliyor dedim,focus ve c max 2013 modelleri almanyada üretiliyor dedi bu bir fark olabilir mi acaba?

Sanırım satış temsilcisi ufak bir hata yapmış. Focusları bilmiyorum fakat Türkiyeye gelen C-Max'lerin 2012 6. aydan sonra tamamı İspanya valencia fabrikasında üretiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Çark

2012 trend var ben de. otomatik park vardı, bilmiyorum belki de standarttır

Yorum bağlantısı
serhat öntürk
Sanırım satış temsilcisi ufak bir hata yapmış. Focusları bilmiyorum fakat Türkiyeye gelen C-Max'lerin 2012 6. aydan sonra tamamı İspanya valencia fabrikasında üretiliyor.

benim bildiğimde 2012 6. aya kadar valencia da 6.aydan sonra almanya da üretildiği şeklinde...

Yorum bağlantısı
Mustafa Uz
(düzenlendi)

benim bildiğimde 2012 6. aya kadar valencia da 6.aydan sonra almanya da üretildiği şeklinde...

Benim bilgim de sizin bilginizin tam tersi. Siparişleri almanya veriyor üretim ise valencia'da yapılıyor. Türkiyeye de valencia'dan gemi ile 8 günde geliyor.

Ford bayilerini gezin ve showroomlarda duran cmax'ların camdan vın nolarını not edip ford etis sayfasından kontrolünü yapın. Türkiye'ye gelen 6. ay sonrası üretilmiş CMax'lerin valencia üretimi olduğunu görürsünüz. Ben şimdiye kadar en az 25 araç denedim. Tümü valencia çıktı. Banttan iniş tarihleri ise 8. ay ile 11. ay arası değişiyor idi kontrol ettiklerim. Örneğin benim aracımın imal tarihi 13.11.2012. Valencia üretimi. Gümrük giriş tarihi ise 13.12.2012. Araçların gümrük girişlerini muayene tarihinden tespit edebilirsiniz. Yeni kanuna göre muayene tarihi artık tescil tarihinden değil gümrük girişinden başlıyor.

https://www.etis.ford.com/selectedVehicleDetails.do

Link bu. Siz de buradan istediğiniz aracı kontrol edebilirsiniz.

Pardon Serhat bey. Tereciye tere satmak gibi oldu. Emniyet mensubu olduğunuz sonradan dikkatimi çekti.

tarihinde Mustafa Uz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıza Aydınlık

Benim bilgim de sizin bilginizin tam tersi. Siparişleri almanya veriyor üretim ise valencia'da yapılıyor. Türkiyeye de valencia'dan gemi ile 8 günde geliyor.

Ford bayilerini gezin ve showroomlarda duran cmax'ların camdan vın nolarını not edip ford etis sayfasından kontrolünü yapın. Türkiye'ye gelen 6. ay sonrası üretilmiş CMax'lerin valencia üretimi olduğunu görürsünüz. Ben şimdiye kadar en az 25 araç denedim. Tümü valencia çıktı. Banttan iniş tarihleri ise 8. ay ile 11. ay arası değişiyor idi kontrol ettiklerim. Örneğin benim aracımın imal tarihi 13.11.2012. Valencia üretimi. Gümrük giriş tarihi ise 13.12.2012. Araçların gümrük girişlerini muayene tarihinden tespit edebilirsiniz. Yeni kanuna göre muayene tarihi artık tescil tarihinden değil gümrük girişinden başlıyor.

https://www.etis.for...hicleDetails.do

Pardon Serhat bey. Tereciye tere satmak gibi oldu. Emniyet mensubu olduğunuz sonradan dikkatimi çekti.

Etis'e giriyorum araçla ilgili her türlü bilgi var ama üretim yeri yazmıyor(yada ben bulamıyorum)Nereye bakmam lazım

Etis'e giriyorum araçla ilgili her türlü bilgi var ama üretim yeri yazmıyor(yada ben bulamıyorum)Nereye bakmam lazım

Bu arada aracın "AT UYGUNLUK BELGESİ" ni kontrol ettim "İmalatçının Adı ve Adresi Bölümünde "Ford Werke GmbH 50725 Koeln Germany" yazmakta

Yorum bağlantısı
Mustafa Uz

Bu arada aracın "AT UYGUNLUK BELGESİ" ni kontrol ettim "İmalatçının Adı ve Adresi Bölümünde "Ford Werke GmbH 50725 Koeln Germany" yazmakta

Araç özelliklerinde sağ alt köşede listeyi genişletin seçeneğine tıklayın. Uzun bir liste çıkacak. ortalarına doğru valencia fabrikası imalatı yazısını göreceksiniz. Ayrıca benim aracımın da at uygunluk belgesinde aynı yazı var.

Yorum bağlantısı
Yusuf Yazar

bende 2012 haziran ayında aldığım tit-x pac ve otm park var, geçen hafta gitmiş olduğum ankara oto koç ta yeni 2013 C max inceleme fırsatı buldum. showroom da bulunan araç yine benimkisi ile aynı fakat üç ayrı farklılık gözümden kaçmadı.

1- dirksiyonun yan sağ alt kısmında bulunan sesli komut konsolu tamamen yok olmuş ve yine direksiyon özerinde bulunan sağ sol - alt üst -ok tuşlarının üzerine eklenmiş.

2- ön kapılara kapı giriş aydınlatması eklenmiş,

3- bende lastikler Mıchelın idi, showroomdaki ise Continental.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

https://www.etis.for...hicleDetails.do

Muayene tarihinin gümrük tarihinden itibaren başladığını bende duydum. Yani Bir araç bayide ne kadar beklerse, satın alan kişi için muayene tarihi o kadar kısalıyor.

Yorum bağlantısı
Ramazan Afyon

2012 ler de titanyum x paket (cam tavan katlanır yan aynalar kararan dikiz aynası 17 jant otomatik bagaj kapağı sony Turkçe kontrollu ses sistemi otomatik iklim kontrollu klima vs) ilave olarak isterseniz kör njokta uyarı sistemi var. 2013 modellerde ise Ford titanyum paketteki birkaç özellikle şerit takip sistemi ve otomatik fren ekleyerek TEKNO Paket diye ekstra bi paket daha koymuşlar.Fakat bana racı satan arkaşın yanıltması değilse tabi bana ford ortalama bi özellikli donanımda araç gönderecek dediler.Yani ben 10 ekim 2012 de Titanyum x paketli bir grand c-max alır ken mesela şerit takip sistemi genel olarak Turkiyede tercih edilmediği için Ford bu Şrit takip sistemli araç göndermiyor dediler bana.Kısacası opsiyonel olarak fordun internet sitesinde yekno paket diye bi paket görünüyor.İçerik olarakta otomatik dren ve şerit takip sistemi var bu pakette.Tabiki ekstra ücrete tabii..

Yorum bağlantısı
Kerim Yurdgulu

Şimdi baktım üretim yeri Valencia fabrikası diyor. 2011 Focus.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...