İçeriğe Yönlendir

Lg Optimus P880 4X Hd İncelemesi

Misafir

Recommended Posts

Arkadaşlar artık N79 benim haşin davranmama daha fazla dayanamayacak gibi geldi ve akıllı telefona geçiş zamanının geldiğini düşünerek Lg Optimus P880 4x HD'yi biraz araştırarak aldım. Beni bu telefonda karar kılmama sebep olan S3 ile aynı özelliklere (hatta işlemcisi 0,1 ghz daha yüksek) olması ve fiyatının uygun olması. Tabi Lg'nin de kalitesi ortada diyerek telefonu 1180 tl/12 taksitle aldım.

Telefon gayet hızlı. 1 gb ram, 1,5 ghz dört çekirdek işlemcisi mevcut. 16 gb dahili hafızası var. Paket içeriği muhteşem. Standart paket içeriğinin yanında yedek batarya, şarj istasyonu, 16 gb micro sd hafıza kartı, nfc etiketleri, ince özel tasarım koruyucu kapak gibi ekstraları var. Ekran boyutu 4,7". İlk başta çok büyük gelmesine rağmen şimdi diğer telefonlar çok ufak gelmeye başladı :)

Telefonun eksilerine gelirsek android telefonların çoğunda olan ısınma mevcut ancak rahatsız edecek düzeyde değil. Bu ısınmaları zaten oyunlarda hissedebiliyorsunuz. Note 2'de olan hızlı not alma özelliği mevcut. Aslında işimin yoğunluğundan çok fazla karıştırma şansı bulamadım ya da artık yaşlanıyorum :) zira önceden aldığım herhangi bir cihazı gece gündüz kurcalar her özelliğini 1-2 gün içerisinde öğrenirdim.

Batarya 2150 mah. Normal kullanımda çok rahat 2 gün gidiyor. Normal kullanımdan kastım yarım saat grafik ağırlıklı oyun, günlük 1 saat tel görüşmesi gibi.

Tasarım olarak güzel. Ben beyaz rengini tercih ettim. Kasa çok şık. Ancak güç tuşunun tepeye konması bu büyüklükte bir telefonda tek el şansını biraz zorluyor. Pek ergonomik olmamış maalesef.

Ürün Ice Cream Sandwich 4.0.3 sürümüyle geliyor. Güncelleme mevcut ancak işletim sistemi değil. Lg aslında tutulmamasının en büyük sebebi bu güncellemelerin bir türlü gelmemesi imiş. Ancak 2013 ilk çeyreğinde Jelly Bean 4,1,2'ye geçişin olacağını Lg Kore duyurdu. Beklemedeyiz.

Kamerasını ele alırsak S3 kadar iyi bir çekim gücüne sahip olmamakla birlikte gündüz çekimleri gayet başarılı. 8 mp çözünürlüğü mevcut. Flaşı tamamen karanlık bir odada denediğimde gayet başarılı olduğunu gördüm. Benim gibi telefonların ergonomisini kaybetmeden fotoğraf makinesi kalitesinde her ortamda başarılı olacağına hiçbir zaman inanmayacaklar için çok da önemli bir kayıp yok zaten. Zira aradaki fark ile (S3) benim gibi nikonun (L310) kaliteli bir makine edinebilirsiniz.

Ses çıkış gücü pek yeterli değil maalesef. Ancak kulaklıkla dinlediğinizde ses çok kaliteli ve gür.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Geldikçe eklerim.

k47gy.jpg

k47h9.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Güle güle kullan hemşerim.Akıllı telefon işi bana çok uzak.Bende ''Alo desin yeter'' mantığı var. :D

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

güncelleme güncelleme :p Ne çok meraklıyız şu işe :rofl:

Dün akşam kullanılmaz hale geldi benim cihaz, şuan kullanımda :D Çıkarsalar uğraşılmayacak böyle :) Ah motorola ah :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Hocam güle güle kullanın.

Fiyatını ve nereden aldığınızı da yazabilir misiniz? Teknik özellikleriyle hTC One X 'e çok yakın. Ancak aynı performansı vermiyormuş diyorlar.

Uzun süreli kullanımdaki memnuniyetinizi merakla bekliyor olacağım ben.

Yorum bağlantısı

Hocam hayırlı olsun. Artık sana http://urun.gittigid...uct-information bundan lazım :)

Alınca haber ver programı benden :)

Tasarım S2 gibi duruyor. Güle güle kullanın.

Sağolasın hocam. Hocam bu nedir ? Arıza tespit cihazı mı? Tespitten başka neler yapabiliyoruz bununla? Özellik açma kapatma mesela ?

Güle güle kullan hemşerim.Akıllı telefon işi bana çok uzak.Bende ''Alo desin yeter'' mantığı var. :D

Eyvallah hemşerim. Ben aslında "hayatta o kadar para vermem diyordum telefona ama bir atrix alıp 600'e sonra da yenilenmiş cihaz olduğunu öğrenip iade edince bir nevi heves ettik bir kere akıllılara :) Kısacası yedik birhalt sorma gitsin :D

güncelleme güncelleme :p Ne çok meraklıyız şu işe :rofl:

Dün akşam kullanılmaz hale geldi benim cihaz, şuan kullanımda :D Çıkarsalar uğraşılmayacak böyle :) Ah motorola ah :)

:D Ben meraklısı değilim aslında. Ama genel bir konu olduğu için yazayım dedim. Maksat yeşillik olsun :D

Hocam güle güle kullanın.

Fiyatını ve nereden aldığınızı da yazabilir misiniz? Teknik özellikleriyle hTC One X 'e çok yakın. Ancak aynı performansı vermiyormuş diyorlar.

Uzun süreli kullanımdaki memnuniyetinizi merakla bekliyor olacağım ben.

Sağolun hocam. Yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum aslında. Ancak konu açabildim. Şimdilik memnunum. Ancak aynı oyunlarda S3 daha az ısınıyor mesela. İşlemcileri farklı sanırım. Yanılmıyorsam Lgnvidia tegra kullanıyor. Genel olarak hızından memnunum. Hangi yönden performans bahsettiğiniz. Oyunlarsa grafik ağırlıklı oyunlarda başarılı bir cihaz. Yine normal kullanımda da gayet iyi gibi geldi bana. İlk defa android kullanıyorum ancak bir kaç deneme fırsatım olmuştu. S3 ve diğer samsung modellerinden bazılarını. Ancak hiç htc kullanmadım, denemedim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sağolasın hocam. Hocam bu nedir ? Arıza tespit cihazı mı? Tespitten başka neler yapabiliyoruz bununla? Özellik açma kapatma mesela ?

HOcam bir çok arızayı okuyup açıklamasını görebiliyorsunuz ve silebiliyorsunuz.

Aracın dijital olarak

anlık yakıt ,hız, devir, voltaj, 0-100 km hızlanması falan bir sürü detayları ekranda görebilirsiniz. Ekran görüntüleri burada bir bakabilirsiniz.

https://www.google.com.tr/search?q=torque+pro+%28obd2+%26+car%29&hl=tr&tbo=d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=s30eUe3nLo_54QSOgYGoCg&sqi=2&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1024&bih=457

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Güzelmiş :) anlık yakıt tüketimi sanki biraz canımı sıkar gibi ama :D

Ne kadar bu aparat hocam. Ben de navigasyon var o zaman o buna da uyum sağlar bluetoothtan ?

Pardon galiba bu android üzerinden çalışıyor doğru mudur?

tarihinde Yunus Emre Çırak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ısırılmış elma logosuzu iş yapmaz :D güle güle kullanın, güzel bir cihaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

HOcam bir çok arızayı okuyup açıklamasını görebiliyorsunuz ve silebiliyorsunuz.

Aracın dijital olarak

anlık yakıt ,hız, devir, voltaj, 0-100 km hızlanması falan bir sürü detayları ekranda görebilirsiniz. Ekran görüntüleri burada bir bakabilirsiniz.

https://www.google.c...iw=1024&bih=457

Mehmet hocam.Bu cihazlarla mondeoda anlık tüketim görülebiliyorken yol bilgisayarında neden göremiyoruz.Yol bilgisayarında da görebilmek gerekmez mi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet hocam.Bu cihazlarla mondeoda anlık tüketim görülebiliyorken yol bilgisayarında neden göremiyoruz.Yol bilgisayarında da görebilmek gerekmez mi

Yok görünmüyor işte yapacak birşey yok :( Ancak böyle ek cihazlar la :(

Güzelmiş :) anlık yakıt tüketimi sanki biraz canımı sıkar gibi ama :D

Ne kadar bu aparat hocam. Ben de navigasyon var o zaman o buna da uyum sağlar bluetoothtan ?

Pardon galiba bu android üzerinden çalışıyor doğru mudur?

Hocam dizüstü bilgisayarda da ve ayfonda da kullanılır.

http://www.gittigidiyor.com/arama/?k=elm327

Bende bundan var http://urun.gittigidiyor.com/garaj/elm327-obd-ii-v1-5-bluetooth-arac-teshis-cihazi-73574888 kullanışlı.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Alınabilir güzel ürünmüş ve ucuzmuş abi sağolasın. ;)

tarihinde Yunus Emre Çırak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

ısırılmış elma logosuzu iş yapmaz :D güle güle kullanın, güzel bir cihaz

Mundar elma abi o :) Napayım başkasının ısırdığı elmayı :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...