İçeriğe Yönlendir

Yakıt Kesici Anahtar Nerededir?

Kenan Kantarcı

Recommended Posts

Kenan Kantarcı

Merhabalar

2001 model Fiesta flairim var (Güleryüz kasa). Kullanım klavuzuna göre yakıt kesici anahtar yolcu tarafında kenarda olduğu söyleniyor, fakat

arabanın içinde her yere baktım (yolcu tarafı, şöför tarafı, sigorta kutusunun oralar, orta konsol klima civarı) hiç öyle birşeye

rastlamadım. Bu anahtarın yerini bilmek benim için çok önemli, çünkü eski arabamda (fiat uno sx) uzun yolda giderken sert

bir çukura düştüğümde araba benzini kesti ve stop etti, yerini bilmesem tam bir rezillik olacaktı ustaların da anlayacağını

zannetmiyorum (Aksarayı geçmiştim). Meraklı olduğum için arabanın her yerini kurcalamıştım Allahtan :)

Enjeksiyonlu arabaların hepsinde kesin olması gerekiyor diye biliyorum (zaten kitapçığında yazıyor)

Acaba yerini bilen var mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ya sürücünün sol ayağının yanındadır, ya yolcunun sağ ayağının yanındadır..

Yorum bağlantısı
Kenan Kantarcı
(düzenlendi)

Ya sürücünün sol ayağının yanındadır, ya yolcunun sağ ayağının yanındadır..

Oralara baktım ama plastik kapak var onun altında mı acaba, plastik kapağın altındaysa kapı eşiğini fln tornavidayla sökmek gerekiyor

(yolcu tarafı) o kadar zor ulaşılabiliecek bi yere koymazlar herhalde.

Sürücünün sol tarafında ise ECU nun oldugu ve OBD soketinin olduğu yer var onun içinde olabilir belki. Orayı da kurcalamak istemedim aslında

tarihinde Kenan Kantarcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kılavuzda yerini tarif etmiyor mu ?

Bir sonraki fiestada torpido arkasındaymış, torpido açılarak ulaşılabiliyormuş...

Yorum bağlantısı
Kenan Kantarcı

Kılavuzda yerini tarif etmiyor mu ?

Bir sonraki fiestada torpido arkasındaymış, torpido açılarak ulaşılabiliyormuş...

Evet yerini tarif ediyor fakat tarif ettiği yerde de birşey yok. Kitapçıkta yanlış hatırlamıyorsam orta konsolun kenarında görünüyordu, yarın kitapçığa tekrar bakıp fotoğrafını koyayım.

Yorum bağlantısı
Kenan Kantarcı

Kitapçığın resmini çektim. Resimde sağdan direksiyonlu bir fiesta görünüyor galiba,

Gösterdiği yer bize göre sürücü tarafı yani OBD soketi ve ECU nun olduğu yer anladığım kadarıyla.

Yan kapağı söktüğümüzde büyük ihtimalle karşımıza çıkar yakıt kesme anahtarı.

6dzwb8.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aracınızdan resim yükleme şansınız var mı ?

Yorum bağlantısı
Kenan Kantarcı

Aracınızdan resim yükleme şansınız var mı ?

Yükleyebilirim, fakat neresinin resmini çekeyim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sürücü sol ayak, yolcu sağ ayak tarafindaki trimlerin...

Yorum bağlantısı
Kenan Kantarcı

Sürücü sol ayak, yolcu sağ ayak tarafindaki trimlerin...

Fırsatım olduğunda hemen yükleyim

Yorum bağlantısı
Ahmet Dinçer
(düzenlendi)

Kitapçığın resmini çektim. Resimde sağdan direksiyonlu bir fiesta görünüyor galiba,

Gösterdiği yer bize göre sürücü tarafı yani OBD soketi ve ECU nun olduğu yer anladığım kadarıyla.

Yan kapağı söktüğümüzde büyük ihtimalle karşımıza çıkar yakıt kesme anahtarı.

6dzwb8.jpg

sürücü tarafında sol panelin altında paneli sökerek görebilirsiniz

ecu nun hemen yanındaki panel 1 veya 2 vidası var, oto elektrikçi sökerken gördüm,

aynı resimde gösterilen yerde , .....sürücü tarafı,........... ecu yanındaki panel altı.........

tarihinde Ahmet Dinçer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kenan Kantarcı

sürücü tarafında sol panelin altında paneli sökerek görebilirsiniz

ecu nun hemen yanındaki panel 1 veya 2 vidası var, oto elektrikçi sökerken gördüm,

aynı resimde gösterilen yerde , .....sürücü tarafı,........... ecu yanındaki panel altı.........

Cevabınız için teşekkür ederim. Bende yarın uğraşıp paneli sökecektim, gerek kalmadı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...