İçeriğe Yönlendir

Sahte Km Leri Sahibinden.Com A Şikayet

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Emirhan Bal

Burda bilen çoktur. Kötülük görürsen elinle engelleyeceksin. Elinle yapamazsan dilinle. Dilinle yapamazsan dua edeceksin. Elimiz klavye tutuyor çığırtkanlık yapabiliyoruz. Yapabildiğimiz kadar yapmalıyız. orta vadede sanırım bu galeriler aynı adamlar çıkacaktır.

suç düşürende de düşürtende de aynıdır.

adam öldürmek için adam tutarsın. ikisi de full ceza alır.

yani sonuç? km si oynandığını BİLDİĞİMİZ araçları afişe edip şikayet etmeyelim mi? Hallüsinasyon mudur bilgimiz?

mehmet bey malesef hala ısrarla anlamamakta ve beni muhalefet gibi görmekte diretiyorsunuz. Ben kendi adıma, "şikayet etmeyelim, afişe etmeyelim ya da bırakalım yapan yapsın " demiyorum. Diyorum ki sizin bilginiz muhakkak önemli aman dikkat edelim aklımıza gelen, küçük şüphe bile olsa net, tekrarlıyorum net bilginiz varsa afişe edin. Yarım yamaak bilgi ile konuşmayalım, kimseyi iftira zan altında bırakmayalım buna dikkat edelim diyorum ki konu ilerledikçe de görülüyor ki bir şekilde haklı çıkıyorum. Cunku dikkat ederseniz yazılanlara genele yayıldı, "zaten oynanmamış araba yok ki - galeriden mi normaldir vs " bir sürü mesaj atabiliyoruz. Bu forumda farklı bir alanda da bu konuda yazmıştım, mesella dedim araç muayene sırasında bir ibare eklense ve aracın km side muayene sırasında yazılsa, km saatte ( arıza-değişim vs ) sonraki mecburi değişikliklerde bir dahaki muayenede bu fatura ile ibraz edilerek bellirtilse. Atıyorum ilk muayeneye 50.000km ile girmişsiniz, sonraki muayenede araç 15.000km de gorunuyor. Bunu yetkililer sorsa sizde servis faturası ile KM saatin atıyorum değiştini ibraz etseniz ve yeni muayenede arcın km hanesine 65.000km yazılsa bu km sorunu tam olarak ortadan kalkar. Ayrıca yurtdışında bunun takibi var deniyor, bunada katılmıyorum yurtdışında ( en azından benim yaşadığım yurtdışında ) araba olayı bizdeki gibi değil. Bir sure ingilterede, bir sure amerikada çalıştım İngilterede bir notebook aldığınız rakama 5 yaşında 80.000milde mercedeseki ( tertemizdir bunu nasıl atmışlar dersiniz ) , amerikada 300 usd taksitle neredeyse hayalinizdeki otomobillere binebiliyorsunuz ve 40 usd yede depo doldurabiliyorsunuz, ayrıca insanlar orada hileden hurdadan beladan ve devletten korkarlar ve ayrıca 300-500 dolara aldığınız araba yolda su kaynatsa harcayacağınız tamir parası arabadan pahallıya ( tamir o kadar pahallı ki inanılmazdır ) gelir o yuzden hurdaya atar yeni alırsınız, ya da tamirciyle takas edersiniz, kimse km ye felan oynatmak için 100-200 usd tamirciyle ugrasmaz ugrassa bile arabayı satarken ikinci eldir kimsenin umurunda değildir. Biz burada araba almıyoruz ki araba ile evleniyoruz resmen, neredeyse soy agacını çıkartacağız gidip çiçek çikolata sahibinden isteyeceğiz. Haaa orada boyle araba duskunü meraklısı yok mu var ama arabasına gore, bir GTO, bir delorean, bir 63 chevrole, bir 57 ne bilim bir astona, MG ye bir bilmemneye adam araba sevdalısı gibi, araba gibi davranıyor. Yani teşhis tamam konuyla ilgili bir itirazım yok sadece dikkatli olunsun diyorum bu kadar...

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Bu şikayetleri kötü niyetle de yapamazlar mı? Atıyorum az bulunan bir arabasatan kişi, diğer rakipleri pasifize etmek için onlarla ilgili km si sahte vs gibi uyarılar göndererek kendi arabasının rahat satılmasını sağlamak isteyebilir belki. Bunun ispatı olmadığı müddetçe birilerinin sahte demesiyle ilanı damgalamazlar diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Emirhan Bal
(düzenlendi)

Enis bey aracın pert kayıtlı olduğunu nereden öğrendiniz. Yanlış anlamayın ama ben ilan sahibini aradım konustum herhangi bir sıkıntısı olmadığını plakanın ilanda bile açık bırakıldığını söyledi ayrıca trammer sorgusunu yaptırdım pert kaydı herhangi bir sıkıntısı görünmüyor

İHTİYAÇIMDAN DOLAYI SATILIKTIR.CİDDİ ALICISI ARASIN ÜÇ YERİNDE BOYASI MEVCUTTUR.YEDEK ANAHTARI VE KULLANIM KİTAPCIKLARI VARDIR. :unsure2:

Arkadaşlar araç pert kayıtlı görünmüyor benim bilmediğim bir trammer sorgulaması mı mevcut ???

tarihinde Emirhan Bal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emirhan Bal

arkadaşlar olay bu bundan bahsediyorum bir yanlışlık olabilir, foruma "" ilan pert kayıtlıdır sakın alınmasın"" deniyor açıklama ya da pert kayıt sorgulamasının ( ekran görüntüsü ) yada nereden öğrendiysek onun bir ispatı konulmuyor. Eğer pert kayıtlı diyorsak ispatınıda afişe edelim. Yanlış anlaşılmasın ilan sahibi ile uzaktan yakından alakam yoktur tanımam etmem, sadece öylesine baktım kayıtlarına ....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emirhan Bal

Belki biz göremiyoruz pert kaydını belki şasi numarası motor numarasını alsak daha iyi net bir sonuc olacak belki benim araştırmam hatalıdır, siz eğer eminseniz - daha net ve gercek bir bilginiz varsa aracın pert kayıtlı oldugunu bize ıspatlamanız gerkmiyor mu?

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Belki biz göremiyoruz pert kaydını belki şasi numarası motor numarasını alsak daha iyi net bir sonuc olacak belki benim araştırmam hatalıdır, siz eğer eminseniz - daha net ve gercek bir bilginiz varsa aracın pert kayıtlı oldugunu bize ıspatlamanız gerkmiyor mu?

Evet, dediğiniz gibi tanıdık bir sigortacıya şase no dan sorgulatmak da fayda var. O da belli bir tarihten sonrası (2004 gibi hatırlıyorum) sonuç veriyor....

Yorum bağlantısı
Nuri Tanır
(düzenlendi)

Malumunuz benimde sahibinden.com da bir mk2 mondeom var satılık ( bu gün kısmetse forma üye ankaradan gelecek bir arkadaşa vereceğim aracı ) araç 232.000 km'de sanırım 50-60 tl verince km düşürülüyormuş !!!!!!!! aracımı satacağımı duyanların en az 5-6 tanesi Nuri Bey aracın km'sini düşürtelim daha rahat satarsın dedi !!!!!!!!! elbette buna tenezzül bile etmedim ... neticede vicdan meselesi ... arayan herkese olan hasar kaydını çok net söyledim :) neden mi ?????? kimse parayı kolay kazanmıyor ve kimse enayi yerine konmamalı .... Başucu sözlerimden birinde olduğu gibi '' SEÇİMLERİMİZ AKİBETİMİZDİR '' Allah kimseyi şaşırtmasın ....

tarihinde Nuri TANIR tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emirhan Bal

Evet, dediğiniz gibi tanıdık bir sigortacıya şase no dan sorgulatmak da fayda var. O da belli bir tarihten sonrası (2004 gibi hatırlıyorum) sonuç veriyor....

hocam haklısınız kesinlikle ama araç 2010 model görünüyor, lütfen kimse yanlış anlamasın farklı bir yöne çekmesin ben aracı ya da sahibini korumuyorum asla bir ilişkim yakın uzak tanıdıklığım yoktur, hatta ilanı bile burada sunulunca gördüm. Amacım bir örnek verebilmek kimseyide suçlamıyorum, Örnek pert kaydı vardır diye afişe edilen ilandaki araç Trammerde pert kaydı görünmüyor, eğer bizim bilmediğimiz bir bilgi varsa bunun ispatlanması gerekli diye düşünüyorum sadece ilanı afişe edip "pert kayıtlıdır " denmesi doğru gelmiyor bana :(

Malumunuz benimde sahibinden.com da bir mk2 mondeom var satılık ( bu gün kısmetse forma üye ankaradan gelecek bir arkadaşa vereceğim aracı ) araç 232.000 km'de sanırım 50-60 tl verince km düşürülüyormuş !!!!!!!! aracımı satacağımı duyanların en az 5-6 tanesi Nuri Bey aracın km'sini düşürtelim daha rahat satarsın dedi !!!!!!!!! elbette buna tenezzül bile etmedim ... neticede vicdan meselesi ... arayan herkese olan hasar kaydını çok net söyledim :) neden mi ?????? kimse parayı kolay kazanmıyor ve kimse enayi yerine konmamalı .... Başucu sözlerimden birinde olduğu gibi '' SEÇİMLERİMİZ AKİBETİMİZDİR '' Allah kimseyi şaşırtmasın ....

Nuri bey öncelikle hayırlı olsun diyorum, ve kesinlikle size katılıyorum bende araçlarımı satarken bu tavrı sergiliyorum. Ama diyelim ki sizin tavrınız ne olursa olsun aracınız bir yerde afişe edilmiş ve siz hayır oyle değil diye savunmada bırakılıyorsunuz yazık değil mi, iki cümle inasnın akıbetini hayatını nasıl değiştirebiliyor buna dikkat edelim diyorum sadece, ve yineliyorum amacım kimseyi suçlamak değil, sadece sizinde yaptığınız gibi bunu güvenilir gerekçelerle sunmak...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Tanır

Emirhan bey, fikirlerinize kesinlikle katılıyorum :) neticede biri çıkıp benim aracım için '' pert kayıtlı '' diye afişe etse anlat anlatabilirsen !!!!!! sonuçta anlatılır anlatılmayada o stress ve sıkıntıya ne lüzum var :) çok emin olmak ve kanıt olmazsa olmaz, bu durumlarda bencede :)

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Hatırlayanlar olacaktır geçen hafta patronumun aracını sattım. Arabada parça boya tespit ettik sonrasında arka çamurluğun değiştiğini fark edip ilana ekledik.

Alan kişi de ustalarına gösterdi olumlu cevapla aldı gitti.

Güle güle kazasız belasız binsin.

Akşam kafamı rahatça yastığa koyup uyuyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Solak

Hatırlayanlar olacaktır geçen hafta patronumun aracını sattım. Arabada parça boya tespit ettik sonrasında arka çamurluğun değiştiğini fark edip ilana ekledik.

Alan kişi de ustalarına gösterdi olumlu cevapla aldı gitti.

Güle güle kazasız belasız binsin.

Akşam kafamı rahatça yastığa koyup uyuyorum.

önemli olanda bu...her yıl trafik sigortası yenileniyor,ilgili bir bölümle aracın km'si yazılabilir,hepside almancı arabası olacak değil ya... :)

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

önemli olanda bu...her yıl trafik sigortası yenileniyor,ilgili bir bölümle aracın km'si yazılabilir,hepside almancı arabası olacak değil ya... :)

Periyodik muayenerde yazıyor

O da tramer sorgusunda görünüyor.

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Periyodik muayenerde yazıyor

O da tramer sorgusunda görünüyor.

abi görünüyor da ben ne dersem onu yazıyo,tetkik-inceleme falan yok km yi

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

pert kayıtlıdır diyen adam ortada yok. ve hala şikayet Etmemenin etmeye göre evla olduğunu savunma görüyorum. belki ülke olarak şikayete yaklaşımımız bu.

etmeyin. sonra da niye düşüyor demeyin. gavur yanlışı şikayet eder.

Yorum bağlantısı
Enis Sever

Mehmet Abi, Emirhan Bey,

Aracı 2 hafta önce kuzenimizin üzerine aldık. Aracı almadan önce Maslak ta Fatih Ustaya gösterdik. Fatih Usta aracın sağ ön çamurluk, motor kaputu , sol arka çamurluk ve bagaj kaputunun boyalı olduğunu söyledi. Motor, turbo, debriyajın iyi durumda olduğunu belirtti. Kuzenimiz ilk defa araç kullanacağı ve onun da kaza yapma ihtimalini düşünerek aracı aldık. Aracı sigorta yaptırmak isteyince şase no sundan sorgulatınca pert kayıtlı olduğunu öğrendik. Bunun üzerine arabanın en baştan bize gelene kadar ki bütün geçmişini kuzenim sigortacasına sorgulattı. Aracın çekme belgesinin olduğunu ve plakanın değişmiş olduğunu da öğrendik. Bunun üzerine kuzenim aracın sahibine telefon açtı önce açmadı. Sonra kuzenim sigortacısının vermiş olduğu bilgileri iletince aracı iade ettik. Şu an aracın şase no su bilgisi yanımda değil ama yarın işe gidince şase no sunu gönderebilirim. Şase no sunu açık mı yazayım yoksa özelden mi atayım?

Yorum bağlantısı
Emirhan Bal
(düzenlendi)

enis bey öncelikle lütfen yanlış anlamayın, defalarca bunu söyledim yanlış anlaşılmasın diye ama bizede hak verin "araç pert kayıtlıdır" demenizden sonra "aracı şase numarasından sorgulattık pert kaydı cıktı, ama plaka sorgusunda cikmiyor " demeniz yeterli sizin için söylemiyorum, sizi örnek göstererkte soylemiyorum tam emin olalım, tam emin olduğumuzu gösterelim benim derdim. Yoksa tekrarlıyorum ne satıcıyı ne ilanı hiç bir şekilde tanımıyorum, ama "bu şudur, şöyledir" diyorsak " " abi şudur çünkü bu ve bu ve bu olmuştur yada vardır"" vs diye eklememiz lazim diye düşünüyorum.

tarihinde Emirhan Bal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet Abi, Emirhan Bey,

Aracı 2 hafta önce kuzenimizin üzerine aldık. Aracı almadan önce Maslak ta Fatih Ustaya gösterdik. Fatih Usta aracın sağ ön çamurluk, motor kaputu , sol arka çamurluk ve bagaj kaputunun boyalı olduğunu söyledi. Motor, turbo, debriyajın iyi durumda olduğunu belirtti. Kuzenimiz ilk defa araç kullanacağı ve onun da kaza yapma ihtimalini düşünerek aracı aldık. Aracı sigorta yaptırmak isteyince şase no sundan sorgulatınca pert kayıtlı olduğunu öğrendik. Bunun üzerine arabanın en baştan bize gelene kadar ki bütün geçmişini kuzenim sigortacasına sorgulattı. Aracın çekme belgesinin olduğunu ve plakanın değişmiş olduğunu da öğrendik. Bunun üzerine kuzenim aracın sahibine telefon açtı önce açmadı. Sonra kuzenim sigortacısının vermiş olduğu bilgileri iletince aracı iade ettik. Şu an aracın şase no su bilgisi yanımda değil ama yarın işe gidince şase no sunu gönderebilirim. Şase no sunu açık mı yazayım yoksa özelden mi atayım?

Açıklamanız çok yeterli... Teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

İlanlara şase no'su yazmanın zorunlu olmasını sağlayabiliriz belki. Bu yönde aşırı talep gösterir ve iletirsek , dikkate alınacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Enis Sever

Sahibinden.com ve diğer bütün araba ilanı sitelerine şase no su yazması zorunlu hale getirilmeli (Rıfat'a katılıyorum). Öneriyi bir adım daha ileri götürerek eğer yanlış şase no su verildiyse ilan anında site yönetimi tarafından silinmeli.

Hatta noter satışında da araç şase no sundan sorgulanabilmeli. Bakın piyasa nasıl adam olur. Kuzenimizle başımıza gelen olay bir daha kimsenin başına gelmesin.

Yorum bağlantısı
Serkan Önder

bahsi geçen siteye 5 - 6 kez şikayette bulundum fakat deişen hiç bir şey olmadı.tabi bu durum hep bu şekilde olacak diye bir kaide yok,hatalı yada yanlış bilgi verilen ilanları şikayet etmekte fayda var,inanıyorum`ki şikayet sayısı artar ise düzenleme ve daha deişik seçenekler ekleyeceklerdir.misal önceden aracın deişen yada boyalı kısımlarının belirtildiği kısım yoktu,bu kısımı eklemişler.şase no belirtme konusundada bir ekleme yapabilirler bence.tabi bu durum nasıl bir etki yaratır bilinmez.ilanlarda araç pilakasının bile gizlendiği göz önüne alınırsa.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...