İçeriğe Yönlendir

Arabistan'A Gidip Gelen Telefon Çalışmıyor!

Mustafa Ergüden

Recommended Posts

Mustafa Ergüden
(düzenlendi)

Arkadaşlar, babam ve annem bir kaç aileyle beraber umreye gitmişlerdi. dün döndüler. Yanlarında götürdükleri telefona orada kontörlü hat takıp kullanmışlar. Şimdi burada kendi normal hatlarını takıyorlar fakat beraber gittikleri 4-5 kişinin telefonu da dahil açılmıyormuş. Böyle bir şeyle daha önce karşılaşan oldu mu? neden olabilir, nasıl çözeriz. Müşteri hizmetleri hattın aktif olduğunu söylüyor.

tarihinde Mustafa Ergüden tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Telefon jet lag yaşıyor olabilir :) imei numarasında kısıtlama olmuş olabilir.Başka mantıklı bir şey gelmiyor aklıma.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şebeke seçimi manuel olarak oraya göre ayarlanmış olabilir, buradaki hatta ait şebeke seçimini kontrol etsinler telefondan

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin

Aynı sorun arkdaşın da başına geldi yalnız o bir yere gitmedi benim hattım da çalışıyor kendi hattında çalışmıyordu kendi hattı başka telefona takdığında yine çalışıyordu. Telefoncu garantili olmadığını ime de sıkıntı olduğundan bahsetmiş ve ime sini değiştirmiş telefonun şimdi sorunsuz çalışıyormuş.

Yorum bağlantısı
Mustafa Ergüden

peki aynı telefonda başka hat denedinizmi? sorun bence gsm şirketinde. yada telefonunuzun imei kodu kara listeye alınmışta olabilir. şurdan imeinizin bir kontrol edin bence. http://www.mcks.gov....r/imeisorgu.php

Bizimkiler kendi evimize ulaşsın da kontrol edeceğim.

şebeke seçimi manuel olarak oraya göre ayarlanmış olabilir, buradaki hatta ait şebeke seçimini kontrol etsinler telefondan

Aynı sorun arkdaşın da başına geldi yalnız o bir yere gitmedi benim hattım da çalışıyor kendi hattında çalışmıyordu kendi hattı başka telefona takdığında yine çalışıyordu. Telefoncu garantili olmadığını ime de sıkıntı olduğundan bahsetmiş ve ime sini değiştirmiş telefonun şimdi sorunsuz çalışıyormuş.

bunları da deneyeceğim tabi telefondan anlatmayla yapabilirler mi bilmiyorum. olmadı telefoncuya gösterirler artık. ben başına gelen vardır belki diye sorayım demiştim. çözümü bulunca yazarım. teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben de oralara gitsem de buralarda devrelerim patlasa :(

Allah nasip etsin. Zor değil gidip gelmek inşallah nasip olur.

Benim görüşüm Çağlar abinin dediği gibi şebeke seçimi kontrol edilsin bence.

Yorum bağlantısı
Mustafa Ergüden

bizimkiler birine göstermişler telefonun bir ayarını değiştirmiş sorun çözülmüş ama neresine ne yaptığını anlatamadılar. büyük ihtimalle sizlerinde dediği gibi şebeke seçimini değiştirdiler herhalde. konu kapanabilir herhalde.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...