İçeriğe Yönlendir

Çin Malı Tablet Nasıl Yapılır.

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Burası merdiven altı üretim mi acaba ? Çin mallarının neden bu kadar dandik olduğu ortada !

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Allah'ım, nasıl da duygusuz davranıyorlar. Ben her birine çocuğum gibi yaklaşırken :wub:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

Orijinal Ipad nasıl üretiliyor acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Android diye bir şey çıkınca biz binlerce lira verip satın alıyoruz, onlar binlerce dolar kazanacak şeyler üretiyorlar. Acaba onlar da bizim bu cihazları satın alırkenki görüntülerimizi izliyorlar mıdır?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İngilizcesi olmayanlar için,

250bin kişi çalışıyor, %99'u göçmen (iç veya dış) her gün yüzlerce iş başvurusu oluyor (kayıt günü 500). Günlük 14$ maaş alıyorlar ve bir kaç yıl içinde ancak 2 katına çıkabiliyor. Diğer fabrikalara göre maaşlar zamanında ödeniyor ve sosyal aktiviteler bayağı bol.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Çaydanlık yapıyor sanki adamlar bu ne rahatlık :D

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Marketlerden aldığınız zanzung vs. tvlerde böyle üretiliyor, bu tvler belli ülkelere gönderiliyor, bilhassa gümrük kalite standartları düşük orta doğu ülklerinie (biz dahil) tv alırkende bir kere düşünmek gerekiyor,

Kızlar elle kalite kontrolü yapıyorlar, otomasyon ile olması gerekir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

55 dolarlık da iyiymiş.. En azından test ediliyor.

Ben soğuk bakıyordum. .bir tane alabilirim :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

55 dolarlık da iyiymiş.. En azından test ediliyor.

Ben soğuk bakıyordum. .bir tane alabilirim :)

İçinde gözlüklü kızın mikrofonu ve kamerayı test ettiği şuursuz bakışlı videosu da varsa harbiden alınır :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Birinci ruhsuz, ses ve görüntü kaydı yapıyor... ikinci ruhsuz 7-8 dolar yevmiye ile neler yapabileceğini düşünürken izliyor ve dinliyor...

Ben içlerinin bu kadar düzgün olacağını tahmin etmiyordum. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yasir Uslan
İçinde gözlüklü kızın mikrofonu ve kamerayı test ettiği şuursuz bakışlı videosu da varsa harbiden alınır :D

Bizim bir arkadaşın yeni aldığı cihazda aynen bu kızınki gibi görüntü vardı. Bir anlam verememiştik. Demek ki test kaydıymış :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

negüzel işte tamamen el işçiliği adam R&R yapıyo tamamen el işçiliği diye satıyo bilmem kaç milyon dolara garibim çin bir karış suratlada olsa el işi 55 dalırlık makine yapıyo yaranamıyo:):)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Burası merdiven altı üretim mi acaba ? Çin mallarının neden bu kadar dandik olduğu ortada !

Hayır merdiven altı üretim değil.Çin de bir çok üretim noktası 10-15 kişilik ve 20-30 m2 lik alanlardan oluşuyor.Daha küçük boyutlu imalat yerleri de var.Ayrıca Çin de yenileme diye tabir edilen arızalı ürünlerin arızaları giderilerek ,sıfırlanarak yeni gibi satılması olayı da var.Ancak video da ki yenileme atölyesi değilde imalat atölyesi gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

Evet test ediliyor en azından firma ürünün arkasında (:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

videonun altındaki yorum mahvetti ama :D

"benim tabletin kamerasını yamuk takan ....... buldum sonunda" :crazy:

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Beğendim açıkcası , çin malı dedindiğinde sanki pis çamurlu bir ortam geliyor insanın aklına . Parasını verdiğinizde gayet kaliteli ürünler çıkartabiliryorlar . Çin ile çalışıyoruz mesela , ölçüm aletlerimizin çoğu çinden geliyor . Kalibrasyon testi yaptığımız zaman +-%1 gibi hata payları alıyoruz ve bu avrupada üretilen emsalleri ile aynı oranı taşıyor :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Çin de ne kadar para o kadar köfte olayı işler.Parasına göre mal vardır.Bir de Çin de asla pazarlık yapmamak lazım.Çünkü pazarlığın sonu yoktur.Bizim ülkemizde ki gibi abi kurtarmaz beni diye bir nokta da durmazlar.Verilen fiyata göre malı yaparlar.Sonra da Çin malları kalitesi denilir.. :) Pazarlıkla yaptırılan çok ürün fiyaskodur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Ekinci

İstanbulda bir aile dostumuz uzun zaman önce sensörlü lambaların olmadığı bir zamanda bu sensörleri imal ediyor ve elektrikçilere satıyordu. İyi para kazanmaya başlamıştı ki piyasada bir den bir çok marka ve ürün belirdi. Sensörler ucuzladı. Çaresiz Çinde çok daha ucuza yaptırabilir miyiz sorusu akla geldi. Bağlantı kuruldu, Çinli üretici firmanın sorusu "bunu kaç lilarık yapalım". Yani adamlara 1 dolar dersen 1 dolarlık, 100 dolar dersen 100 dolarlık kalitede üretiyorlar. Görünüm aynı, yapanlar aynı fiyatı sen ne kadarlık istersen o.

Üniversite de okurken Çinli bir arkadaşım vardı. Proje yapıyoruz 5-6 kişi. Benim bilgisayarımda yaptık bir şeyler. Arkadaşlardan biri flash diske atalım da herkes çıktısını alsın evde baksın dedi. Çinli arkadaş flash diskini uzattı. Çinden gelen diske bir diğer arkadaşımın tepkisi "ya seninki olmaz bırak bozulur mozulur, Serkan seninkine yükle" dedi. Bende de Kingston var. Çinli arkadaş gülerek o ne malı dedi. Gerçekten o zamana kadar bakmamıştım. Made in Chine tabiki! Hep birlikte gülmüştük. Öyle aklıma geldi anlatayım dedim.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Aynen öyle kaç liralık yapalım bizim burdaki dönerciler gibi 2 lirayada yapıyo 5 lirayada dışatan ekmek aynı ama içindeki et değeri fazla :D

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

55 doların 5 dolarını orada çalışan herkese maaş olarak veridiği bir ülkede gayet güzel yapıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...