İçeriğe Yönlendir

Direksiyonun Derdi Neydi ;)

Adnan Çakır

Recommended Posts

Adnan Çakır

03/03/2013 Günü İstanbul'daki Kahvaltı ve Spor etkinliği toplantısına gittik malum.Kahvaltımızı yaptık sonra spor için okula geçip muhabbete devam edeceğiz ya okul bahçesine girdik herkesin gözü benim :nazar: Maviş'in üzerinde :blush: en çokta Mustafa'nın ;) bir meydan turu attık geri manevra yaparken hafif bir ciyaklama ile araçtan indik (arkadaşların söylemesine göre bir buhar çıkmış ) yerde hafif bir kaç damla yağ yani toplamda basınç altında püskürdüğünden çok gibi görünebilir ama en fazla yarım çay bardağı kadar falan çünkü kaptan eksilen miktar o kadar.

Şimdi ben bu olayın üstüne yaklaşık 75-80 km yol geldim arabada vızıltı şeklinde ses sürekli vardı ama ne yağ eksildi ne de direksiyon sertleşip dönemez hale geldi.

Yalnız en son garaja girerken tam tur yapıp belki de direksiyonu sona dayamaya yakın ses biraz artı ve bir kaç damla yağ daha damladı,araç garajda ben evde kara kara :ninja: düşünüyoruz ne yapmalıyım :unsure2: Bir kaç yere danıştım kimisi kullanma pompan dağılır kimisi yağ eksilmiyorsa bir şey olmaz işinin ehli bir pompacı bulana kadar kullan dedi :shok: ne yapayım ne tavsiye edersiniz var mı başına böyle bir olay gelen ve bana Anadolu yakasında bu iş için tavsiye edeceğiniz usta veya adres?

Not :[youtube ses videosunu yükleyebilirsem ekleyeceğim.]

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

:( öyle deme abi ya valla kem gözle bakmadım :)

yağı nerden atıyor onu tam çözemedik o gün ama hidrolik seviyesi o kadar düşmemişti. direksiyonu çok zorlamadan bi servise göster abi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Sağol Murat, Burak, Mustafa işin şakasındayım ama canım sıkkın eve gelene kadar da yağ eksiltmedi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

abi dediğim gibi kaçağın nerden olduğunu bi öğren.

Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Geçmiş olsun. İnşallah büyük bir sıkıntı yoktur. Hidrolik hortumlarının birinde çatlak vardır, tam tur yapınca basınçtan atıyordur belki. Hortum değişince çözülür.

(Not : Cahilce bir tahmin)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi geçmiş olsun.. Mustafa nazar etmiştir.. geçer.. Felak ve Nas oku :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Valla abi, Adnan abinin eşide şakayla karışık söylüyordu canım sıkıldı aracın arızası :( Baktık ama kaçağın tam nerden geldiğini de göremedik. yağsız kalmadığı sürece pompa sıkıntı olmaz ama Adnan abinin dediği gibi hidrolik seviyesi öyle ahım şahım düşmemiş gibiydi ama bilmesem bi litre yağ attı gibi bir duruşu vardı kayışa bulaşmış her yere atmış sanırım :( bu arada Adnan abi o kayışı da değiş derim :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o ring civarı çok yağlı idi, böyle durumlarda ev de uzaksa kaputu kapayıp yola çıkacan, hiç düşünmeyeceksin, az vınlar mınlar ama eve vardırır.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Herkese iyi dilekleri için teşekkürler.

ses ve kaçak kesildi mi?

Kaçak tam turda sona dayayınca oluyor tahminim ama ses hala aynı.

Mustafa açık açık itiraf etti ama olacakla öleceğin önüne geçilmez :( severim Mustafa'yı yapmaz öyle şey.

Abi geçmiş olsun.. Mustafa nazar etmiştir.. geçer.. Felak ve Nas oku :)

Gelene kadar neler okumadım ki :fiuw: Mustafa'ya değil tabii kör şansıma kem talihime :tongue:

Yorum bağlantısı
Kutay Akçar

Aman o şekilde çok fazla kullanmayın. Hidrolik Pompasına veya direksiyon kutusuna zararı olabilir. Bu arada bu vızıltı sesi sadece direksiyon çevirirken mi geliyor du? Tarif ettiğinizin aynısını bende eski aracımda yaşadım, yağ müşürü değişti.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Adnan abi pompanın üzerinde basınç sensörü olması lazım yada bi valf vari bir şey tam hatırlayamıyorum. pompa zorlanınca ordan yağ atıyor da olabilir. Sanayide kurcalatmadan önce mutlaka emin ol.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Nazar isteyerek yapılan bişey değil abi.. :)

Ama pompayı nasıl denk getirdi anlamadım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yağ varken ses yapması normal değil, aşırı basınç olması lazım hem ses olsun hem de son turda yağ fışkırtsın, olan olmuş bakılacak , arayı uzatma yakında bir yerlere göster

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Adnan Abi geçmiş olsun, Bizim borada benzer bir durum vardı ama o durduğu yerde de yağ kaçırıyordu pompa bitmişti. Yağını koyup kullana biliyorduk 1-2 saat. Ne olur ne olmaz yanında yağ bulundur, yola çıkacaksan eğer yanında yağ olsun, yağı bitmediği sürece sıkıntı olmaz. Umarım pompa değildir. :nazar:

Mustafa senin gözler ne renk? Geçenlerde Aslan Kral dizisinde vardı bir çift baktıkları yeri toz ediyorlardı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

aşırı basınç olması lazım hem ses olsun hem de son turda yağ fışkırtsın,

+1

Bir daha crv ile kapışma, bak dökülüyor sonra sağı, solu :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Bu da ses'in videosu 20-35 sn de daha çok belli.

Taksim'e kadar dikiz aynamda :tease3: idin iyi ki yolu karıştırdık ta öne geçmene izin verdim :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

gözlerim renkli değil, öyle nazarım değecek gibi bakmak, hem kimsenin malına hinliğim olmaz şakasına bile üzülürüm. Adnan abi zaten o yüzden yazmadı biliyorum sadece ben orda park ederken sürekli manevra yaptığı için uyardım :) biraz o yüzden dikkatler bana döndü. Araç sabitken direksiyon çevirmek hatalıdır zorda kalmadıkça yapmamak lazımdır direksiyon pompanısının en çok zorlandığı anlardan biridir hareketsizken direksiyon çevirmek. Olacağı varmış oldu ama inşallah eften püften bir arızadır da hemen giderililir.

Adnan abi sadece her ustanın lafına kanıp büyük bir masrafa girme bunun uyarısını yapayım. bu arada araç sürüş sırasında pompa ses yapmaz sadece park manevralarında zorlandığı için hafif vınlama vs olabilir çünkü dediğim gibi aşırı yük biner.

neyse tekrar geçmiş olsun :(

Bu da ses'in videosu 20-35 sn de daha çok belli.

bu ses iyi değil abi :(

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mustafa, son baktığın ampul de mangal görmüş kanat oldu :rofl: bu işi ağvada parkeye yatırmalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Mustafa seni severim şakam geçtiği için senin adını yazdın :nazar: mal boncuk gibi neden nazar değsin ki olacağı varmış olmuş.

Neyse önerileri alalım neler yapılır nerede yapılır. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Mustafa seni severim şakam geçtiği için senin adını yazdın

:thank_you2: Abimsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...