İçeriğe Yönlendir

Loudness Yüksek Seste Kapatılmalı Mıdır ?

Şükrü Abay

Recommended Posts

Şükrü Abay

Merhaba arkadaşlar;

Özellikle amfi veya bazı teyplerde loudness özelliği var

Bende yeni pioneer teyp taktırdım

Loud seceneği off low ve high olarak 3 seçenekli

Loudness Özelliği teybin kitapçığıında kısık seste bass ve tiz aralarındaki bozuklukları giderir diyor.

Loudness özelliği gerçekten düşük seslerde çok kaliteli ses almak için çok güzel bir özellik Focus'ta da baya kaliteli ses verıyor loudness özelliği aktif olunca..

Ama sesi 20'den fazla yükseltince seste bir nevi kalite bozukluğu oluyordu ,bass çok çıkıyor + kalitesiz çıkıyor ve tiz sesleri bastırıyordu . Bende ilk önce bunu hoparlöre bağladım demekki kalitesi bu kadardır diye..

Bir yerde okumuştum Loudness yüksek seste kapatılmalıdır diye.

Bende Loudness'i Low konumuna getirdim düşük seste high kadar kaliteli ses gelmiyor ama yüksek sese 20'den fazla sese çıkınca çok daha kaliteli ses verdiğini hissettim. Bass ve tiz dengeliydi ve doyurucuydu.. Bilmiyorum belki ayar değiştirdiğimden kendimi böyle tatmin edebiliyorumdur .

Tecrübeli ve pioneer teybi kullanan arkadaşlar az çok bilirler .. Yanıtlarlarsa sevinirim.

Loud off durumunda hiç denemedim yüksek seste...

Teşekkür ederim ilginiz için..

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

ben genelde anfi o ayara göre yaparım genelde açıkken bas çok tiz az çıkar keyfiniz nasil isterse

Yorum bağlantısı
Şükrü Abay

Anfide öyle olabilir, ama bunu farkettim ya ..

Başka yorumu olan

Yorum bağlantısı
Tolgay Bilge

Anfide öyle olabilir, ama bunu farkettim ya ..

Başka yorumu olan

Bende amfiyle kullaniyorum surekli kapali loudness i acinca ses bozuluyor benim sistemde!

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Bende amfiyle kullaniyorum surekli kapali loudness i acinca ses bozuluyor benim sistemde!

aslına bozmaması lazım ayar düzgün olmayabilir ondan bozar :D bende sıkıntı olmuyor bas ayarı biraz kısarsanız sorun gider

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

loudness düşük ses şidetinde dandik hoparlör yanıtını linearize edip gerçeğe uydurmak için oluşturulmuş bir ekolayzer benzeri filtredir. normalde kapalı olmalıdır. düşük seste bas az çıkınca kompanse etmeye yarar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şükrü Abay

loudness düşük ses şidetinde dandik hoparlör yanıtını linearize edip gerçeğe uydurmak için oluşturulmuş bir ekolayzer benzeri filtredir. normalde kapalı olmalıdır. düşük seste bas az çıkınca kompanse etmeye yarar.

Peki Teşekkür ederim Bilgilendirme için :) Bİrde kapatıp deneyim yüksek seste :)

Yorum bağlantısı
Tolgay Bilge

Peki Teşekkür ederim Bilgilendirme için :) Bİrde kapatıp deneyim yüksek seste :)

onun yerine kapatip basi yada tizi acmak daha mantikli geliyor bana :D

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

abi onsuz da ses sistemi tırt :D oluyo ya :D candır sesi canlandırır :D

Yorum bağlantısı
Şükrü Abay

Loud High 'tayken bass +1 mid -2 tiz +6 da iyiydi.

Şimdi kapatcam bakalım bass'ı +3,+4 yapcam :D yüksek seste ne olcak yarın söylerim :)

Yorum bağlantısı
Tolgay Bilge

abi onsuz da ses sistemi tırt :D oluyo ya :D candır sesi canlandırır :D

eeee sizde yahu ne emmeye geliyosunuz ne gömmeye:DDDDDDO zaman alacaksiniz bi ALPINE ses sistemi kapi hoparlorleri felan bakacaksiniz keyfinize:D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ses zevk meselesi, seçimli loud varsa, low da konumlandırıp anfi ayarı yaparım, yolda veririm çoşkuyu mesela, tabii hoparlör+anfinin de birbirib arası uyumu söz konusu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
(düzenlendi)

Loud gibi şeylerle uğraşmam prametric eqo varken :seytan:

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

eeee sizde yahu ne emmeye geliyosunuz ne gömmeye:DDDDDDO zaman alacaksiniz bi ALPINE ses sistemi kapi hoparlorleri felan bakacaksiniz keyfinize:D

abi zaten alpine teyp kullanıyorum 9218r modelini :D

Yorum bağlantısı
Tolgay Bilge

abi zaten alpine teyp kullanıyorum 9218r modelini :D

O zaman hoparlärler tirt :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Loud gibi şeylerle uğraşmam prametric eqo varken :seytan:

35804DEQ_9200_med.jpg

ben sustum foto konuşsun

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Aslında bizim hoparlörler bass yönünden zayıf ses sonlara gelince çok bozulma oluyor bede teypten bası -6 yapıp amfiye sadece bass bağlı onuda arttırıp kullanıyorum höparlörden mid tiz wooferdende bassımı alıyorum sona gelince bile bozulma olmuyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Loudness, distorsiyon seviyesine güvenmeyenlerin sığındığı bir kapıdır. Ses kaynağı haricinde güçlendiriciler var ise loudness kapalı halde muhakkak ses ayarı yapılır. Eğer loud açık halde iken ayar yapılırsa, ses şiddeti arttıkca seste aşırı distorsiyonlar oluşur, kısık sesteki zengin bass ve tizler kaybolur ( ki asla kaybolmaz sadece kulak aptallaşır :) ) kalite düşer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

O zaman hoparlärler tirt :D

yoooo ben ayarımı cektim sıkıntı yok :D kolonlarımda tesko da iyi :D :D :p

Yorum bağlantısı
Tolgay Bilge

yoooo ben ayarımı cektim sıkıntı yok :D kolonlarımda tesko da iyi :D :D :p

hadi hayirlisi ne diyeyim:D Bi fiesta patlatta baslari kontrol et is yaparmi diye!Benim favori sarkim!!!

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
35804DEQ_9200_med.jpg ben sustum foto konuşsun

old school açmıyor artık bizi abi :sandalye:

Yorum bağlantısı
Şükrü Abay

Yani loud dusuk seslerde kullanımda high yüksek ses kullanımında off :D

loud açıkken düşük seslerde bass+1 deydi bakalım loud off ken yuksek seslerde bass kaça kadar kaldırcak, baya titreşim yolluyor aslında focusun sistem , yan aynalar +dikiz aynayı titretiyor beyfendi :D ama önemli olan kalite tabi.. Yüksek seste kaliteyi yakalayabilcekmiyiz bakalım.. SLA ayarı da +4'te..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...