İçeriğe Yönlendir

Bakalit Parlatma

Gökhan Efiloğlu

Recommended Posts

Gökhan Efiloğlu

arkadaşlar bugün aracımın bütün bakalitlerini wd40 adlı yağ ile sildim baya güzel oldu sıfır gibi tavsiye ederim birde bilginize not ;bu bakalitler içeriğinde yağ barındırıyomuş solmasıda bu yağın güneşte kaybolup kurulaşmasındanmış mantığıma göre bakalitleri yağ ile silersek orjinalliği korunur

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

arkadaşlar bugün aracımın bütün bakalitlerini wd40 adlı yağ ile sildim baya güzel oldu sıfır gibi tavsiye ederim birde bilginize not ;bu bakalitler içeriğinde yağ barındırıyomuş solmasıda bu yağın güneşte kaybolup kurulaşmasındanmış mantığıma göre bakalitleri yağ ile silersek orjinalliği korunur

bakalit ? gözümde canlandıramadım bi an beynim durdu örnek verirmisin ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ilk yağmur sonrası hali pek hoş olmayacak, wd-40 solvent içerir, bakalite bulaştırmayın derim, maslak tarafına gelirseniz, vinyl restore yapalım bir ara,

Yorum bağlantısı
Gökhan Efiloğlu
(düzenlendi)

bakalit connectin plastik parçaları tampon kapı cıtası vs.

çağlar abi o ne ki nasıl bişey ...

solvent ne yapar abi ne gibi zararı var ...

tarihinde Gökhan Efiloğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

bakalit connectin plastik parçaları tampon kapı cıtası vs.

çağlar abi o ne ki nasıl bişey ...

:blush: uykum geldi benim galiba :nea:

Yorum bağlantısı
Gökhan Efiloğlu

:blush: uykum geldi benim galiba :nea:

tatlı uykular ümit...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

plastik ve solvent iyi anlaşmaz, asit gibi eritir demiyorum ama yararı hiç olmaz uzun vadede.

vinyl restore: bir meguiars ürünü, bakaliti ilk günki haline getiriyor, 1991 modelde bile işe yarıyor.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

hiç bir şey sürmemek daha iyi en fazla iki ay sonra beyazlamar gözüküyor. :D Engüzeli boyatmak :D

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

Tek seçenek Meguiar's Hyper Dressing.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Mat siyaha boyatmak en mantıklısı olacaktır...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Vallahi ben gidip sprey astar ve parlak akrilik boya aldım ve ön panjuru sisleri güzelce boyadım, simsiyah ve parlak, düzgün boyarsanız banamısın demez, tabancayla basınçlı su işkencesi yaptım banamısında demedi, sökün kendiniz yapın olsun bitsin.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Artık tamponlar bakalit değil PP (polypropylen),

PP solvente karşı tepki verir, çok gözenekli bir hücre yapısı var o sebep ile çeşitli parlatıcılar (solvent içermeyen) işe yarar, anca kontrollü bir şekilde ısıtırsanız yine ağarmış kısımlar eski haline PP hammaddenin karışımına bağlı olarak gelebilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...