İçeriğe Yönlendir

Kapılar Anahtarla Açılmıyor

Serdar Canyurt

Recommended Posts

Serdar Canyurt

Aracımın 2tane anahtarı var, birisi kumandalı diğeri kumandasız.Her ikiside kapıyı kilide takınca kilitliyor fakat açmıyor bagaj kapağı dahil, sıkıntı ne acaba.

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Aracımın 2tane anahtarı var, birisi kumandalı diğeri kumandasız.Her ikiside kapıyı kilide takınca kilitliyor fakat açmıyor bagaj kapağı dahil, sıkıntı ne acaba.

Kumanda ile kapılar açılıyor mu? Ona göre değerlendirmek lazım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Merhabalar fordlarda aynı tipte anahtarlar kapıları kapatabilir yani sizin aracı ben kendi anahtarımla kapatabilirim ama açamam denedim oldu belki sizin kilitler değişmiştir bu sebepten sadece kilitleyebiliyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Merhabalar fordlarda aynı tipte anahtarlar kapıları kapatabilir yani sizin aracı ben kendi anahtarımla kapatabilirim ama açamam denedim oldu belki sizin kilitler değişmiştir bu sebepten sadece kilitleyebiliyorsunuz.

Çok doğru, bir kaç defa iddia ile kola kazanmışlığım bile vardır...:)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çok doğru, bir kaç defa iddia ile kola kazanmışlığım bile vardır... :)

Ben de iddia kazanmıştım bu konuda :)

Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt

Kumanda ile açılabiliyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Anahtar hatalı basılmış...

Tüm fordlar zaten bir birini kilitler ama açamaz..

Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt

h

Anahtar hatalı basılmış...

Tüm fordlar zaten bir birini kilitler ama açamaz..

Aynı anahtar aracı çalıştırıyor ama nasıl anahtar hatalı basılabilir ki ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kaputu açıyor mu ?

Bagajı açıyor mu.. Tüm kilitleri açmayıp, kontağı açıyorsa, kontak bozuk demektir..

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

h

Aynı anahtar aracı çalıştırıyor ama nasıl anahtar hatalı basılabilir ki ?

Yanlış basılmış değilde büyük ihtimal sizin sol ön kapı anahtar kilidi değişmiş o sebepten açılmıyor veya bozulmuş olabilir.

Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt
Kaputu açıyor mu ?

Bagajı açıyor mu.. Tüm kilitleri açmayıp, kontağı açıyorsa, kontak bozuk demektir..

Benim kontak nasıl bozuk oluyor bu durumda. Kaputta anahtara gerek yok. Bagaj dahil hiç bir kapı açılmıyor. Bu durumda kiltlerde değişmemiş demektir. kilitler arzalı olsa bagaj kilidi diğerlerinden bağımsız en azından o açılırdı çıkamadım işin içinden.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

hiç bir kapıyı açmıyor, sadece kontağı açıyorsa, 3 kilidin birden bozuk olma ihtimaline karşılık kontağın şifresinin bozuk olma ihtimali daha kuvvetlidir..

Dolayısı ile, anahtarınız hatalı yapılmış, kontağınız bozuk olduğu için şifresi hatalı anahtar kontağı açabiliyor.. Bence herhangi bir yada benzer bir anahtar da aracınızın kontağını açabilir...

Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt

hiç bir kapıyı açmıyor, sadece kontağı açıyorsa, 3 kilidin birden bozuk olma ihtimaline karşılık kontağın şifresinin bozuk olma ihtimali daha kuvvetlidir..

Dolayısı ile, anahtarınız hatalı yapılmış, kontağınız bozuk olduğu için şifresi hatalı anahtar kontağı açabiliyor.. Bence herhangi bir yada benzer bir anahtar da aracınızın kontağını açabilir...

şu anda bir ford connect anahtarı ile kontakt açmayı denemeye gidiyorum hadi hayırlısı

Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt

Malesef açmadı başka bir transit anahtarı da denedim oda açmadı ne enteresan bir durum

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Serdar bey, bütün Ford anahtarları birbirini kilitler derken hepimiz birimiz birimiz hepimiz için demedik değil mi ? Kaçıncı deneme de açılacak bilmiyorum ancak sizin ya anahtarınız ya da kontağınız arızalı/değişmiş..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Anahtar ve kontak çıkma alınıp değişmiş gibi duruyor..

Bagaj ve kapı kilitlerini yeniden dizdirin ; olurda kumanda bozulursa kapıları açmak zor olacaktır..

Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt

Serdar bey, bütün Ford anahtarları birbirini kilitler derken hepimiz birimiz birimiz hepimiz için demedik değil mi ? Kaçıncı deneme de açılacak bilmiyorum ancak sizin ya anahtarınız ya da kontağınız arızalı/değişmiş..

Denememdeki amaç kontağımın bozuk olma ihtimalini netleştirmek içindi bozuk olsa herhangi bir anahtarın kontağı açabilceği anlamını çıkarmıştım ben yanlış mı düşünmüşüm acaba

Anahtar ve kontak çıkma alınıp değişmiş gibi duruyor..

Bagaj ve kapı kilitlerini yeniden dizdirin ; olurda kumanda bozulursa kapıları açmak zor olacaktır..

en mantıklı yaklaşım bu galiba.

Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt

Peki kontak değişmiş diyelim kumanda kapıları açabiliyor ama.

Denememdeki amaç kontağımın bozuk olma ihtimalini netleştirmek içindi bozuk olsa herhangi bir anahtarın kontağı açabilceği anlamını çıkarmıştım ben yanlış mı düşünmüşüm acaba

en mantıklı yaklaşım bu galiba.

kapı kilitlerini tekrar dizdirmek maliyeti çok olurmu

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet, Ersen'in bakış açısı çok mantıklı..

Kumanda yeniden kodlanabilir.. immobilizer yeniden tanımlanabilir...

Yani elektronik kısmı kolay...

Ben kaput kilidini kendim dizmiştim, zordur... kaç lira alırlar bilmem..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Peki kontak değişmiş diyelim kumanda kapıları açabiliyor ama.

kapı kilitlerini tekrar dizdirmek maliyeti çok olurmu

Sizin anahtarı bana verin bir dakika içinde benim arabayı açacak şekilde (uzaktan kumanda ile ) programlayım, aynı şekilde benim anahtarımı da sizin araba için kodlarım...Kapı kilitlerinden daha kolay olanı kontaktır bence...Kontağı dizdirip yeni bir anahtar yaptırabilirsiniz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serdar Canyurt

Sizin anahtarı bana verin bir dakika içinde benim arabayı açacak şekilde (uzaktan kumanda ile ) programlayım, aynı şekilde benim anahtarımı da sizin araba için kodlarım...Kapı kilitlerinden daha kolay olanı kontaktır bence...Kontağı dizdirip yeni bir anahtar yaptırabilirsiniz..

Tam olarak anlayamadım şu andaki anahtar zaten sadece kontağa uyumlu, kapıları açmıyor. Bu durumda diğer kapıları mevcut olan anahtara göre dizdirmem gerekmiyor mu?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Demek istediğim kumandanın arabayı açabilmesi çok çok önemli bir şey değil, programlanması kolay...Kapıları değil kontağı kapılara göre dizdirmek ve yeni bir anahtar yaptırmak daha kolay olacaktır diye düşünüyorum..

Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt

Demek istediğim kumandanın arabayı açabilmesi çok çok önemli bir şey değil, programlanması kolay...Kapıları değil kontağı kapılara göre dizdirmek ve yeni bir anahtar yaptırmak daha kolay olacaktır diye düşünüyorum..

Kilitçiler halledebilir sanırım maliyeti ne olur tahminen

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Levent Bilgin

Ayni sorun bendede var kapilari kitliyor fakat acmiyor ama bagaj kapagini aciyor da kitliyorda gobek mo bozuk anahtarmi acaba

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...