İçeriğe Yönlendir

Nikon P510 Ve Alternatifleri

Semih İzgi

Recommended Posts

Semih İzgi

Evren abi teşekkür ederim değerli yorumların ve ayırdığın vakit için :good1:

Klübümüzde çok kötü alınmaz diyen olmadı Ahmet abi, bencede dediğin gibi memnun edecektir :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Evren abi teşekkür ederim değerli yorumların ve ayırdığın vakit için :good1:

Klübümüzde çok kötü alınmaz diyen olmadı Ahmet abi, bencede dediğin gibi memnun edecektir :)

Rica ederim Semih. Güle güle kullanın.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Misafir

Canon sx230 hs modelini bugün aldım. Pili şarj oluyor. Kullandıkça özelliklerini yazarım ama bas çek tarzında olan makineler arasında çok başarılı fotoğraflara imza attığı için tercih nedeni oldu.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Canon sx230 hs modelini bugün aldım. Pili şarj oluyor. Kullandıkça özelliklerini yazarım ama bas çek tarzında olan makineler arasında çok başarılı fotoğraflara imza attığı için tercih nedeni oldu.

Saygılarımla.

Evren Abi hayırlı olsun..

Kaça nereden aldın ? Değerli yorumlarını bekliyorum benimde şu sıralar ilgilendiğim bir makine

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Teşekkür ederim Göksel. Vatan'dan aldım. 459.-TL. Resmi ürün. Gold'da da internet sitesi üzerinden 399.-TL. Ancak garantisi konusunda fikrim yok. Pilini yeni şarj ettim. Oda içi çekimleri incelemeleri doğrular nitelikte. İlk aşamada dikkatimi çeken;

--- Flaşın konumu kötü, kullanan alışır ama birisinin eline tutuşturup fotoğraf çekmesini istediğimizde nerden tutacağını şaşırır.

--- İkinci konu yine flaşla ilgili. Makine açılırken flaş (kapakla beraber) otomatik açılıyor. Bu aşamada üstüne bastırıp açılması engelleniyor. Ancak flaş bir kere kapatıldı mı elektronik olarak açılma yok galiba. Manuel el ile açılıyor. Açıkken ise flaş ayarları menülerden yapılıyor. Bu iki durum diğer markalarda alışkın olmadığım durum ama alışılır.

Genel anlamda yorumları çok olumlu. Pil ömrü 200 fotoğraf. 1,5 saatte şarj oluyor pili. Malzeme kalitesi çok iyi. Made in Japan olması birçok şeyi daha iyi açıklıyor. 28mm dar açı olması portre ve manzara çekimleri için çok ideal değil ancak 24mm'ye kadar düşen açılar bazen fotoğraf karesinin gereksiz şekilde geniş alınmasını gerektiriyor. 14x zoom olması ve dar açı bence daha uyumlu. İkinci makinem Panasonic lx3 hem 24mm geniş açı hem de düşük zoom ile zaten alternatif olarak elimin altında.

Ne zamandır arabada, elimin altında fotoğraf çekebileceğim çok detayı olmayan ama güzel çekim yapan bir makine olsun istiyordum. Tabi elimde zaten makineler olduğu için de fiyat konusunda 500.-TL altı ilgi alanımdaydı. 450.-TL'ye satılan başka markaların gerek fotoğraf kaliteleri gerekse de teknik özellikleri bu modelden daha alt seviyede. Alt modeli 220'den tek farkı GPS. Ben GPS'i özellikle aradım ve istedim. Bu modelde de kısmet mevcuttu.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...