İçeriğe Yönlendir

Corolla Bakım Önerisi

Mehmet Gürcüoglu

Recommended Posts

Mehmet Gürcüoglu
(düzenlendi)

Cümleten İyi günler,

Ablamın aracı olan corolla serviste check up a girdi. servis müdürünün söylediğine göre arabanın nerdeyse bozuk olmayan bi yanı kalmamış ve fiyat çok fazla. gerçi derindere müdürü tanıdık bi indirim yapacak ama... İşte sorunlar:

* V kayışı

* Ön amörtisörler

* Ring

* Gaz Kelebeği

* Direksiyon kutusu(komple)

* Fren Balatalrı

* Akü

* Motor yağ yakıyor

* Bir de sanırım ön düzenle alakalı bir sorun var ismini söyledi ama aklımda tutamadım. z rot olabilir.

* 80km bakımı

Şİmdi sizden öneri bekiliyorum. Ablamın bu kadar masrafı karşılayacak durumu şu an yok. Arabayı satıp başka arabamı baksın(toyotadan vazgeçmiyor maalesef) yoksa acil parçaları yaptırıp nasip kısmet deyip yola devam mı etsin? Bi el atın :rolleyes:

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Hocam araba dizel mi? Kaç model? Toyotanın dizellerinde klasik yağ yakma sorunu var...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kaç model? 00-02 ler arasında yağ yakma meşhur. Bir parça değişerek sorun düzeliyormuş.

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Valla bu corollanın bukadar çok sorunu olması şaşırtıcı avrupada en az soru çıkartan modellerde birinciydi bu sorunlarla satılmasıda zor olmaz mı

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu
(düzenlendi)

araç 2004 benzinli 82000 km hatcback ş.içi tüketim 13.6,ben de şaşırdım bu kadar soruna alırsın corolla sürersin korka korka :biggrin: evet sizce ne yapmalı?

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Para tutacak olan sadece direksiyon kutusu.Ben olsam onun haricindekinleri yaptırır.Direksiyon kutusu için revizyona veya çıkma parça yoluna giderdim.

Yağ yakma problemine dikkat etmemiştim.Bu sorunla ilgili rektefiye mi yapılacak ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

yani toyota servisi 80 binde arabalarının döküldüğünü mü söyledi :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

ben karsta olduğumdan net bir bilgim yok sadece arabadan anlamayan ablamın söyledikleri bunlar.

Toplam maliyeti kabaca söylemişler: 7000 kayme. indirim dedikleri sanırım işçilik almayacaklar.

sanayide hallederiz dediğimde sanki arabayı hurdaya çıkarıyomuşuz gibi cevap verdi. ürküyor sanayi lafından :)

ben de şöyle bir öneri getirim ne kadar mantıklı bilemem. birincisi sat onu alalım sana en az beygirlisinden bir fiesta cevabı şu oldu: ford da arabamı? :shok: dedim sürüş zevki carting zevki :f1: filan ııh yemedi :( dedim o zaman dacia alalım en sıfırından dört tekerlek ve teneke ona da yok dedi. derindere müdürü kandırmış bi kere bakımlarda indirim yapıyorya.. şeytan diyor bırak ne hali varsa görsün v kayışı kopsun alsın kucağına motoru :seytan:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

o aracın tahmini değeri 20-24 arası değişir. 7 bin lira masraf yapacaksanız ( ki servis çok sevecen bi tavırda gibi) bi galeriye gidip terk etseniz 15-17 verirler. gider masrafsız bi tanesini alırsınız aynı model. hiç olmazsa servis kaydında motor açmışlar vs yazmaz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

80bin kmde, :s şehir değiştirin, km sarf edin, başka yere gidin, direksiyon kutusu ne kolay değişiyo öyle?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

V kayışı ile motora bir şey olmaz ama triger koparsa zaten o kadar masrafı tek başına açar :)

Bana öyle geliyor ki,yetkili servis ablanızın otomobilden anlamama zafiyetini kullanıyor.Başında mutlaka bu işten anlayan biri gitmeli.Aracı satmaya kalkarsanız,servisin vereceği expertiz ile zaten ölü parasına gider araç

Yorum bağlantısı
Misafir

BU kasa yağ yakma sorunu olan kasadır,bu doğrudur.

Piston, segman Ana kol yatak,gezi yayları değişecek,rektefiyeciye gidecek,0,25 yada 0,50 yapılacak...(2,500 3,000tl)

Süspansiyon parçaları değişir,aracı biraz hor kullanmış gibi görünüyor...

Gaz kelebeğinin değişmesine gerek olacağını sanmam,temizlenir,bakılır.

Direksiyon kutusunun değişimene ne gerek varmış?

Kremiyer milimi dağılmış,kopmuş?

300 350'ye tamiri tornacılar tarafından yapılıyor ki,bu kasada sorunu olmaz kolay kolay kutunun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

teşekkürler arkadaşlar yorumlarınızı değerlendirerek ablama ilettim karar onun

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...