İçeriğe Yönlendir

2011 Yeni Kasa Astra J Ve 2011 Focus 2 Tdci Arasında Kararsızım.

Kadir Danacı

Recommended Posts

Kadir Danacı

merhaba arkadaşlar. eski bir f2 kullanıcı olarak aracımı sattıktan sonra 2011 model otomatik vites astra j benzinli aldım. http://www.sahibinde...04052698/detay/

.Fakat motor performansı olarak beni pekde tatmin etti diyemem f2'ye göre. bu arada eski aracım 2007 model f2 tdci trend paketti. focus'un motoru daha güçlü seri ve atakdı ama aynı şeyleri astra için söyleyemeyeceğim. bana göre astra donanım ve konfor olarak f2' den biraz daha üstün diyebilirim. bir tane f2 buldum 2011 model titanium x+güvenlik paket tdci. http://www.sahibinde...19234881/detay/

takasa girsem mi diye düşünüyorum. sizlerinde fikirlerini almak istedim.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Hocam ilandaki araç F2 değil F2.5 Bence gayet mantıklı olur.Bana göre görsel olarak da motor olarak da F2.5 baya üstün. Ama konfor ve donanımı bilemem çünkü Astra'ya hiç binmedim.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Bi astra kullanıcısı olarak focus derim, her ne kadar beygir olarak aynı olsalarda dizel focusun verdiği keyfi astra veremez.

Ancak focus benzinli olsaydı tercihim astradan yana olurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Benzinli araçtan dizel torku alamazsınız,dizel düşünüyorsanız kesinlikle focus ama benzinli olursa yeni kasa astra güzel.

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

İki araç arasından kesinlikle focus derim başka söze gerek yok dizel tadı başka...

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak
(düzenlendi)

Fiyat açısından TDCI-benzinli karşılaştırmasında aynı fiyata tabiki TDCI focus mantıklı ama bu demek değildir ki Focus her açıdan daha iyi.. Astra J iç-dış tasarım olarak focusdan çok daha iyi.

tarihinde R.Bahadır Irmak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ses yalıtımı ve iç mekan kalitesi dışında herşey Focus diyor. :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ilandaki araç titanium üstüne X paketli, adaptif mercekli far+ atermik ön cam var, bunlar kullanımda çok işe yarar. rakama birşey diyemem

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kadir Danacı

Focusun fiyatı biraz yüksel değil mi?

sitedeki fiyatlar üç aşağı beş yukarı aynı. focusda düşük km bulmak biraz zor. zaten olanlarda daha yüksek fiyat istiyorlar. ilandaki astra j şu anda kullandığım araç. otomatik vites benzin tork olarak focusdan düşük. affedersiniz ama tabir-i caizse astra rampada tam bir ölü eşşek. aracı aldıktan sonra iskenderun - ankara - zonguldak ve istanbul olmak üzere 2500 km civarı bir yol katettim önüme rampa çıkmasın diye dua eder oldum. nerdeyse kamyonlar sollayacaklardı beni. yüksek viteste araç bayılıyor düşük viteste bağırıyor. eski focus'umu mumla aradım.

Ses yalıtımı ve iç mekan kalitesi dışında herşey Focus diyor. :)

zaten kafamıda karıştıran astra'nın tasarımı ve çekiciliği. focus'unda motoru diyebilirim. yada f3'mü alsam diyorum :)))

Yorum bağlantısı
Misafir

sitedeki fiyatlar üç aşağı beş yukarı aynı. focusda düşük km bulmak biraz zor. zaten olanlarda daha yüksek fiyat istiyorlar. ilandaki astra j şu anda kullandığım araç. otomatik vites benzin tork olarak focusdan düşük. affedersiniz ama tabir-i caizse astra rampada tam bir ölü eşşek. aracı aldıktan sonra iskenderun - ankara - zonguldak ve istanbul olmak üzere 2500 km civarı bir yol katettim önüme rampa çıkmasın diye dua eder oldum. nerdeyse kamyonlar sollayacaklardı beni. yüksek viteste araç bayılıyor düşük viteste bağırıyor. eski focus'umu mumla aradım.

1.6 sını bilmiyorum ama 1.3 cdti ecoflex i ile İstanbul'a gidip gelmiştim. Dizel araba hazzı vermedi bana. Fabrika verilerinde de 0-100Km hızlanması 14.9 du yanlış hatırlamıyorsam.

Yorum bağlantısı
Övgü Gürşen

ben de motor ve donanım için bir şey demiyorum ama bana astra focus'a göre daha iyi geliyor. öncelikle daha kaliteli olduğuna inanıyorum. benzinlilerinde astra çok daha sessiz mesela. dizellerde performans olarak focusun motoru çok başarılı ancak astranın motorunun da ödüllü (hakederek aldı) olduğunu unutmamak lazım. hem sorunsuz hem de vergi avantajı var. ben astrayı tasarım olarak yine çok beğeniyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...