İçeriğe Yönlendir

Ford C-Max Motor Beyni Arabanın Neresinde?

Tufan Günaydın

Recommended Posts

Turkay Enez

Kesinlikle eminim. Ayak basılan yerin altında soketli (aynen yukardaki mesajlardaki beyin denilen parçaya benzer) bir kutu var. Ama ne kutusudur bilemem...

O sigorta kutusu torpido kapağının altında duruyor normalde.Ayak konulan yerde su olabilir, oraya soketli bir kutu koymazlar bence

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Benim anlayamadığım bu kadar hayati bir parçayı nasıl oluırda böyle riskli bir yere koyarlar? zaten pahalı bir parça ne kadar dış etkenlerden korursan koru dış etkenlere karşı risk altında araç içinde olmalıydı.

meselaaaa, ciro? :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Kesinlikle eminim. Ayak basılan yerin altında soketli (aynen yukardaki mesajlardaki beyin denilen parçaya benzer) bir kutu var. Ama ne kutusudur bilemem...

Hocam kolçağın altında airbag beyni var bende, acaba senin eski araçta dediğin yere mi koymuşlar ki :unsure2:

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

arkadaslar bugun kargodan parçalar geldi hava fitresi polen filtre egr elektro vana philips photon xenon (çakma zenon) geldi ama elektro vana çatlak çıktı tekrar gönderdik artık yenisi 2 gün sonra anca gelir bizdeki bedevi şansı oldu valla hava filtresi ampuller i taktım polen filtreyi takmak biraz uğraştırdı ama onuda hallettim cıkan filtreler baya bi kirlenmişti artık cumaya bizim parça anca gelir

fvk0fVs.jpg

xhP32RM.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

eskileri kutuya koydum lazım olabilir diye yeni ampullerin aydınlatma şiddeti cok hoşuma gitti xenon a yakın ışık veriyor bayada beyaza yakın

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Hocam kolçağın altında airbag beyni var bende, acaba senin eski araçta dediğin yere mi koymuşlar ki :unsure2:

Bilmiyorum. Havalar düzelince arkadaşın focusundan bakıp foto da çekerim. Ne olduğuna karar veririz...

arkadaslar bugun kargodan parçalar geldi hava fitresi polen filtre egr elektro vana philips photon xenon (çakma zenon) geldi ama elektro vana çatlak çıktı tekrar gönderdik artık yenisi 2 gün sonra anca gelir bizdeki bedevi şansı oldu valla hava filtresi ampuller i taktım polen filtreyi takmak biraz uğraştırdı ama onuda hallettim cıkan filtreler baya bi kirlenmişti artık cumaya bizim parça anca gelir

Tufan hocam,

Aracın rutin bakımları kaç km de yapılıyor. Filtreler cidden çok kirlenmiş. Ayrıca yeni polen filtresi karbonlu değil miydi?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Bilmiyorum. Havalar düzelince arkadaşın focusundan bakıp foto da çekerim. Ne olduğuna karar veririz...

Tufan hocam,

Aracın rutin bakımları kaç km de yapılıyor. Filtreler cidden çok kirlenmiş. Ayrıca yeni polen filtresi karbonlu değil miydi?

Eski polen filtresi karbonluymuş o kadar karamış olamaz :) Yenisi standart olandan resimde

Yorum bağlantısı
Batın Kırat

evet bende bu yaz döşemeyi söküp sıcak suyla yıkadığımda, Air bag beynini kolçağın altında görmüştüm.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

evet bende bu yaz döşemeyi söküp sıcak suyla yıkadığımda, Air bag beynini kolçağın altında görmüştüm.

Bir ara airbag ışığı yanık kalmıştı, airbag modülün soketlerine kontak sprey sıkınca düzelmişti..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

Tufan hocam,

hocam ben aracı alalı 2 ay oldu benden öncekiler değiştirmemiş satacaz die bütün bakımları bana kalmıs ben bakımlarını zamanından önce yaptıtırırm polen filtreside karbon lu değil kararmıs :) son triger kayışı kaldı

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

hocam ben aracı alalı 2 ay oldu benden öncekiler değiştirmemiş satacaz die bütün bakımları bana kalmıs ben bakımlarını zamanından önce yaptıtırırm polen filtreside karbon lu değil kararmıs :) son triger kayışı kaldı

Orjinal polen filtresi karbonlu olmalı. Büyük ihtimalle eskisi de karbonluydu. Çünkü o kadar kararması mümkün değil.

Yorum bağlantısı
Batın Kırat

Orjinal polen filtresi karbonlu olmalı. Büyük ihtimalle eskisi de karbonluydu. Çünkü o kadar kararması mümkün değil.

Zaten karbonlu filtre diğerine göre epey ağır oluyor.

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

ince bi yag tabakası vardı ben aracı aldığımda egzos sıpıralindn duman kacırıyodu bide üst kapaktan hava filtresine giren boru kacırıyordu ondan kararmıs arka tarafı siyah değil zaten kaloriferi actığımda egzoz kokusu giriyordu sipirali değiştirdim halloldu ama filtre zenciye dönmüş

Zaten karbonlu filtre diğerine göre epey ağır oluyor.

3 -5 lira fazla

Yorum bağlantısı
Batın Kırat

3 -5 lira fazla

Ağır derken gram olarak kastetmiştim. :)

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

Ağır derken gram olarak kastetmiştim. :)

evet haklısın dikkat etmemişim kusura bakma hocam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...