İçeriğe Yönlendir

İstanbul Ve Çevresi Gezilesi Görülesi Yerler :)

Fatih Ada

Recommended Posts

Fatih Ada

24 Mart'ta havanın güneşli olması ile teker çevirmeye karar verip Kıyıköy'e sürdük..

Kıyıköy,

Kırklareli' nin Vize ilçesine bağlı, tarihi ilkçağa değin uzanan bir balıkçı beldesidir. İstanbul'a 164 km, il merkezine 92 km, ilçe merkezi Vize' ye ise 38 km uzaklıkta yer alır. Belde, tarihi varlıkları, Istrancaların bağrından kopup gelen akarsularının yeşile bezediği zengin doğası, ancak bir yürüyüş mesafesi kadar uzaklıkta falezler oluşturan girintili çıkıntılı kıyıları arasında keşfetmeye hazır koyları, hele ki Karadeniz'in ve akarsularının sunduğu lezzetli balıklarıyla tatilcilerin gözdesi olmuştur.

şeklinde tanımlanıyor..

Yola 6 motor 7 kişi olarak çıkıyoruz ilk buluşma noktamız anadolu yakası için boğaziçi köprüsü polis kontrol noktası ve ardından motosiklet buluşmaları için klasik buluşma alanı olan mahmutbey gişelere sürüyoruz..

Mahmutbey gişelerde yıllardır ilk defa ruhsatımı ve ehliyetimi veriyorum memur arkadaşlara.. Kontrolün ve ekibin tamamlanmasının ardından,

2 adet BMW R 1200 GS Adventure

1 adet BMW R 1200 GS 30.years

1 adet BMW F 800 GS

2 adet Honda Cbf 600 sa

olarak başlıyoruz gaz açmaya..

Kıyıköy'e 30 km kala Vize'de bir börekçide kahvaltımızı yapıyoruz.. Dolu dolu karışık börek porsiyonu ve 2 çay toplam 4 tl ye geliyor :)

Kahvaltının ardından bol virajlı bir 30 km bizi bekliyor.. Yol gerçekten keyifli..

Kıyıköy'e vardığımızda yolumuzun üzerinde bulunan manastır kalıntısında duruyoruz.. İçini gezdikten sonra oyun molası veriyoruz.. Bekçiliğini yapan abi çalıyor darbukasını bizde keyif yapıyoruz :)

Yol dışı alanların hala ıslak olduğunu görüyoruz hatta yer yer büyük çamur ve su birikintileri var..

Aşağıdaki videoda görünen kısmı geçişi en kolay olanıydı..

Aşağıdaki videoda koca gs adventureın son anda nasıl toparladığını göreceksiniz :) (8-9sn)

Yoldan ayrıldıktan sonra kıyıköyü tepeden gören bir noktaya çıkıyoruz,buraya çıkarken fotoğrafımız yok çünkü fotoğraf çekmeyi düşünmekten ziyade motoru düz tutabilme derdinde olduğumuz anlar yaşadık :D

Ve zirveye çıkıp motorlarımızı yan yana sıraladık :)

img2483lf.jpg

img2484x.jpg

Çıktığımız yerin daha iyi anlaşılması için bir kare :)

img2485e.jpg

Kıyıköy'de sapa ve tamamen toprak,çamur yollar ile plajı kontrol ediyoruz :)

img2473.JPG

Yorgunluk atmak ve biraz ısınmak için çay molası,

img2502g.jpg

img2493pq.jpg

Yaklaşık 120 km lik sürüşün ardından Babaeski'ye ulaşıyoruz.. Yemeğimizi burada yiyeceğiz.. Biz mi açtık yoksa gerçekten mi öyleydi bilmiyorum ama köftesi harika bi yerde yemeğimizi yedik.. Gittiğimiz beldede çoluk çocuk herkes iki teker kullanıyor.. Hele 11-12 yaşlarında bir kızın ara gazı çeke çeke bize mobilet ile meydan okumasına çok şaşırdık :D Burada fotoğraf çekmemişiz hiç.. Sanırım açıkmış olmamız ve ardında havanın biraz sertleşmiş olması etkili oldu..

Yemeğimizi yedikten sonra artık dönüş vakti ve güzel bir günü kazasız belasız toplamda 550 km yol yaparak tamamlıyoruz..

Tekeriniz düz bassın..

:nazar: :nazar: :nazar:

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

1-Lastik yarılmadığı sürece sıkıntı yok.. Onarıcı tüp yeterli..

Yarılma vs. durumu olursa arabadaki gibi değişim..

2- Ben 550 km için 120 tl yakıt kullandım.. R1200GS 170 tl kullandı.. Benden 1 lt fazlası var ortalama..

Otoyolda ortalama süratimiz yüksekti ;)

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

1-Lastik yarılmadığı sürece sıkıntı yok.. Onarıcı tüp yeterli..

Yarılma vs. durumu olursa arabadaki gibi değişim..

2- Ben 550 km için 120 tl yakıt kullandım.. R1200GS 170 tl kullandı.. Benden 1 lt fazlası var ortalama..

Otoyolda ortalama süratimiz yüksekti ;)

Geçen aklımdan geçiyordun abi nabıyosun ne ediyosun acaba diye meğer gayet güzel geziyormuşsun... :D Tekerine taş değmesin abim ama fotoğraflar az olmuş... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

mükkemel.

:nazar:

Lokman abi çok fotoğraf çekemedik ama güzel yerlerdi..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...