İçeriğe Yönlendir

Sym Symphony Sr 125 Hakkında Bilgisi Olan Varmı

İbrahim Akkaya

Recommended Posts

İbrahim Akkaya

Başlıkta belirttiğim motoru almayı düşünüyorum. Motorun özellikleri şöyle;

TEKNİK ÖZELLİKLER

MOTOR TİPİ Seramik tek silindirli, 4 Zamanlı

SİLİNDİR HACMİ 124,6 cc

ATEŞLEME Elektronik CDI

ÇALIŞTIRMA Elektronik / Ayaktan Marşlı

SOĞUTMA Hava soğutmalı

MAX GÜÇ 7500 dd 6,5kW / 8,8 HP (Beygir)

MAX HIZ 85 Km/H

VİTES Otomatik C.V.T.

BOYUTLAR 2000x690x1125 mm (EnxBoyxYükseklik)

AĞIRLIK 116 Kg.

YAKIT DEPOSU 5,5 Lt ± 0,3 Lt

FRENLER Ön:Disk Ø226 mm Arka: Disk Ø226 mm

LASTİK ÖLÇÜLERİ Ön:110/70-16 Arka:110/70-16

AKÜ 12 V 8 Ah

http://www.sym-tr.com/urun/symphony-sr-125/

4.628,00-TL liste fiyatı var. Sıfır alımında 5.000,00-TL yi buluyor fiyatı. Plaka, ruhsat sigorta vs. ile.

Sahibinden de şu motoru buldum;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-sym-fiyat-dustu-16-inc-jant-li-ekonomik-scooter-106025130/detay/

Hem fiyat olarak (3.000,00-TL gibi olabiliyor) hem de mesafe olarak bana en yakın seçenek bu.

Motor hakkında bilgisi, fikri, duyumu olan arkadaşlar/abiler yardımlarını esirgemezlerse sevinirim.

Başka alternatif önerilerine de açığım ama lastikler 14-16 gibi olursa.

Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Otomobil forumuna motor sorarsam cevap alamam demi? Sizde haklısınız.

:shout::unknw:

Tamam geyikte serbest :selo:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çin malı mı bu? motoru ne marka onu bilmeli? son sahibi olunan çin malları çoktur dikkat edin

Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Tayvan menşei diye biliyorum. İzmir' den Motoran diye bir firma ithal ediyor ve bazı modellerini İzmir fabrikasında üretiyor ve/veya montajlıyor. Öğrendiğim kadarıyla bu model direkt ithalatmış. Marka olarak SYM iyi sanırım ama model nasıl o konuda fazla bilgi bulamadım.

Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

Bu markanın bende GTS250i EVO'suna bakıyorum. Kalite anlamında GTS için bahsedebilirim anca. Güzeldi. Göze gelen bir kusuru falan yoktu. Gayet temiz bir işçiliği vardi.

Seramik silindir olması + bir özellik. ömür açısındada, hararet açısındanda.

Bu hacimde ikinci el Honda PCX'te bakabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Bu markanın bende GTS250i EVO'suna bakıyorum. Kalite anlamında GTS için bahsedebilirim anca. Güzeldi. Göze gelen bir kusuru falan yoktu. Gayet temiz bir işçiliği vardi.

Seramik silindir olması + bir özellik. ömür açısındada, hararet açısındanda.

Bu hacimde ikinci el Honda PCX'te bakabilirsiniz.

Yorum için teşekkür ederim. PCX oldukça güzel ama ikinci elde dahi 5.000 üzerine rakamlar isteniyor. Bütçemi o kadar artırırsam zaten sıfır PCX almayı tercih ederim. İkinci elde Honda sahipleri sıfır fiyatından fazla para istiyor neredeyse. Hondanın 2011 model 50cc lik Todayine bile 3.000 ile 4.500 arası rakamlar istiyor sahibinden ahalisi.

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Tekerlerin 16 inch olması güzel. Ayrıca sym kötü marka değil. Füme olan ikinci el güzel görünüyor. Elbette imkanlar elverirse ps 150 ya da pcx 150 daha üstündür bundan. Zira onlar sıvı soğutmalı.

Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

Yorum için teşekkür ederim. PCX oldukça güzel ama ikinci elde dahi 5.000 üzerine rakamlar isteniyor. Bütçemi o kadar artırırsam zaten sıfır PCX almayı tercih ederim. İkinci elde Honda sahipleri sıfır fiyatından fazla para istiyor neredeyse. Hondanın 2011 model 50cc lik Todayine bile 3.000 ile 4.500 arası rakamlar istiyor sahibinden ahalisi.

Ben teşekkür ederim. 16' olduklarını görmedim çok güzel bir ayrıntı. virajlarda ve çukurlarda rahat ettirecektir.

Oraya buraya giderim şehir içinde trafiğe takılmayayım demeye gayet cevap verecek bir makine.

İlan konusunda rodajı nasıl yapmış onu sormak lazım birde makineyi denemek gerek.

Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Otomatik vites olması şart maalesef. Evden işe-işten eve gidecek çok nadirde gezilecek. Vitesle-debriyajla uğraşmak istemiyorum.

Son dakika değişikliği ile Kymco Agility City 125 aldım sayılır. Bir tanıdık satıyor buradan. 2011 model 4500 km de.

http://www.kymco.com.tr/html/agility125city.html

Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

Otomatik vites olması şart maalesef. Evden işe-işten eve gidecek çok nadirde gezilecek. Vitesle-debriyajla uğraşmak istemiyorum.

Son dakika değişikliği ile Kymco Agility City 125 aldım sayılır. Bir tanıdık satıyor buradan. 2011 model 4500 km de.

http://www.kymco.com...ity125city.html

Hayırlı olsun :) Çok ta güzel bir tercih olmuş. :) kullanmıştım çokta yeterliydi şehir içinde özellikle büyük inçli jant çok rahatlıktı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Bugün noter vs. işlerini hallettik. Sigortamı da yaptırdım. 67-TL tuttu. Oldukça yeterli bir motor. Honda Activa' nın yanına ikinci motor oldu. Activa eşimde bu bende olacak. Herkese teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...