İçeriğe Yönlendir

Seat Altea Xl Alınmaz Mı?

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Merhaba arkadaşlar. Rover 75'i alamadık :D

Seat altea pek dikkatimi çeken bir araç değildi, ancak DOD'da kriterlerime uyan araçlara keyifli keyifli bakarken TSI motorlu donanım zengini bu araç ilgimi çekti. Seatların göğüs ve altea xl'nin arka tasarımı hoşuma gitmese de donanımı, jeep havası, TSI motoru nedeniyle alınabilir olduğunu hatta Fiyat/Performans aracı olduğunu düşünüyorum. Sokakta görünce şöyle bir baktım, yol tutuşu engelleyecek kadar yüksek bi yapısı yok.

Üstadların bu araçla ilgili görüşlerini merak ediyorum.

Örnek bir araç 33.900 TL(Bagaj kapağı, arka tampon değişmiş)

http://www.dod.com.tr/VehicleCard.aspx?vehicleID=415566&v=ikinciel-SEAT-ALTEA-XL-1.4-TSI-125-HP-STYLE

Yorum bağlantısı
Misafir

Bildiğim kadarıyla Altea'lar ikinci elde alıcı bulamıyor :( uzun süre kullanıcı olacaksanız alınabilir tabi.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bildiğim kadarıyla Altea'lar ikinci elde alıcı bulamıyor :( uzun süre kullanıcı olacaksanız alınabilir tabi.

Bu ikinci elden çektiğimiz nedir hocam, araç neredeyse c-max.

Yorum bağlantısı
Misafir

Piyasası az, ama güzel araba. Size kalmış.

En iyisi boş bir SuperB değil mi hocam : )

Piyasası az, ama güzel araba. Size kalmış.

1.6 tdi bakın

Neden hocam? benzinli dizel farkını 10 senede çıkartıyorum : )

Yorum bağlantısı
Misafir

Superb daha iyi..

Boş olsun SuperB değil mi hocam

büyük kasa dizel motor daha verimli

büyük kasa dizel motor daha verimli

Verimli derken?

Yorum bağlantısı
Ümit Akkaya

Arka kısmı ilginç ama fiyat makul görünüyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

İçim kabardı hocam : )

Arka kısmı ilginç ama fiyat makul görünüyor.

Gerçekte sanki bu kadar ilginç değil hocam, fotoğrafta öyle çıkıyor sanki

Gerçi SuperB'nin de arkası genel olarak beğenilmez, arkası güzel olmayanı seçiyorum galiba :)

Yok hocam ya, sevmedikten sonra mantık evliliği yapılmamalı bence bu araba meselesinde de. Seat'ın göğsüne gıcık oldum resmen seyrettiğim videolarda, volvo'nun göğsü bile daha güzel.

Hocam ayrıca sahibinden.com'un en ucuz yeni kasa SuperB'sini aramış bulmuşsun ya ayrı bi takdir ettim seni, sayende bayaa bi meyil ettim SuperB'e. Allah razı olsun :bravo:

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Neden hocam? benzinli dizel farkını 10 senede çıkartıyorum : )

ama tamamını 10 senede çıkartıyorsunuz. diyelim ki 5 bin tl fark verdiniz. Evet 10 senede 5 milyarı amorti edersiniz, ama 5 sene cebinize kalan 2.5 milyar olacaktır. Tabi en az 2.5 milyar. Daha fazla sürerseniz bu miktar artar üstelik dizelin tork gücünü yaşamak ve orjinal arabaya binmek de cabası.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kullanımı, konforu, yol tutuşu, nispeten tüketimi, performansı oldukça iyi ayarlanmış bir modeldir, bence keyif verir.

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Temiz 2010 model Tdci Titanium X paket arıyorum :good1:

aranıyor bölümüne konu açın daha etkili olur bence

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

İspanyada taksicilerin(özellikle havalimanındaki) favori araçlarından doğal olarak... Birkaç kez yolcu olarak bindim; konforlu ve içinin genişliği ,bagajı çok iyi ama genelde tdi sini görmüştüm. Tsi bu ağırlıktaki bir araçta fazla yakacaktır, yakıtla ilgili bir derdiniz yoksa alınabilir. C max tan sonra bu sınıftaki en yakışıklı araç bence. :yes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

İkinci elde piyasası olmayan bir araç,yerine alternatif olarak c-max düşünülebilir...

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Süleyman Çetin

Konuyu bi  hortlatayım. :) 1.6 TDI Dsg nasıldır desem? Kronik sorunu var mıdır? Dizel otomatik, geniş bi bunu bulabildim. :biggrin:  İkinci eli zayıf ama her aracın muhakkak bi alıcısı oluyor. Ondan 2. el işi tamamen nasip diye düşünüyorum. Ne araçlar görüyoruz satılmaz diye, bi bakıyorsunuz araç aynı gün araç gitmiş. :D

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Konuyu bi hortlatayım. :) 1.6 TDI Dsg nasıldır desem? Kronik sorunu var mıdır? Dizel otomatik, geniş bi bunu bulabildim. [emoji3] İkinci eli zayıf ama her aracın muhakkak bi alıcısı oluyor. Ondan 2. el işi tamamen nasip diye düşünüyorum. Ne araçlar görüyoruz satılmaz diye, bi bakıyorsunuz araç aynı gün araç gitmiş. :D

Bizim eleman is karsiligi almış kullandım 2014 model güzel arac. Sadece yüzü eskidi diye düşünüyorum. Focus Dizel fiyatına güzel tercih bence. Satiyor sa sorarım isterseniz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Konuyu bi  hortlatayım. :) 1.6 TDI Dsg nasıldır desem? Kronik sorunu var mıdır? Dizel otomatik, geniş bi bunu bulabildim. :biggrin:  İkinci eli zayıf ama her aracın muhakkak bi alıcısı oluyor. Ondan 2. el işi tamamen nasip diye düşünüyorum. Ne araçlar görüyoruz satılmaz diye, bi bakıyorsunuz araç aynı gün araç gitmiş. :D

Bacanakta 2010 veya 11 makyajlı kasa 1.4 tsi manuel var. Söylediği tek şey bunu satınca dsg+tdi alınır ömür boyu binilir. Çok geniş, ferah, donanımlı ve güven veren bir araç. Benim çok hoşuma gitti. vw markası altında alıcısı rahat çıkar. 1-2 aya kadar satacak ev almak için, 3 ay önce 85-90 bin km lerde idi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ben gecen yil bakarken 2008leri 30.000tl yazana hqdi canim dedigim araclardi simdi 34.500'un altina yazan olmadigi gibi 40-42.000 civari fiyatlari. Acikcasi bu arac piyasa araci olmadigi ve sekil semal itibariyle ekstra bir albeni tasimadigi icin ancak fiyatiyla satar. Tsi Fiyati da makyajli cmax tdci titanyum ile ayni olduktan sonra vw catisi da kurtaramaz alteayi.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Dizel otomatik ve geniş bir araç bakınca karşıma Altea XL çıktı. Uygun fiyatlı bulunursa alınabilir o zaman. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...