İçeriğe Yönlendir

Fusion Orjinal Teyp Aux Yapımı

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Forum üyemiz Abdurrahman arkadaşımızın aracının orjinal teyp için kasetçalar iptali yaparak okuyucu kafasına ait ses girişlerine aux baglantısı çalışması yaptım.,biraz uğraştırdı.İlk başta 1 swich ile işlemi bitirdim ama sonuç alamadım sonra başladık debelenmeye yavaş yavaş işlemi geliştirdim ve Mekanik üzerindeki 3 adet swich işlemini görecek role devresi hazırladım.Fakat ses için olan bir swich yaklaşık 4 saniye sonra falan aktif olması şartını anlayınca bu swich için daha sonra gecikmeli bir role sistemi yaparız diyerek buton bagladım ve dışarıya salladık.Jack girişine aux baglantısı yapıldıgında direkt olarak kasetçalar devreye giriyor ve müziği dinlemeye başlıyorsunuz tabiki butona basmadan ses gelmiyor :D:tongue: .Ses gayet temiz.Arka koltuk tarafınada aux girişi ve usb girişi için kablo hazırlandı kullanılabilir hale getirlidi.Bilahire bu girişleride daha sonra arka küllük tarafına güzelce monte etmeye karar verdik.Arkadaşımız dinlemeye başladıktan sonra yorumunu yazacaktır.

Bu işlemleri aux jack adaptöründe bulunan bir swich yardımı ile role düzenegini harekete geçiriyorum.Yapılması gereken sadece jack'ın takılması. :good1:

Ayrıca kullandıgı Tablet için usb şarj girişi taktık.Elinde bulunan adaptörü teyp içine yerleştirdim.Aux jack girişi ve usb jack girşini kaset çalar girşindeki plastiği delik deşik edip yerleştirdim.Sağlamca yapıştırdım ve siyah silikonuda arkasına iyice deptim.Yapışkanlar usb nin dış metal hareketli tırnagınıda yapıştırdı ama biraz temizlik sonrası görevini yerine getirdi tabiki.Kusurlarımız illaki olacak. :biggrin:

Bir kaç resim e kısa bir videomuz.Görünüş fena olmadı.

Kaset çaların girşindeki plastik parçaya aux jack için ve usb parçası için delikler delinip yuva açıldı.

1_zps2136617c.jpg

Parçalar ilk önce 404 şeffaf karışım ile yapıştırıldı.Sonra üzerine komple siyah silikon ile sabitleme yapıldı.

2_zps018ab3ae.jpg

Ses girşi ve usb şarj devresinin montajı.

3_zpsf6add8a5.jpg

Swich tetiklemeleri ve role baglantısı.

5_zpsd19f61c1.jpg

Toplanmış hali.

4_zps40791123.jpg

Araç üzerindeki görünüşü.

6_zpsf77e24f7.jpg

Kısa video.

http://s1135.photobucket.com/user/tamircioktayy/media/Fusionteypaux/MVI_1741_zps219aebc9.mp4.html

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Çok iyi olur bende gecikmeli devreyi rahatca deneyebilirm.Bu sayede yüzünüde görmüş olurum. :biggrin:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emin Köseler

Montaj ve uygulama aşamasının bir kısmına bende izleyici olarak dahil oldum :D Abdurrahman bey sagolsun gazoz ismarladi hakikaten emek isi eline Saglik Oktay ustam :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Salman

Ellerine sağlık Oktay Usta.Afiyet olsun Emin kardeşim,senide beklettik kusura bakma.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Sağol ustam.Evet tablet pc şarzı için taktık.Başka cihazlarıda amperi fazla olmadıgı sürece şarj edebilir.5 volt yaklaşık 1.5 amper civarında akım korumalı bir parça.Begenmeseydim takmayacaktım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Yarın benim teybi gönderiyom arkadaş flaş mlaş bişeyler ekle işte.....

Yorum bağlantısı
Ercan ÖZYÜREK

Gerçekten çok iyi olmuş.Usb takıp müzik dinlerken ekranda şarkı sayısı isim vb. herhangi birşey yazıyormu?. Bende Cd çalarlı olandan var. Aux girişi takmak istiyorum ancak nasıl yaparım bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Yaptıgımız işlem o kadar yetenekli bişi degil.Sadece içine kaset takıp ses alma olayını ortadan kaldırıyor o kadar.Kaset girişine sıgacak mp3 çalarlar var ekranlarıda sıgar öyle bişileride o kısma yerleştirebiliriz o kadar.

Cd çalarlılarda aux girişi var sanırım sadece arka kısımdaki girişini aktif etmek lazım fakat daha önce yapmadım uğraşırım ve yapanlar var. :good1:

Yorum bağlantısı
Ercan ÖZYÜREK

Yaptıgımız işlem o kadar yetenekli bişi degil.Sadece içine kaset takıp ses alma olayını ortadan kaldırıyor o kadar.Kaset girişine sıgacak mp3 çalarlar var ekranlarıda sıgar öyle bişileride o kısma yerleştirebiliriz o kadar.

Cd çalarlılarda aux girişi var sanırım sadece arka kısımdaki girişini aktif etmek lazım fakat daha önce yapmadım uğraşırım ve yapanlar var. :good1:

Cd çalarlar da var ise araştırıp işe girişmem gerekiyor. Gerçi bu akşam aracım beni biraz üzdü. marş basarken tekledi. Akü 5 aylık ancak şarj dinamosunda sorun var sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Oktay normalde bizim teyplerde CD düğmesi var.Teyiplerin arkasında sokette var.Ben AUX girişini yaptım.Gayet güzel ses aldım ancak çok istememe rağmen USB girişi yapamadım.Usb girişini nasıl yapacağız.... :(

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Usb girişi ne işe yarıyor ? Aslında sizden yardım alıp evdeki aynı teybi yapsammı diye düşündüm ama pionner ses kalitesi baya iyi ve yüksek bunda baya düşüktü hiç oynamayım ben onunla satarken orjinalini takarız emeğinize sağlık.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Usb girişi data alışverişi için ise recover olmadan kimse yapamaz :i-ih: Usb girişli mp3 ler rahatca monte edilir. Benim fikrimde medyası bol olan usb girişide olan çalarlar var onu monte edebilmek zor bişide değil azıcık pahalı bişi ama deger. :good1:

Bu teyp te usb jack sadece şarj için yapıldı.+ ve - uçlar kullanılıyor data uçları boşta. :good1:

Akünün yeni olması önemli degil.Siz Her ikisinide kontrol ettirin. :good1:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ercan ÖZYÜREK

Oktay normalde bizim teyplerde CD düğmesi var.Teyiplerin arkasında sokette var.Ben AUX girişini yaptım.Gayet güzel ses aldım ancak çok istememe rağmen USB girişi yapamadım.Usb girişini nasıl yapacağız.... :(

Şahin Bey,Yapmış olduğunuz Aux girişiyle ilgili elinizde resimler varmı. Yada nasıl yaptığınızı anlatabilirmisiniz. Bende yapmak istiyorum nasıl yapabilirim.
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Birşey soracağım, buraya 600CD olur mu bir arkadaşım sordu da.

Yorum bağlantısı
Atilla Yılmaz

Şahin Bey,Yapmış olduğunuz Aux girişiyle ilgili elinizde resimler varmı. Yada nasıl yaptığınızı anlatabilirmisiniz. Bende yapmak istiyorum nasıl yapabilirim.

bunu yapmak için öncelikle jak girişine ihtiycın olacak sonra kaset çaları boş şekilde aktif hale sokup start duğmesini jaka monte ediyorsun kristal başlıklardanda kablolar getirerek artı eksi şeklinde monteleme yapabilirsiniz bu şekilde basıt anlatım resimler yolu ile anlatımla birçok kişiye faydalı olabilir bu icat

Birşey soracağım, buraya 600CD olur mu bir arkadaşım sordu da.

600 cd aux çıkışı mevcut fakat usb bağlanmaz buna uygun hazır aparatlar yardımı ile olabilir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...