İçeriğe Yönlendir

Türk Nedir?

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Furkan Avcı

Konunun başlığı ile ilk mesajda ki fotoğraf tam kel-alaka olmuş. Türk demek bu mudur yani?

Aradaki mesajları okumadım ama ilk mesaj ve başlıkta bir problem var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Aradaki mesajları okursanız Furkan Bey iyi olur.

Türk Nedir sorusunun bir perskpektifidir resim. "TURKISH" kelimesinin hangi anlamda kullanıldığını, TURKEY olmadığını görmüş olursunuz.

"Kel alaka" dediğinizde katkı gerçekleşmiyor. "Lütfen yardım" diye başlık açılmadı haliyle.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Türk Nedir sorusunun bir perskpektifidir resim. "TURKISH" kelimesinin hangi anlamda kullanıldığını, TURKEY olmadığını görmüş olursunuz.

"Kel alaka" dediğinizde katkı gerçekleşmiyor. "Lütfen yardım" diye başlık açılmadı haliyle.

Hocam siz ilk açtığınızda okudum konuyu o başlıkta ve içerikte problem yoktu. Başlık değişince yanlış olmuş. Bunu söylemek istedim.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bu iyi bir cevap oluyor galiba.

http://gundem.milliyet.com.tr/18-ulke-yarismaya-katiliyor-ama-19-guzel-var-cunku-/gundem/gundemdetay/04.04.2013/1689253/default.htm

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Neye cevap oluyor biraz açarmısın abi...

Turkish-Turkey konusunua.

Miss Turkey var, aynı yarışmada bir de Miss Diyarbakır var.

Çok enteresan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Aslında hiç olmaması en hayırlısı ama oluyor işte eurovision da bu batı dayatmalarından biri :fiuw: umarım bir an önce vazgeçilir bu copy-paste lerden :)

Aslında buradaki durum;

Miss Turkey, Miss Alman vs var yani 18 ülke bunlara ek sadece birde Misss Diyarbakır var, ilginç olan bu sanki ayrı bir ülke gibi temsil ediyor, yada sadece belli bir bölgeyi temsil ediyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Aslında hiç olmaması en hayırlısı ama oluyor işte eurovision da bu batı dayatmalarından biri :fiuw: umarım bir an önce vazgeçilir bu copy-paste lerden :)
Mahmut Bey yazdığınızın Hüseyin Beyin yazdığıyla hiç alakası yok. Dikkatli inceleyin derim.
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Yerinde bir karar olmuş...

Hangi yönden ?

Yorum bağlantısı
Misafir

Hangi yönden ?

Miss turkey tamamda miss diyarbakır ne iş anlamadım...o zaman kendi aramızda yapalım dışarıya neden açılıyoruz...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Miss turkey tamamda miss diyarbakır ne iş anlamadım...o zaman kendi aramızda yapalım dışarıya neden açılıyoruz...

Kendi aranda derken Kaç Ülkesin sen ?

Miss Diyarbakır-Miss Ankara-Miss Hatay-Miss Adana

Ama Miss Diyarbakır ve Miss Türkey artık olayın boyutunu ve açılımın hangi boyutta olduğunu gösteriyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

Aslında yarışma "medeniyetler arası"nda yapılması amaçlanmış gibi duruyor yarışma ismine bakarsak; asıl şunu sormak lazım Miss Diyarbakır hangi medeniyeti, hangi uygarlığı temsil ediyor?

civilization:

isim

medeniyet

uygarlık

medenileştirme

uygarlaştırma

medenilik

tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Kendi aranda derken Kaç Ülkesin sen ?

Miss Diyarbakır-Miss Ankara-Miss Hatay-Miss Adana

Ama Miss Diyarbakır ve Miss Türkey artık olayın boyutunu ve açılımın hangi boyutta olduğunu gösteriyor.

İlla ülkemi olması gerekiyor 81 tane şehir var...

Yabancılar bu tarz olaylara meraklıdırlar,bizimkilerde sazan gibi atlamayı seviyorlar işte...amaç belli evet...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Amaç ortak olunca hizmet etmek hiçte zor olmuyor m

Burda olduğu gibi.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

Aslında yarışma "medeniyetler arası"nda yapılması amaçlanmış gibi duruyor yarışma ismine bakarsak; asıl şunu sormak lazım Miss Diyarbakır hangi medeniyeti, hangi uygarlığı temsil ediyor?

civilization:

isim

medeniyet

uygarlık

medenileştirme

uygarlaştırma

medenilik

Medeniyet denince aklıma elektrik parası ödemek geliyor.

Kaçak elektirk kullanan medeniyet.

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Aslında buradaki durum;

Miss Turkey, Miss Alman vs var yani 18 ülke bunlara ek sadece birde Misss Diyarbakır var, ilginç olan bu sanki ayrı bir ülke gibi temsil ediyor, yada sadece belli bir bölgeyi temsil ediyor.

Photoshoptur o bence iyi inceleyin... ;)

Birde bu olayın kimin işi olduğunu söylemem gerek yok herhalde...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

konuya yazmayayım dedim ama baktım konu zaten amacından sapmış. herkesin her konuda yorumcu olacak kadar bilgisi olmayabilir ama fikri çok fazla onu görüyorum. biraz da gündeme gönderme yapayım. akil adamlık foruma kalsaymış keşke!

mehmet hocam başka milletlere ne zaman degineceksiniz

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Konu iyi gidiyor arkadaşlar. Kızmaca gücenmece zaten olmuyor. Yeterince birbirimizi tanıyoruz, çay içerken nasıl sohbet ediyorsak burada da edebilme yeteneğimiz hepimizde var.

Çok fazla bilgi olmayabilir herkeste ama karşılıklı konuşarak birşeyler öğrenilir bilgi çoğalır. Burda doküman paylaşma olanağı da var.

Fatıma sigarasını kaçınız biliyordu? Şimdi biliyorsunuz mesela. Misak-ı milli keza haritasını gördük. Ben de ilk kez detaylı inceledim orda. Konuşmaktan korkmayalım. Yeter ki kişiye karşı yazmayalım. Yazılana ters bir tez varsa o tezi yazalım. Yazana niye yazdın saçmaladın dememeye çalışalım. Kişiselleştirmeyelim.

Türk kelimesi neredeyse "nazi" gibi oldu artık. Biraz yumuşamak lazım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Photoshoptur o bence iyi inceleyin... ;) Birde bu olayın kimin işi olduğunu söylemem gerek yok herhalde...

Haberlerde yayın haline de görmüştüm.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

mehmet hocam açıkça söyleyeyim samimiyetinize inanmiyorum. konunun başındaki imanız ile konuyu getirdiginiz yer yada konunun kaydığı yerin alakasız olduğunun farkındasınız. derdiniz dışardakilerin türk anlayışı değil içindekilerin türk anlayışı. sosyolog tarihçi yada siyaset bilimci değilsiniz. forum da bu tür analiz yada bilgi alışverişi yapılacak yer değil. bu kimseyi küçümsediğimden değil bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaktan. bu ülkede uzmanlardan çok uzman olmayanların söz ve yorumları değerli görüldüğü için sorunlar ortaya çıkıyor.

resmi veya gerçek tarih dersi vermek mi derdimiz forumda. forum yönetimi forumun amacını da gözden geçirmeli, bu tarz konuları açmak isteyenler tarih forumlarında entelektüel birikimini istediği gibi paylaşmalı.

böylece maksadın tütün içmek mi tütüncuyu dövmek mi olduğu daha netlesmiş olur

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Photoshoptur o bence iyi inceleyin... ;)

Birde bu olayın kimin işi olduğunu söylemem gerek yok herhalde...

Başka sitelerede bakabilirsiniz. Çok iyimsersin :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

mehmet hocam açıkça söyleyeyim samimiyetinize inanmiyorum. konunun başındaki imanız ile konuyu getirdiginiz yer yada konunun kaydığı yerin alakasız olduğunun farkındasınız. derdiniz dışardakilerin türk anlayışı değil içindekilerin türk anlayışı. sosyolog tarihçi yada siyaset bilimci değilsiniz. forum da bu tür analiz yada bilgi alışverişi yapılacak yer değil. bu kimseyi küçümsediğimden değil bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaktan. bu ülkede uzmanlardan çok uzman olmayanların söz ve yorumları değerli görüldüğü için sorunlar ortaya çıkıyor.

resmi veya gerçek tarih dersi vermek mi derdimiz forumda. forum yönetimi forumun amacını da gözden geçirmeli, bu tarz konuları açmak isteyenler tarih forumlarında entelektüel birikimini istediği gibi paylaşmalı.

böylece maksadın tütün içmek mi tütüncuyu dövmek mi olduğu daha netlesmiş olur

"size ne benim ne kastettiğimden" ? Aklınız fikriniz.......

samimiyetsiz malesef sizsiniz.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Haberlerde yayın haline de görmüştüm.

Başka sitelerede bakabilirsiniz. Çok iyimsersin :D

Bende onu diyorum işte... Fazla iyimseriz... ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...