İçeriğe Yönlendir

İzolasyon Için Kullanılan Sıvı Köpük

Vedat Çakır

Recommended Posts

Vedat Çakır

Merhaba arkadaşlar. Cumartesi günü yan apartmanın çatısında izolasyon amaçlı püskürterek sıvı köpük kullanmışlar. Aslında araçlarımız uzakta olmasına rağmen üzerlerine toplu iğne ucu kadar nokta nokta yapışmış. Araçlarımızın hem kaporta hem de cam hem de plastik aksamlarına yapışan bu meretleri nasıl çıkartabiliriz? Gazyağını denedik ve sonuç alamadık. Verceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Kurumadan temizlemek gerekiyormuş :( yanlış biliyormuşum.

tarihinde Bahadır Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Clay denen (kil) uygulama yapılacak, ardından cila ile işlem tamamlanacak.. Sonax ve benzer yerlerde satılır..

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Boyaya zarar vermöeyecek kadar ısıtarak, silmeyi denemkte fayda vardır, diye düşünüyorum. (Gene boyaya zarar vermeden, Benzin, tiner gibi eritici sıvılar denenebilir mi)

Yorum bağlantısı
Ahmet Kapdan
(düzenlendi)

Kurumamışsa bu veya benzeri maddelerle http://www.nalburtek...emizleyici.html

Kurumuşsa mekanik yolla zarar vermeden kazınarak,asetonla (***dikkatli olmak gerekli zira birleşmesiyle çok tehlikeli gaz açığa çıkıyormuş) temizlemeye çalışın.Olmadı profesyonel yardım alın.Kolay gelsin.

tarihinde Ahmet Kapdan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bunu aseton çözer, önce kil uygulayın, kalan ve çok göze çarpan kısımları, kopartıp küçük bir top haline getirdiğiniz kağıt havluya aseton dökerek fazla abartmadan hızlıca silebilirsiniz, önce boyanın görünmeyen çamurluk altı gibi kısımlarında deneme yapınız.

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

oto yıkamacıdaki tazikli su makinesiyle yakından bi uygulama yaptırın kesin olur demiyorum ama belki çözer :(

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bu ürünü tam kurumadan aseton çözüyor ; kuruduktan sonra mekanik yol harici temizlenmiyor. Kil uygulaması en mantıklı olanı gibi gözüküyor..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Aseton boyaya da zarar verebilir yalnız...

Doğrudur, o yüzden mini bir deneme şart, direk yapamamak lazım, tam kurumuş Pü köpük biraz uğraştırır ama çıkar, yalnız boya asetona bu kadar dayanamaz, o yüzden önce kil uygulamak şart.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Vedat Çakır

Tavsiyeleriniz için hepinize çok teşekkür ederim. Fayda-zarar açısından selilozik tiner için ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

3M de boya koruma yaptırırken benzer bir konudaki konuşmaya şahit olmuştum. 3M ciler Kil kullanarak temizlediklerini söylemişlerdi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...