İçeriğe Yönlendir

195/45/16 Lastik Seçimi Için Yardım

Orçun Dikayak

Recommended Posts

Orçun Dikayak

Merhaba,

2008 model Ford Fiesta kullanıcısıyım.Aracımda Eibach 3,5 cm yay mevcut ve titanium jantlar takılı, artık lastiklerim bitik durumda diyebilirim.Bu ölçüde bulabildiğim en iyi lastikler bunlar gibi görünüyor.İzmir'de yaşadığım için 4 mevsim kullanmayı düşünüyorum kar v.s gibi bir durumum olmuyor.Yumuşak ve yolu iyi tutan kısa zamanda sertleşmiycek bir lastik almayı planlıyorum yardımcı olursanız çok memnun olurum. :rolleyes:

Lassa Impetus Revo

Pirelli Pzero Nero

Continental ContiPremiumContact 2

Goodyear Efficientgrip

Michelin Pilot Sport 3

Bridgestone Potenza

Continental ContiSportContact 3

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

dunlop aldım lm 703 serisii güzele benziyor daha tam deneyemedim :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Ben Lassa kullanıyorum İzmir şartlarında iyi gidiyor diyebilirim... :)

Yorum bağlantısı
Orçun Dikayak

Önerilerinizi dikkate alıcam.Bi kaç kişi Michelin Pilot Sport 3 diye tutturdu yumuşak olduğunu söyledi ama hala bi karar veremedim :unsure2:

Yorum bağlantısı
Orçun Dikayak

Yarın continantel contipremiumcontact 2 almaya gidiyorum kararımı bu lastik üzerine kıldım size izlenimlerimi yarın aksama kadar yazarım.Herkese teşekkürler yardımları ıcın.

Yorum bağlantısı
Orçun Dikayak
(düzenlendi)

Evet arkadaşlar Continantel premium contact 2 lastiklerim cumartesi günü Hasan Tahsin ŞİPİT, Mert ve Berk KEÇECİ'nin de yardımlarıyla takıldı.Çıkan lastiklerimde hava olarak 30 bar basılıydı.Genelde araca yanlız binerim ve yük taşımam bu yüzden fazla hava basmayı sevmem.Yeni lastiklerimede 31 bar hava bastım ve gerçekten lastikler inanılmaz güzel.Kuru havada yol tutuşu çok güzel ve yumuşak lastik çukurlarda tümseklerde hiç vurma yapmadan 45 yanak olmasına rağmen yumuşak bir şekilde geçiyorum.Fiyat olarak 1000 TL 4 adet lastiğe verdim İzmir'de sadece Batı lastikte bulabildim son takımıda ben aldım lastiği bulmak gerçekten büyük zorluk her yerde Hankook ve Toyo var ama paraya kıyıp bu lastiği almanızı şiddetle tavsiye ederim.

tarihinde Orçun Dikayak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Keçeci
(düzenlendi)

Evet arkadaşlar Continantel premium contact 2 lastiklerim cumartesi günü Hasan Tahsin ŞİPİT, Mert ve Berk KEÇECİ'nin de yardımlarıyla takıldı.Çıkan lastiklerimde hava olarak 30 bar basılıydı.Genelde araca yanlız binerim ve yük taşımam bu yüzden fazla hava basmayı sevmem.Yeni lastiklerimede 31 bar hava bastım ve gerçekten lastikler inanılmaz güzel.Kuru havada yol tutuşu çok güzel ve yumuşak lastik çukurlarda tümseklerde hiç vurma yapmadan 45 yanak olmasına rağmen yumuşak bir şekilde geçiyorum.Fiyat olarak 1000 TL 4 adet lastiğe verdim İzmir'de sadece Batı lastikte bulabildim son takımıda ben aldım lastiği bulmak gerçekten büyük zorluk her yerde Hankook ve Toyo var ama paraya kıyıp bu lastiği almanızı şiddetle tavsiye ederim.

İyi günlerde kazasız belası kullan kardooo güzel oldu güzel.

tarihinde Mert Keçeci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Orçun Dikayak
İyi günlerde kazasız belası kullan kardooo güzel oldu güzel.

Sağol Kardom. ;)

Conti iyidir güle güle kullan...
Aynen Continantel'den şaşmam artık.
Yorum bağlantısı
Orçun Dikayak
Hayırlı olsun Orçun.

Çok teşekkürler. :good1:

Yorum bağlantısı
Misafir

Continental de aslında sert hamurlu bir lastik. Potenza ve Pirelli'nin lastiği de öyle. Ama yol tutuştan memnun isen bir sorunun olmaz. Yanağın zaten 45. Yol tutuş sorunun fazla olmaz. Ki 195-45-16 çok zor bulunan bir lastiktir.

Lastiklerin üzeri fabrikadan çıkarken bir mum tabakasıyla kaplanıyor. ilk 200-400 kilometre, sürat, yanal zorlama ve sert frenlemelerden kaçınmanı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Berk Yalçın (REZULTEO)

İyi günlerde kullanın lastiklerinizi, hayırlı olsun :)

Yorum bağlantısı
Orçun Dikayak
Continental de aslında sert hamurlu bir lastik. Potenza ve Pirelli'nin lastiği de öyle. Ama yol tutuştan memnun isen bir sorunun olmaz. Yanağın zaten 45. Yol tutuş sorunun fazla olmaz. Ki 195-45-16 çok zor bulunan bir lastiktir.

Lastiklerin üzeri fabrikadan çıkarken bir mum tabakasıyla kaplanıyor. ilk 200-400 kilometre, sürat, yanal zorlama ve sert frenlemelerden kaçınmanı tavsiye ederim.

Üstünden çıkan lastiklerden son bana yumuşacık geldi :D Araştırmalarıma göre yumuşaklığını diğerlerine göre en geç kaybeden lastik bu oldu bakalım zamanla anlıycam gerçi ama hoşuma gitti şuan :biggrin:

Güle güle kullan çiçeğim. :p

Sağol ciğerim :D

İyi günlerde kullanın lastiklerinizi, hayırlı olsun :)

Çok teşekkürler. ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...