İçeriğe Yönlendir

Tmc (Trafik Mesaj Kanalı) Hakkında Bilgi

Halis Parlak

Recommended Posts

Halis Parlak

Evet arkadaşlar TMC'yi duyanlarımız veya kullananlarımız vardır.Ben kendim kullanıyorum size de kendi aracımda kullanmış olduğum cihazımdan resimler göstereceğim sırasıyla.TMC,siz navigasyonu açtıktan sonra aktif duruma gelmektedir.Bir hedef yazmadan bile gittiğiniz güzergah üzerindeki trafik yoğunluğunu,kazaları,tıkanmaları size bildirmektedir.Ben çok kurcaladım ama ne kadar zamanda bir cihaz güncel bilgiyi çekiyor onu bulamadım.İlk başlarda trafik yoğunluğu verilerine inanmıyordum,ne zamanki trafik var dediği yere 3 kez girdim ve kaldım o zaman verilerine güvenmeye başladım. :) Merak edenler için umarım faydalı olur.Ekranda gittiğim yol üzerinde gördüğünüz üçgen TMC işareti oradaki trafiği kazayı veya tıkanmayı göstermektedir.Mesela otobanda gidiyorsunuz normal yol sarı renkte ileride koyu pembe olan bir yer gözüküyorsa orada trafik yoğunluğu var demektir.Yolun yoğunluğuna göre pembe koyulaşıyor veya daha açık hale geliyor.Mesela bir hedef yazdınız eğer yol üzerinde trafik yoğunluğu varsa sizi sesli olarak uyarıyor ve başka alternatif yola yönlendiriyor.Şu an sadece aşağıda belirtilen illerde geçerli.Büyükşehirde yaşayanlar için daha kullanışlı.

Benim cihaz vw için olan modeli.Ford için olan modele burdan bakabilirsiniz.VW serviste bu cihaz 3600 TL+kdv.İkinci eli çok daha uygun.Ford için sıfır fiyat nedense daha uygun.Resimleri sırayla yükledim.Sormak istediğiniz birşey varsa cevaplamaya çalışırım.Faydalı olması dileğimle.

lrsu0.jpg

lrsuc.jpg

lrsvr.jpglrsw3.jpglrswj.jpglrsww.jpglrsxf.jpglrsy2.jpg

Dahili TMC (Trafik Mesaj Kanalı) Alıcısı,

ZENEC Multimedya Sistemlerinin içerisinde bulunan Dahili TMC

(Trafik Mesaj Kanalı) alıcısı ile Büyük Şehirlerde gideceğiniz rota üzerindeki Trafik Yoğunluğunu, Yol Çalışmasını gerçek zamanlı algılamasını sağlar. Yoğunluk noktalarından sizi uzak tutarak zaman kazandırır ve gideceğiniz noktalar için, yoğunluğu az olan yolları hesaplayan Yeni bir Sistemdir.

Güncel Desteklenen Şehirler:

İstanbul

Bursa

Ankara

İzmir

Antalya

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mükemmel bir program.. çok güzel bir anlatım... Teşekkürler Hocam...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halis Parlak
(düzenlendi)

Gerçekten bilgilendirici bir paylaşım olmuş.Teşekkürler.Peki başka markaların navigasyon cihazlarında TMC bulunmuyormu acaba?Hatta bir çok insan navigasyon cihazı yerine akıllı telefonlar kullanıyor.Bu sistem aktif edilemez mi ?

Rica ederim.Benim bildiğim sadece Zenec marka cihazda var.Diğerlerinde olsa duyardım bir şekilde.Kasko bana sıfır necvox taktı ben beğenmedim sattım bunun ikinci elini aldım.

tarihinde Halis Parlak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Volkan özyurt

keşke benim necvoxta da olsaymış, çok yararlı olurdu. ne yapalım bizde radyo trafik dinlemeye devam ederiz :good1:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Rica ederim.Benim bildiğim sadece Zenec marka cihazda var.Diğerlerinde olsa duyardım bir şekilde.Kasko bana sıfır necvox taktı ben beğenmedim sattım bunun ikinci elini aldım.

Necvox dediğin no name çin mlaarına vurulmuş damgadan başka birşey değil, parasını verdikten sonra Halis marka bile yaparlar. :)

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Jetta'ya kaç ay önce bindiğimde vardı bu cihaz, tanıtım biraz geç kalmış hocam :)

iGO Primo bunun aynısı. Bunun herhangi bir yerinde iGO yazıyor mu bilmiyorum ama bildiğimiz iGO bu. Benim hem Android telefonumda hem Android tabletimde trafik özellikli iGO yüklü. İkisinde de radyo alıcısı bulunmadığı için internet üzerinden çekiyor aynı bilgileri. Program bunun aynısı.

Murat,o gördüğünü cihaz 2010 modeliydi.Onda TMC yoktu bilgin olsun. :)

Necvox dediğin no name çin mlaarına vurulmuş damgadan başka birşey değil, parasını verdikten sonra Halis marka bile yaparlar. :)

Necvox'u çok değil Zenec çıkmadan yaklaşık 2-3 yıl önce vw, serviste 2500 TL civarında satıyordu. :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Murat,o gördüğünü cihaz 2010 modeliydi.Onda TMC yoktu bilgin olsun. :)

Necvox'u çok değil Zenec çıkmadan yaklaşık 2-3 yıl önce vw, serviste 2500 TL civarında satıyordu. :)

Valla güzel para, temiz 300-400 dolara alıp getir, zaten orjinal kolay montaj, oh mis. :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Gerçekten bilgilendirici bir paylaşım olmuş.Teşekkürler.Peki başka markaların navigasyon cihazlarında TMC bulunmuyormu acaba?Hatta bir çok insan navigasyon cihazı yerine akıllı telefonlar kullanıyor.Bu sistem aktif edilemez mi ?

Piranha'nın 3-4 modelinde TMC var. Ben almıştım ama henüz bu özelliğini kullanmadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özcan Keskin

Ankara ' da ve İstanbulda Trafik radyosu var Ankara'da frekansı 100.7 (reklam olurmu bilmem ama) anlık trafik bilgisi veriyor canlı olarak sizde arayıp canlı olarak kendi sesinizle muhabirlik yapabiliyorsunun ben sabahları dinliyom işime yarıyor bazen

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ankara ' da ve İstanbulda Trafik radyosu var Ankara'da frekansı 100.7 (reklam olurmu bilmem ama) anlık trafik bilgisi veriyor canlı olarak sizde arayıp canlı olarak kendi sesinizle muhabirlik yapabiliyorsunun ben sabahları dinliyom işime yarıyor bazen

Ben de bazen dinliyorum..Şimdiye kadar hiç işime yaramadı ama olsun :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

BEnim telefon internet üzerinden alıyor bu verileri. Gayet başarılı ve faydalı :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Güzel bir çözüm. Acaba benim aracım için doubledin'e sonradan eklenebilir mi? :)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Hocam hayırlı olsun, güzel anlatım olmuş, tmc s3 te de mükkemel çalışıyor. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Benim cihaz Goldmaster bu özellikleri gösteriyor ilk başlarda bu renkler niye böyle değişiyor diyordum daha sonraları anladım tabiki, güzel bir uygulama paylaşım için teşekkürler... :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...