İçeriğe Yönlendir

Balkanlarda Gezilecek Ve Yemek Yenecek Mekan Tavsiyesi

Halis Parlak

Recommended Posts

Halis Parlak
(düzenlendi)

Kısmetse 19-24 Nisan> Kosova-Makedonya-Arnavutluk-Karadağ-Kosova gezisi yapacağız.Bosna ve Yunanistan sonrası umarım güzel ve sorunsuz bir gezi olur.

Daha önce buraları ziyaret edenlerden görülmesi gereken yer ve forum üyelerinin uzmanlık alanı :) yemek için mekan tavsiyesi olanların görüşlerini beklerim.Ayarladık sayılır ama kalacak mekan tavsiyesi de olabilir.4 arkadaşız Kosovadan araba kiralayacağız.Uluslararası ehliyeti sadece Yunanistan ve Bulgaristan istiyormuş bize araba kiralama şirketi almanıza gerek yok dedi.Araba olarak sanırım Duster kiralayacağız.Günlüğü 60 Euro.Nerdeyse Duster fiyatına Mondi var ama aracın yüksek olmasını istiyoruz bozuk yollarda sıkıntı olmasın diye.

tarihinde Halis Parlak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Üsküp'ün içinden Kosova tarafına gidilen yolda ( 5. km olması lazım ) Solda çok harika kebap restoranı var. Ohri'de göl kenarında yine vardı ismini unuttum.

Arşivim körelmiş, onlarca yer vardı oysaki..

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Üsküp'ün içinden Kosova tarafına gidilen yolda ( 5. km olması lazım ) Solda çok harika kebap restoranı var. Ohri'de göl kenarında yine vardı ismini unuttum.

Arşivim körelmiş, onlarca yer vardı oysaki..

Körelmesi normal çok gezince.Üsküp'te destan diye bir yer varmış bakalım araştırmaya devam. :)

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Hocam benim memleketten (piriştina) geçerken kimi görürsen farketmez selam söyle :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Hocam benim memleketten (piriştina) geçerken kimi görürsen farketmez selam söyle :flowers:

Vay Sabri Abi,ne demek başım üstüne :) Oraya ineceğiz kısmetse.24 Nisanda da orayı gezeceğiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Dalgıç

Sabri usta seninle hiçbir etkinlikte karşılaşıp tanışamamıştık ama her zaman sıcak gelirdin forumdaki herkes seni sever sayar,Bende göçmen kökenliyim.(Pirlepe) :) belkide kan çekmiştir.

İnşallah bir gün yüzyüzede tanışma fırsatımız olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Dalgıç

Halis hocam iyi yolculuklar dilerim.Keyifli ve görsel açıdan güzel bir Balkan gezisi olacak eminim.

Bakarsın Sabri usta gibi benim memlekettende (Pirlepe) geçersiniz.Bol bol fotoğraf çekersiniz umarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Sabri usta seninle hiçbir etkinlikte karşılaşıp tanışamamıştık ama her zaman sıcak gelirdin forumdaki herkes seni sever sayar,Bende göçmen kökenliyim.(Pirlepe) :) belkide kan çekmiştir.

İnşallah bir gün yüzyüzede tanışma fırsatımız olur.

Serkan Kardeşim içtenliğin için teşekkür ederim, inşallah en kısa zamanda karşılaşır bol bol sohbet ederiz :flowers:

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Halis hocam iyi yolculuklar dilerim.Keyifli ve görsel açıdan güzel bir Balkan gezisi olacak eminim.

Bakarsın Sabri usta gibi benim memlekettende (Pirlepe) geçersiniz.Bol bol fotoğraf çekersiniz umarım.

Teşekkür ederim.İnşallah güzel geçer.Fotoğraf çekerim tabiki de :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Halis Parlak

Yaklaşık 10 günlük balkan turumuz sona erdi ve çok şükür evdeyim.Duster kiraladık,toplamda 1300 km yol yaptık.Ceza veya radara takılmadım.Sınırlarda ciddi bir sıkıntı yaşamadık.Sırp polisi bir kere durdurdu kontrol amaçlı.Seyahat ettiğimiz ülkeler ve şehirleri şu şekildedir.Parantez içinde yazılanlar Türkçe adlarıdır.Resimleri ekleyeceğim.

1- Kosova>>>Priştina-Prizren-Jakova

2- Makedonya>>> Üsküp-Tetovo (Kalkandelen)-Gostivar-Ohrid-Bitola (Manastır)-Resne-Struga

3- Arnavutluk>>> Elbasan-Tiran-Durres-İşkodra

4- Karadağ>>> Ulniç-Bar-Podgorica

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hoş geldin. Hemen sorayım, Duster ile kaç kişi yolculuk ettiniz ?

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Sabri Abi,iki gün kaldım Priştina'da şehir gelişmekte ve büyümekte olan bir şehir.Yemekler güzel ve çok ucuz.Şehir gayet temiz.Gitmeyi düşünenlere tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halis Parlak
Hoş geldin. Hemen sorayım, Duster ile kaç kişi yolculuk ettiniz ?

Eyvallah abi. 4 kişiydik.Günlük 60 euro verdik.İlaveten sınırlarda sitenen green card aldık 35 euro.Benzin 1.20 euro idi. Depoyu boş almıştık,1300 km de 2 depo bitirdik tam olarak.Fiesta vs arabaları 35 euro civarına bulabiliyorsunuz.Biz bagaj sorunu olması ve altı yüksek olsun diye duster aldık.İyiki de almışız Arnavutluk yolları kötüydü.Bu arabaya dağda bayırda bincen başka hiçbir avantajı yok. :) Karadağ sınırına giderken mola verdiğimiz köy...

mkk0l.jpg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Uzun yolda hoşaf eder adamı. Her 200 km de bir yer değiştirmesi gerek yolcuların :)

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Sabri Abi,iki gün kaldım Priştina'da şehir gelişmekte ve büyümekte olan bir şehir.Yemekler güzel ve çok ucuz.Şehir gayet temiz.Gitmeyi düşünenlere tavsiye ederim.

Kardeşim hoş geldin, bir gün inşallah bize de kısmet olur bizde görürüz Atalarımızın doğduğu yerleri :bravo:

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Kardeşim hoş geldin, bir gün inşallah bize de kısmet olur bizde görürüz Atalarımızın doğduğu yerleri :bravo:

Hoşbulduk abi.Kısmet olur da gittiğin zaman farkedeceksin bizim buralara ne kadar çok benzediğini.Mesela Prizren,Amasyaya çok benziyor. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Sevgin Yılmaz

Nasipse biz 3 araba 3 aile Ramazandan sonra doğduğum memlekete gideceğiz.Bulgaristan Silistre(Silistra) vilayetine.Oralarda akrabalarda kalacağız.Tuna nehrine yakındır bizim memleket inşallah yıllar sonra görmek gezmek nasip olacak.Eskişehir'den 950 km civarı yolumuz var.Bekle bizi Altın Dobruca.

Ah Osmanlı ah nasıl bıraktın oraları. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çetin Kılıç

Nasipse biz 3 araba 3 aile Ramazandan sonra doğduğum memlekete gideceğiz.Bulgaristan Silistre(Silistra) vilayetine.Oralarda akrabalarda kalacağız.Tuna nehrine yakındır bizim memleket inşallah yıllar sonra görmek gezmek nasip olacak.Eskişehir'den 950 km civarı yolumuz var.Bekle bizi Altın Dobruca.

Ah Osmanlı ah nasıl bıraktın oraları. :)

Tutrakan a da bir selam benden söyleyin atalarımın toprakları.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sevgin Yılmaz

Tutrakan'a gezmek görmek için özellikle gitmek istiyorum.Oraya gitmek hiç nasip olmamıştı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...