İçeriğe Yönlendir

Göz Çalıştırcı Gözlük

Ümit Mavigöz

Recommended Posts

Ayhan Onaran

Valla ben ilk kez gördüm.Ne desem bilemiyorum.Yalnız kaş yaparken göz çıkartmayalım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

İşe yarar mı bilmem.Ancak gözünüzü çalıştırmak için bir gözlüğe ihtiyaç yok aslında.

Amaç: Göz kaslarını güçlendirmek ve yazıya daha iyi konsantre olma becerisini geliştirmek.

Yöntem: Beyaz A4 kağıda 4-5 cm2 ebadında bir daire çizip içini siyah bir kalemle doldurun. Daha sonra bu kağıdı duvara asıp, 2 metre uzağında bir sandalyeye otu-run. 1-2 dakika boyunca gözünüzü mümkün olduğunca kırpmadan o siyah noktaya bakın. Her geçen gün bu süreyi uzatmaya çalışın. Bu işlemi devamlı olarak yaparsanız, bir hafta sonunda bu süreyi 4-5 dakikaya kadar çıkarabilirsiniz. Bunu başardığınızda göz kaslarınız güçlenmiş olacak ve konsantrasyon yeteneğiniz belirgin bir şekilde gelişmiş olacaktır.

Amaç: Göz oryantasyonunu güçlendirmek.

Yöntem: Parmağınızı veya bir kalemi yüzünüzün önünde tutun, parmağın veya kalemin bir noktasına bakın. Gözünüzü odakladığınız noktadan ayırmadan kalemi burnunuza kadar yavaş yavaş yaklaştırın, sonra tekrar uzaklaştırın. Bunu 15 kez tekrarlayın. Parmağınızı gözünüze yaklaştırdıkça şaşı görebilirsiniz. Bu durum normaldir. Bu egzersizi günün farklı saatlerinde 3 defa tekrarlayın. Her defasında en az 15 kez işlemi belirtildiği gibi yapmaya çalışın.

Aşağıda gösterilen teknikleri de göz kaslarınızı geliştirmek için kullanabilirsiniz: - Başı hiç hareket ettirmeden önce yukarıya sonra da aşağıya bakmak. - Gözleri mümkün olduğu kadar uzaktaki bir noktaya dikerek sağa ve sola bakmak. - Önce burun ucuna sonra mümkün olduğu kadar uzağa bakılır. - Gözler soldan başlanarak dairesel hareketler yapılır. Bu hareket tamamlandıktan sonra aynı dairesel hareketler bu kere de sağdan başlanarak yapılır. - Üç boyutlu resimlere bakmaya çalışmak, göz kaslarını geliştirir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Göz önemli bir organdır, bilimsel olarak ispatlanmamış,doktor tavsiyesi bulunmayan bu tip ürünleri ben olsan kullanmazdım.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Merhabalar

http://gozcalistiric...com/etkisi.html

Ürün hakkında bilgisi olan yada almış kullanmış bir arkadaşımız var mı almayı düşünüyorum faydası olur mu ? Sağlıklımıdır ?

Önyargılı olmak istemem ama ticari bir ürün gibi geldi bana materyal ve mantık açısından. Görebildiğim kadarıyla elektronik bir işlevselliği yada ahım şahım bir teknolojisi yok. Eğer gözlerinizde böyle bir rahatsızlık hissediyorsanız bence bir göz doktoruna danışmalısınız.Böyle bir sorununuz varsa uzman hekim gerekli egzersizler yönünde yönlendirecektir. Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

abilerim arkadaşlarım bu ürünü kendime almıyacağım kız arkadaşımda uzağı görme problemi var ne gözlük ne lens hiç bişey kulandıramıyorum sevmiyorum diyor ama uzaktan ben geçsem tanıyamıyor o yüzden tedavi amaçlı olarak düşündüm işe yarar mı diye. para olarak sorun değil deneme amaçlı heba edilebilir bi ücret ama tek korkum sağlık bulalım derken daha fazla hasar oluşturmasın ?

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

abilerim arkadaşlarım bu ürünü kendime almıyacağım kız arkadaşımda uzağı görme problemi var ne gözlük ne lens hiç bişey kulandıramıyorum sevmiyorum diyor ama uzaktan ben geçsem tanıyamıyor o yüzden tedavi amaçlı olarak düşündüm işe yarar mı diye. para olarak sorun değil deneme amaçlı heba edilebilir bi ücret ama tek korkum sağlık bulalım derken daha fazla hasar oluşturmasın ?

Cevap %5 bu ise bile böyle hayati bir organda risk alınmaz bence.

Evdeki şuna benziyor bu...Delikli melikli.. :rolleyes:

Nerden aklına geldi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Evdeki şuna benziyor bu...Delikli melikli.. :rolleyes:

ha ha ha :D düşünmedim değil abi, normal gözlüğün camını çıkar bunu kes monte et al sana işte oldu : D :moil:

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

ha ha ha :D düşünmedim değil abi, normal gözlüğün camını çıkar bunu kes monte et al sana işte oldu : D :moil:

daha kolayı var.

1- Iphone delikli rubber kılıf

2- Ucuz bir çerçeve.

Zaten bu ürün için düşündüğüm kalite bu. Siz boşverin bunları bir an önce ikna etmeye bakın arkadaşınızı. :)

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

daha kolayı var.

1- Iphone delikli rubber kılıf

2- Ucuz bir çerçeve.

Zaten bu ürün için düşündüğüm kalite bu. Siz boşverin bunları bir an önce ikna etmeye bakın arkadaşınızı. :)

bu daha yaratıcı :D

haklısın abi doktora gitsin diye neler çekiyom ama ikna edemedim bir türlü....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor
(düzenlendi)

bu daha yaratıcı :D

haklısın abi doktora gitsin diye neler çekiyom ama ikna edemedim bir türlü....

Güzel yemek, mantıklı ve güzel sözler sonra kendi isteğiyle yada farkettirmeden önceden uyarıda bulunulmuş doktorun randevusuna gidiş ;)

tarihinde Taner Kızılkor tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Güzel yemek, mantıklı ve güzel sözler sonra kendi isteğiyle yada farkettirmeden önceden uyarıda bulunulmuş doktorun randevusuna gidiş ;)

:shok: :shok: :shok: nasıl düşünemedik ki :rolleyes::flowers:

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

:shok: :shok: :shok: nasıl düşünemedik ki :rolleyes::flowers:

hadi canım dalga geçme şimdi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Uzağı göremiyorsa bu alet düzeltemez ki gözü.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Gözün otofocus kalibrasyonun yapıyor yada makro'yu yeniden kalibre ediyor. Beyin-göz ayarları ile oynamayın, bozabilirsiniz :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Kapdan
(düzenlendi)

ALINTI:Bunun çalışma prensibi çok basit bir şey. Elinizle de evde yapabilirsiniz. Ben canım sıkılınca yapıyorum.

Şöyle bir şey. Baş parmağınızla işaret parmağınızı birleştirin. Ama tam birbirlerine değmesin bir kaç milim boşluk olsun. Belli belirsiz yani. Gözünüzden tam 1cm uzaklıktan (dikkat edin gözünüzü oymayın) o iki parmağınızın milimetrik boşluğundan bakın. Bu şekilde bir yazı okumayı deneyin. Görüntü kırılacak yer kalmadığı için kırılmıyor ve sonuç olarak daha net görüyorsunuz. En azından astigmatda böyle.

:vreka:

tarihinde Ahmet Kapdan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...