İçeriğe Yönlendir

Yeni Bataryadaki Kayıp

Ünal Doğar

Recommended Posts

Ünal Doğar

Benim emektar laptoba dell 6400 ınspıron bataryası öldüğü için yurtdışından 7200 mah lık batarya getirttim.Orjinali 5300 mah, ürün ilk geldiğinde mi öyleydi bilmiyorum ama şu an bataryanın %15 ,51 i kayıp gözüküyor.Kullandığım adaptör orjinal değil amper değeri biraz yüksek bataryaya etkisi olur mu?

Bu kayıp alanı tekrar geri getirmek mümkün mü?

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Amper degeri yüksek adaptör olması iyi birşeydir Laptob daha performanslı çalışır bataryaya zararı olmaz.Ancak kayıp gözüküyor kısmını anlıyamadım resim flan gönderirseniz yardımcı olmaya çalısırım.

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Batarya care ve evrest programlarında bakınca pilin üretim kapasitesi 7200 gözüküyor.Kullanılabilir miktar olarak ise 6... lı bir rakam görülüyor.900 mahlık bir kısım kayıp gibi gözüküyor.Böyle kalsa iyi böyle bile iki buçuk saat gidiyor pil alalı daha 2 ay oldu.Bu kayıp normal mi?Düzelme umuduyla birkez deşarj yaptım ama yine aynı.

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Batarya care ve evrest programlarında bakınca pilin üretim kapasitesi 7200 gözüküyor.Kullanılabilir miktar olarak ise 6... lı bir rakam görülüyor.900 mahlık bir kısım kayıp gibi gözüküyor.Böyle kalsa iyi böyle bile iki buçuk saat gidiyor pil alalı daha 2 ay oldu.Bu kayıp normal mi?Düzelme umuduyla birkez deşarj yaptım ama yine aynı.

Normaldir 2.5 saat gidiyor demişiniz o kadarlık kayıbı oneme almayın bence bataryanız cok iyi :)

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Biosa giriyorum power manegament kısmı var ama oranın içine giremiyorum.Laptobun orjinal bataryası 5300 mah batarya ilk başta %100 şarj oluyordu artık 90 ile 95 arası ancak şarj oluyor.Dediğiniz gibi bir korumanın olup olmadığını nerden anlayabilirim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Pilinizin muhtemelen 1 hücresi tamamen ölmüş. 9 hücreli pil aldığınızı var sayıyorum zira 7200/9 yaptığımızda 800mah'a denk geliyor.

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Diğer hücreleri de etkiler mi?Arkası gelir mi yani ?Bir de neden olmuş olabilir?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Diğer hücreleri de etkiler mi?Arkası gelir mi yani ?Bir de neden olmuş olabilir?

Hayır, diğer hücreleri etkilemez. Arkası gelebilir. Muhtemelen yan sanayi olduğundan olmuştur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...